Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

TAMRON AF 70-300mm F/4-5.6 Di

temza231187
2008-10-28 18:24:21+01
Dobrý deň. Mal by som ešte otázku ohľadom objektívu TAMRON AF 70-300mm. Som začiatočník a uvažujem o teleobjektíve a momentálne mi financie stačia na tento. Mal som ho vyhliadnutý už skôr lebo sa my zdal finančne vzhľadom na parametre atraktívny. Ale nema stabilizátor. Takže otázka: Má zmysel na začiatok kúpiť tento objektív aj keď nemá stabilizátor alebo mam počkať keď budu financie a kúpiť najaký objektív z vyžšej cenovej kategórie čo ma aj stabilizátor. Veľmi by mi pomohli vaše rady a názory na tento objektív. link: http://www.hej.sk/digitalne-foto/obchod/333080/objektivy-tamron/tamron-af-70-300mm-f-4-5-6-di/ Za pomoc vopred ďakujem.
 
javelin
2008-10-28 18:39:38+01
Tebou spomínaný objektív je to najhoršie a tiež aj najlacnejšie vo svojej triede.
Neriešme teraz značku,ale parametre.
Už som tu kdesi písal o tom že ludia su nainfikovaný peknými fotografiami a chceli by tiež také robit.
Financie nepostačujú sú nedočkaví , kupia čo je poruke a potom príde obrovské sklamanie.
Toto sklo nekreslí dobre (pre mna dobre) nikde v celom rozsahu.
Možno trocha lepšie niekde okolo 90mm.
Má katastrofálnu chromatickú aberáciu (viď. drát pod vtáčikom v mojej galérii)+vinetuje,a na maximálnom ohnisku je to úplná katastrofa s ostrostou.
Daj od toho ruky preč , niečo došetri, bud trpezlivý a sprav si na jar budúceho roka radost tým že si kúpiš niečo ako 70-200 / 2,8, kludne bez stabilizácie.Tá ti bude ak tak nanič....vermi časom pochopíš čo myslím.
Velká diera ti dá možnosť použit kratši čas a tým aj menej roztrasené fotky....HOUGH
 
temza231187
2008-10-28 18:50:21+01
Ďakujem za vysvetlenie a nasmerovanie.
 
baca007
2008-10-28 22:03:23+01
pridavam sa k javelinovi, toto sklo je u mna tiez iba z ´nudze cnost´, vie ma poriadne potrapit. Uz som ale velakrat pisal, ze za 4500,- Sk nemozem cakat lepsie vysledky. Je pravda, ze ako tak slusne vysledky dava od toho ohniska 90 do cca 150mm, ale treba trosku priclonit. Ale na vyssej clone a pri horsich svetelnych podmienkach nevie moj Pentax s nim automaticky zaostrit. Navyse je to strasne hlucny objektiv. Radsej par mesiacov setri a kup napriklad ten Canon 70-200/2,8 (myslim podla linky ze si Canon), pripadne aj Tamron resp. Sigma 70-200/2,8. Za tieto peniaze si radsej kup nejake dva kvalitne filtre k objektivu co uz mas... :-)
 
baca007
2008-10-28 22:30:06+01
navyse pri ostreni sa predna cast otaca, cize pouzitie filtrov je obtiazne a neprakticke, vysuva sa pri zoomovani a ostreni, macro je na nom iba ´akoze´ macro 1:2, navyse sa da prepnut iba od 180mm do 300mm... jedinu vyhodu som pri nom nasiel iba tu cenu, ak uz si fakt nemozes dovolit iny objektiv... ale potom su aj vysledky adekvatne ku kvalite skla...
 
2008-10-29 08:18:29+01
môžem len súhlasiť...tiež len začínam, no nie som taký bohatý, aby som si mohol dovoliť kupovať lacné veci :)
ide o to, že aj keď nízka cena vie človeka zlákať, je to na úkor kvality...
ak to s fotením myslíš vážne, radšej si našetri a kúp Canon, Tamron alebo Sigmu, ako spomínal javelin, lebo veľakrát budeš ľutovať, že ti objektív pokazil inak super fotku...
 
Domino
2008-10-29 11:11:10+01
Má ešte jednu výhodu,doteraz nikde nespomínanú.Dá sa použiť ako efektné ťažítko niekde vedľa kompu.Tak ho ja používam najčastejšie:-)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()