Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Cesta lietadlom s fototechnikou

zajo
zajo 2009-02-18 12:25:54+01
Cau, budem cestovat lietadlom s mojou fototechnikou. Nepocitam, ze by som daval fotoaparat (objektivy, filtre, cistenie, nabijacky) dolu do batozinoveho priestoru, ale co so stativom? Ma niekto skusenost, ci zoberu stativ ako prirucnu batozinu? Dlzka zlozeneho stativu je cca 65 cm.
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2009-10-15 19:11:48+02
príspevok od: Manny357
mne robili problem so stativom a nakoniec som ho tam musel nechat, letel som sice do Montrealu z viedne. Ked som isiel potom niekam tak vzdy len do batoziny :) a ked sa kradne, treba kupit poriadny kufor, s pevnym vnutrom cize sa tam nic nerozbije a das si tam zamok :)
ak ti zamestnanci letiska vypáčia zámok, ani pevný kufor ti nepomôže :(
 
Manny357
2009-10-15 19:15:02+02
príspevok od: branislavbuzek
ak ti zamestnanci letiska vypáčia zámok, ani pevný kufor ti nepomôže :(
to je pravda...
 
Kugita
2009-11-23 22:18:13+01
príspevok od: branislavbuzek
ak ti zamestnanci letiska vypáčia zámok, ani pevný kufor ti nepomôže :(
Nemas vozit veci v kufru..;o)..ja mam vzdy veci ve trekovem batohu (z foto stativ a drobnosti..ne skla) a mam klid. Cele si to jeste necham omotat igelitem a je to. Za 14 let cestovani letadly po svete se mi jeste nic neztratilo.
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2009-11-24 07:11:01+01
príspevok od: Kugita
Nemas vozit veci v kufru..;o)..ja mam vzdy veci ve trekovem batohu (z foto stativ a drobnosti..ne skla) a mam klid. Cele si to jeste necham omotat igelitem a je to. Za 14 let cestovani letadly po svete se mi jeste nic neztratilo.
bol by nezmysel obalovať igelitom kufor plný špinavého prádla. foťák a optiku som mal samozrejme so sebou. Z kufra mi zmizlo len jedno dvd a krytky na objektív a telo.
 
maciakba
2009-11-24 07:59:32+01
neviem, ale moj nazor je ze pri tom pocte kufrov ktore letiskami prejde by asi tazko stihali prehladat tvoj kufor len tak, takze sa im mozno zdal podozrivy a tie veci tal jednoducho zabudli vlozit.... ale k veci telo(á), objektívy, filtre urcrcite do prirucnej stativ do kufra... inak mne sa z priatelkou podarilo v pekingu dostat do onboard batozini aj cistiacu sadu, a jedno jogurtove mlieko ci co to bolo :-)
 
cervoo
2009-11-24 08:15:48+01
Co sa plasite s lietadlom a vecami kam dat??? Ja som letel do Australie (ktora si dava kua pozor na to co tam vlacite)...mal som kontoly cez 3 letiska...a uplne bez problemov om presiel s fototechnikou na palube. Mal som tam 3 objektivy, filtre, fotak BG a absolutne vobec ziadne problemy neboli...len mi ho z rychlika ocekovali...a slo sa dalej. No a stativ som mal vo velkom kufry...
 
dusan1973
2009-11-27 10:24:59+01
v štátoch mi fototechniku po prejdení rentgenom obehali nejakým tamponom ktorý potom strčili do detektoru na výbušniny a to bolo všetko, dokonca som mal v batohu aj čistenie ale plastová flaštička nepresahovala 100ml tak im nevadila. a statív do veľkej batožiny jednoznačne.
 
caba
2009-11-27 11:09:44+01
Fototechniku mavam vzdy v prirucnej batozine. Jedine coho sa vzdy obavam je jej vazenie. Spolu s dalsimi nepostradatelnymi a krehkymi vecami (notebook, atd...) ma casto cez 15kg (rekord 30kg:-). Limit byva 7kg, ale zalezi od konkretnej leteckej spolocnosti. Treba sa tvarit, ze ta cinka na pleci je lahka ako pierko;-))) Stativ bol zatial vzdy v ´kufri´. Takto som prelietal pol zemegule zatial bez problemov...
 
