Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Makro predsádka

CrazmydRed
2008-12-18 21:43:08+01
Mám v pláne potešiť sa a rozšíriť si výbavu o makro predsádku. Chcela som sa spýtať, aké máte s týmito vecičkami skúsenosti, resp. akú by ste mi odporúčali. Som chudobná študentka, takže by ma potešilo niečo v nižšej cenovej kategórii. Mám objektív EF 50mm f/1,8 II, ak to je relevantné. ďakujem za názory ;)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-12-18 22:18:48+01
Lacneho nenajdes nic, potrebujes kvalitnu achromaticku predsadku. Skusali sme to s BODYm na inakejsich objektivoch, bolo to nepouzitelne.
 
bear
- moderator
2008-12-18 23:17:56+01
50/1.8 mi davala velmi dobre vysledky s medzikruzkami. Je to kusok drahsie ako predsadka, ale opticky je to lepsie (ziadna optika navyse) a pouzitelne so vsetkymi EF objektivmi. Samozrejme je to ovela menej pohodlne ako makro objektiv.
 
expa
2008-12-20 23:21:23+01
Ja pouzivam toto: (dufam, ze mozem dat link spolocnosti) http://www.megafoto.sk/Canon/extention-tube-ef-25-ii je to pravdepodobne to co pise aj Bear a foti sa s tym super ... je to take makro ´za par korun´. Pouzivam tuto hracku tiez s 50mm f/1.8 mkII. ak chces, mozem ti nafotit nieco pre viditelny rozdiel a poslem niekam.
 
bear
- moderator
2008-12-21 00:18:36+01
ano je to to iste, kusok cenovo vyhodnejsie su medzikruzky kenko
 
Fotograf77
2008-12-21 08:18:50+01
jj, medzikruzky skor. . . ak chces daku lacnu predsadkovu sosovku, skus obycajnu lupu. .. na hranie sa a objavovanie makrosvetu ti bude stacit:-))))Ale dake super vysledky od toh onecakal, tak isto ako s lacnejsimi predstavnymi sosvkami :-)))))
 
expa
2008-12-21 13:44:01+01
príspevok od: Fotograf77
jj, medzikruzky skor. . . ak chces daku lacnu predsadkovu sosovku, skus obycajnu lupu. .. na hranie sa a objavovanie makrosvetu ti bude stacit:-))))Ale dake super vysledky od toh onecakal, tak isto ako s lacnejsimi predstavnymi sosvkami :-)))))
Ahoj Fotograf77, prosim ta mohol by si hodit link na makro predsadkovu sosovku? Totiz poznam medzikruzky co mam aj doma, poznam teleconvertor, ale to je tele. S lupou, alebo sklom s dalekohladu som chcel experimentovat tiez, lez nic sa mi nedari v hypermarketoch najst :(
 
wolf
2008-12-21 13:50:32+01
príspevok od: expa
Ahoj Fotograf77, prosim ta mohol by si hodit link na makro predsadkovu sosovku? Totiz poznam medzikruzky co mam aj doma, poznam teleconvertor, ale to je tele. S lupou, alebo sklom s dalekohladu som chcel experimentovat tiez, lez nic sa mi nedari v hypermarketoch najst :(
Pedsádkové makro šošovky majú aj v Prolaike, stoja asi do tisícky. Najlepšie výsledky mám s 4. dioptriovou. Na nete ich nájdeš: www.prolaika.sk
 
Even
2008-12-21 14:05:08+01
na hranie stačí aj toto: http://www.fotopl.sk./?stronka=7&kat=1775&gr=1091&id=289
za výsledky neručím, ale objednávka bola bez problémov.
 
expa
2008-12-21 14:20:38+01
príspevok od: wolf
Pedsádkové makro šošovky majú aj v Prolaike, stoja asi do tisícky. Najlepšie výsledky mám s 4. dioptriovou. Na nete ich nájdeš: www.prolaika.sk
Wolf ... super, konecne som si aspon potvrdil, ze to existuje ;) Keby som ta poprosil, mozes spravit dve rovnake foto? Jednu bez sosovky a jednu co dokaze sosovka na tom istom objekte?
Dakujem vopred.
 
2008-12-21 16:41:36+01
Makro predsadku k tomu sklu rozhodne nekupuj , mam doma cokin close up , a zvetsenie s tym sklom 0000 , predsadky su vhodne skor na teleobjektyvi , Doporucujem kenko medzikruzky.
 
Slavo Jancisin
2008-12-21 17:13:37+01
fotené s makropredsádkou B+W 4D na setovom teleobjektíve + použitý blesk FS-FL 36 + podomácky vyrobený bouncer. Predsádka kúpená v prolaike.
www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-galeria/?action=showPhoto&id=18414

fotenie s predsádkou je lacné, no komplikovanejšie ako s makroobjektívom alebo medzikrúžky, ako tvrdia kolegovia. Osobne s medzikrúžkami nemám skúsenosti.
Makropredsádka Ti iba umožní prísť s objektívom bližšie k objektu, ale zníži sa hĺbka ostrosti.
 
