Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

skener Nikon Coolscan 8000ED

irisos
2016-06-14 19:43:53+02
zdravim.chcel by som sa spytat na jednu vec neviem ci to spravne opisem.pri skenovani zvitkoveho filmu a stalo sa mi to aj u kinofilmu sa mi objavuju na vysledku a pri miernom zvacseni pruhy pravidelne po celeho skenu..mal som to aj vuescanu aj pri sucasnom pouzivaneho original nikonackeho programu.ak by mi niekto vedel povedat ako to odstranit bol by som velmi rad.mam ho windovse XP.dakujem
 
Martin Školiak
2016-06-14 19:57:10+02
príspevok od: irisos
zdravim.chcel by som sa spytat na jednu vec neviem ci to spravne opisem.pri skenovani zvitkoveho filmu a stalo sa mi to aj u kinofilmu sa mi objavuju na vysledku a pri miernom zvacseni pruhy pravidelne po celeho skenu..mal som to aj vuescanu aj pri sucasnom pouzivaneho original nikonackeho programu.ak by mi niekto vedel povedat ako to odstranit bol by som velmi rad.mam ho windovse XP.dakujem
Žeby Newtonove krúžky? Asi dávaš film medzi nejaké sklá čo to spôsobujú. Nemá to nič spoločné zo skenovacím softom.
 
markato1
2016-06-14 20:21:59+02
príspevok od: irisos
zdravim.chcel by som sa spytat na jednu vec neviem ci to spravne opisem.pri skenovani zvitkoveho filmu a stalo sa mi to aj u kinofilmu sa mi objavuju na vysledku a pri miernom zvacseni pruhy pravidelne po celeho skenu..mal som to aj vuescanu aj pri sucasnom pouzivaneho original nikonackeho programu.ak by mi niekto vedel povedat ako to odstranit bol by som velmi rad.mam ho windovse XP.dakujem
daj nejaky scan,nech to mozeme kuknut
 
irisos
2016-06-14 21:20:47+02
príspevok od: markato1
daj nejaky scan,nech to mozeme kuknut
dufam ze to bude vidiet
 
Martin Školiak
2016-06-14 22:13:54+02
príspevok od: irisos
dufam ze to bude vidiet
Tak to nie sú Newtonove krúžky.
 
belco
2016-06-14 23:07:09+02
ICE je vypnute pri skenovanie čiernobielych filmov?
 
irisos
2016-06-15 22:32:21+02
príspevok od: belco
ICE je vypnute pri skenovanie čiernobielych filmov?
ano je vypnute.
 
zenes
2016-06-19 18:16:13+02
Toto sa vola banding, robi to i 9000 aj 8000, skenuje to rychlejsie ale vzniknu tieto pruhy, pre uplne cisty scan je nutne aktivovat v extras FINE MODE a bude super. Preco XP?? Nikon SCAN 4.03 funguje uplne v pohode az do windows 10 32/64bit, info ako nato staci vygooglit. Newton rings sa objavuje iba na sklenenych drziakoch a to tiez iba color scanovani v pripade original drziakoch Nikon je mozne ich odstranit pouzitim masiek, kedy sa o cca 1mm posunie film nad spodne sklo na ktorom vznika, horne sklo je AN takze to je v pohode a ten drzi film rovno. Mimochodom najlepsi software pre tento scanner je nikon scan, ostatne je piplanie sa v nezmysloch.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()