Sešívka
2009-11-29 21:35:52+01
Tady je dobrý článek: http://www.fotolovy.cz/page1/page7/files/fd18318715901a69b78144da84f5ff78-18.html
 
Peto15
2015-04-23 16:39:46+02
Zdravím , chcel by som sa opýtať na túto teleskopickú tyč http://xtreme.sk/GoPro-Kamery/teleskopky-rucky-pre-gopro/SP-POV-POLE-36-teleskopka-pre-GoPro-HERO3-HERO2-HERO
pre gopro cestoval s tím už niekto ? Budem letieť z letiska Schwechat teda z viedne . Beriem zo sebou fototechniku v batohu (telo+2 objektívy , nabíjačku, baterky, blesk, gopro) ako príručnú batožinu . Gopro kameru si dám do vrecka kedže je malá ku nej chcem ten monopod len si nie som istý či mi ho nechajú prejsť. Díky za radu.
 
blahoslav J B Art
2015-04-23 18:24:27+02
príspevok od: Peto15
Zdravím , chcel by som sa opýtať na túto teleskopickú tyč http://xtreme.sk/GoPro-Kamery/teleskopky-rucky-pre-gopro/SP-POV-POLE-36-teleskopka-pre-GoPro-HERO3-HERO2-HERO
pre gopro cestoval s tím už niekto ? Budem letieť z letiska Schwechat teda z viedne . Beriem zo sebou fototechniku v batohu (telo+2 objektívy , nabíjačku, baterky, blesk, gopro) ako príručnú batožinu . Gopro kameru si dám do vrecka kedže je malá ku nej chcem ten monopod len si nie som istý či mi ho nechajú prejsť. Díky za radu.
takato tycka nie je povolena ... moze byt len selfie palicka, aby si cestujuci mohli urobit sefie portrety kratko predtym, ako to pilot napikuje do Alp
 
Peto15
2015-04-23 18:28:10+02
príspevok od: blahoslav J B Art
takato tycka nie je povolena ... moze byt len selfie palicka, aby si cestujuci mohli urobit sefie portrety kratko predtym, ako to pilot napikuje do Alp
vsak to je to isté tyčka a selfie palicka
 
Peto15
2015-04-23 20:34:06+02
príspevok od: blahoslav J B Art
takato tycka nie je povolena ... moze byt len selfie palicka, aby si cestujuci mohli urobit sefie portrety kratko predtym, ako to pilot napikuje do Alp
tak teda nedá sa to zobrať ?
 
kasko
2015-04-23 20:57:14+02
príspevok od: Peto15
tak teda nedá sa to zobrať ?
jasne ze sa da, sak co je uz toto za otazka... Horsie bol na tom kolega, ked bral karton sojovych tyciniek do usa. Na roentgene tie sulce vyzerali selijak, tak ho dali bokom a chalos mal co vysvetlovat....
 
mllpo
2015-04-23 21:15:53+02
príspevok od: Peto15
tak teda nedá sa to zobrať ?
a co tak sa opytat na letisku?

http://www.viennaairport.com/jart/prj3/va/uploads/data-uploads/Passagier/Was_darf_ich_an_Bord_mitnehmen_en.pdf
 
Peto15
2015-04-23 21:54:13+02
príspevok od: kasko
jasne ze sa da, sak co je uz toto za otazka... Horsie bol na tom kolega, ked bral karton sojovych tyciniek do usa. Na roentgene tie sulce vyzerali selijak, tak ho dali bokom a chalos mal co vysvetlovat....
a môže to byť v príručnej ale v kufri v lietadle
 
kasko
2015-04-23 23:08:37+02
príspevok od: Peto15
a môže to byť v príručnej ale v kufri v lietadle
Nevidim v tom problem. Ja som osobne mal zbaleny v ruksaku cely stativ s kovovymi ostrymi spicami a sice sa spytali na co sa to pouziva, ale nozik ani bomba to nebola, tak ma pustili. Pripadne si prever spolocnost ktorou ides ake ma obmedzenia
 
Peto15
2015-04-24 11:37:35+02
príspevok od: kasko
Nevidim v tom problem. Ja som osobne mal zbaleny v ruksaku cely stativ s kovovymi ostrymi spicami a sice sa spytali na co sa to pouziva, ale nozik ani bomba to nebola, tak ma pustili. Pripadne si prever spolocnost ktorou ides ake ma obmedzenia
ok ďakujem za rady
 
blahoslav J B Art
2015-04-24 12:12:42+02
príspevok od: Peto15
ok ďakujem za rady
treba si to overit na letisku ... lebo v odkaze tuto vyssie od kolegu pisu, ze tripod moze byt ... toto co mas ty ale nie je tripod, ale monopod/palicka (napriklad turisticka alebo lyziarska palicka nemoze byt)
 
blahoslav J B Art
2015-04-24 12:37:00+02
príspevok od: blahoslav J B Art
treba si to overit na letisku ... lebo v odkaze tuto vyssie od kolegu pisu, ze tripod moze byt ... toto co mas ty ale nie je tripod, ale monopod/palicka (napriklad turisticka alebo lyziarska palicka nemoze byt)
oprava, s tymi palickami som pozeral na Ryanair, tam to nemaju povolene, ak sa dobre pamatam
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()