Fotograf77
2008-12-22 09:00:59+01
príspevok od: expa
Ahoj Fotograf77, prosim ta mohol by si hodit link na makro predsadkovu sosovku? Totiz poznam medzikruzky co mam aj doma, poznam teleconvertor, ale to je tele. S lupou, alebo sklom s dalekohladu som chcel experimentovat tiez, lez nic sa mi nedari v hypermarketoch najst :(
Ty hladas take veci v hypermarketoch? :-D


http://www.photonet.sk/shop/makro-sosovky/c_13.html napriklad, ale najlepsie by boli achromaticke:-)
 
viking81
2008-12-22 10:28:37+01
tiez riesim podobnu dilemu...mal som v plane kupit makro predsadku canon 500D alebo hoya pro close up 3+ (spravne rozumiem ze to ma 3 dioptrie) kolko dioptrii ma ten canon ? a su achromaticke ? (kedze to tu niekto spominal tak by ma to zaujimalo lebo pri nich sa to neudava) a su lepsie tie medzi kruzky ? ked tak by som si radsej priplatil za ne...pouzival by som to na setovych objektivoch a na ef 50 f/1,4..a este k tym medzikruzkom...ta sada kenko by mi ked tak stacila ze ? :) vopred dakujem
 
miroslavkormos.com
2008-12-23 01:43:12+01
ja nepochopim ako moze niekomu vobec napadnut davat na DSLR makropredsadky... este pri takych sklach ako tu boli menovane...
 
Fotograf77
2008-12-23 10:30:53+01
príspevok od: viking81
tiez riesim podobnu dilemu...mal som v plane kupit makro predsadku canon 500D alebo hoya pro close up 3+ (spravne rozumiem ze to ma 3 dioptrie) kolko dioptrii ma ten canon ? a su achromaticke ? (kedze to tu niekto spominal tak by ma to zaujimalo lebo pri nich sa to neudava) a su lepsie tie medzi kruzky ? ked tak by som si radsej priplatil za ne...pouzival by som to na setovych objektivoch a na ef 50 f/1,4..a este k tym medzikruzkom...ta sada kenko by mi ked tak stacila ze ? :) vopred dakujem
Na 50/1,4ku urcite bedu medzikruzky lepsie. . . . pri predstavnych sosovkach mas mensiu aj DOFku, oproti medzikruzkom pri rovnakom zvacseni :-)
 
Fotograf77
2008-12-23 10:32:10+01
príspevok od: miroslavkormos.com
ja nepochopim ako moze niekomu vobec napadnut davat na DSLR makropredsadky... este pri takych sklach ako tu boli menovane...
Ja vobec nepochopim naco vlastne vyrobcovia take nieco vyrabaju :-) hlavne tie obycajne bez achromatickej upravy :-)
 
expa
2008-12-23 16:59:33+01
Noo, najprv pre autorku prispevku CrazmydRed. Dnes ako som bol kupovat makrac som kupil aj Filter Hoya Close-Up +4 a naozaj to nestoji za to.
Mam doma aj medzikruzok 25mm a to je jednoznacne super kafe napr. k 50mm sklu.
Stoji ale tusim okolo 3500. Ale ak by si to chcela vyskladat diopriovymi predsadkami musela by si ist podla mna na cislo +10 a naozaj, ze hlbka zaberu ide dost do kytek.
Este pre teba a viking81 ... medzikruzok ako napr. Canon Extention Tube EF-25 II ziadnu sosovku nema .. je to proste tunel co ti oddiali sklo od tela fotaku, cize je to niekde uplne inde. (myslim k lepsiemu ;)) ).

Snad som pomohol, kedze som sa s tym tiez dost zapodieval a experimentujem.
 
miroslavkormos.com
2008-12-23 17:32:26+01
príspevok od: Fotograf77
Ja vobec nepochopim naco vlastne vyrobcovia take nieco vyrabaju :-) hlavne tie obycajne bez achromatickej upravy :-)
tak predpokladam, ze vyrabaju sa pre kompakty... a tie bez uprav su financne nenarocne na vyrobu, a zarobia tak 2x ...prvykrat, ked chce zakaznik usetrit par stovak a kupi tie lacnejsie, druhykrat ked mu dojde, ze su nafigu a kupi tie drahsie :)
 
Fotograf77
2008-12-23 22:06:15+01
príspevok od: miroslavkormos.com
tak predpokladam, ze vyrabaju sa pre kompakty... a tie bez uprav su financne nenarocne na vyrobu, a zarobia tak 2x ...prvykrat, ked chce zakaznik usetrit par stovak a kupi tie lacnejsie, druhykrat ked mu dojde, ze su nafigu a kupi tie drahsie :)
No ved to. . . jedine kvoli zlakaniu zakaznikov na nizsej cene. . . ja sa uz radsej drzim hesla, nie som tak bohaty, aby som si mohol kupovat lacne veci :-D
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()