Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Aký popruh na zrkadlovku?

WildSammy
WildSammy 2009-04-30 21:11:16+02
Istotne každý uzná, že výrobcom dodávané popruhy nie sú najkomfortnejšie a preto by ma zaujímalo aké iné možnosti ešte sú? Napr. ja som našiel niečo takéto, ale rád by som si urobil prehľad aj o iných výrobcoch. Ďakujem za odpovede. http://www.photonet.sk/shop/foto-prislusenstvo-kood/popruh-na-fotoaparat-kood-comfort-s-logom-pentax/p_2413.html
 
garyfisher
2011-10-12 14:23:00+02
príspevok od: valec86
vidim ze si ten sun sniper na photo slovakia kupim
ja mam k sun sniperu len jednu vyhradu. Uchytava sa za oko, ktore sa nasrobuje do otvoru urceneho pre uchytenie na stativ, resp. rychloupinacej platnicky stativovej hlavy. Coz mi prilis nevadi pri platnickach manfrotto, tie maju srob ukonceny tiez takym okom pre jednoduchsiu manipulaciu. Horsie je to ked potrebujem dat fotak na inu hlavu (acratech) alebo makro sanky.
 
tomis.ales
2011-10-12 14:27:43+02
príspevok od: Fatty
no hej ale načo si potreboval správne natočiť popruh? to je dôležité?
Aby som ti popravde odpovedal. Ono ten fotak potom lepsie ostri
 
DuFFi
2011-10-12 15:05:18+02
My sme pred rokom kupili dva Sun snipery a od vtedy sme absolvovali niekolko ciest po svete a mozem len odporucit. Uz ma tolko neboli krk ako ked som pouzival originalny popruh. Jedina nevyhoda (ako tu uz bolo spomenute) je v tom, ze ked chcem fotak dat na stativ, tak musim popruh dat dole (nemam platnicku, ktora ma zo spodu dieru).
 
tino8
2011-10-12 16:08:58+02
Najlepsi popruh je ziadny popruh..aspon moja skusenost. Mal som tu spominany Kata reflex ked som este kupoval k fotaku brasnu a prislusenstvo..po case som zistil ze mi iba zavadzal. Ked fotim, tak mam aparat v ruke a ak nie, tak je odlozeny v brasni z ktorej ho velmi rycho vytiahnem ak potrebujem.
 
lukas318
2011-10-12 16:23:55+02
najlepsi popruh je takyto kratky, ked si ho nastavis presne na svoju ruku a to tak ze ju tam vsunies "nasilu" a druhou pridrzas objektiv ked fotis nejakym tazsim tele, ak mas fotak s gripom tak to drzis asi najpevnejsie ako sa to v ruke drzat da.

http://www.ebay.de/itm/Handschlaufe-f-Nikon-Canon-AH-4-E1-Handgriff-Handstrap-/110533574197?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item19bc507e35

 
istvic
ocenenie redakciou 2011-10-12 16:29:30+02
ja mam stary obzuzlany,obtrhany ,roztrapkany,prepoteny popruh,,uz davno bez nazvu,toto som sa zbavil ako prveho,stacila jedna kvalitna cierna fixka..myslim,ze kvalitny popruh je naozaj to posledne ,co potrebujem
 
DropDead
2011-10-12 16:49:20+02
http://www.youtube.com/watch?v=hWJKrqP40Nw snáď najšikovnejšie, čo som videl
 
Neil
2011-10-12 16:53:38+02
príspevok od: istvic
ja mam stary obzuzlany,obtrhany ,roztrapkany,prepoteny popruh,,uz davno bez nazvu,toto som sa zbavil ako prveho,stacila jedna kvalitna cierna fixka..myslim,ze kvalitny popruh je naozaj to posledne ,co potrebujem
ja som uz rozmyslal ze kupim nejaky cisto cierny..a naco vlastne zafarbim aj ja a asi aj vsetky napisy na tele niecim prelepim
 
Lubo.Karch
2016-07-21 23:47:19+02
Nechcem zakladať novú tému, tak sa oživím túto..
Stretli ste sa, resp. máte to niekto spravené tak, že oba konce popruhu sú prevlečené (uchytené) len na jednej strane fotoaparátu? Pre zavesenie na krk.
Proste iba vľavo, aby na pravej strane nič nezavadzalo keď fotím vodorovne a hlavne s grippom v zvislej polohe.
Áno, je možné použiť nejaký odopínací popruh a stále si to odopnúť. Ale ak je pevný, napadlo mi také riešenie a celkom sa mi pozdáva. Popruh ide iba na ľavú stranu, vôbec nezavadzia. To uško samotné by tú váhu malo zniesť...
 
zvonec
2016-07-22 00:20:54+02
príspevok od: Lubo.Karch
Nechcem zakladať novú tému, tak sa oživím túto..
Stretli ste sa, resp. máte to niekto spravené tak, že oba konce popruhu sú prevlečené (uchytené) len na jednej strane fotoaparátu? Pre zavesenie na krk.
Proste iba vľavo, aby na pravej strane nič nezavadzalo keď fotím vodorovne a hlavne s grippom v zvislej polohe.
Áno, je možné použiť nejaký odopínací popruh a stále si to odopnúť. Ale ak je pevný, napadlo mi také riešenie a celkom sa mi pozdáva. Popruh ide iba na ľavú stranu, vôbec nezavadzia. To uško samotné by tú váhu malo zniesť...
nievem, ze ci si plateny troll, ale tusim ephoto to ma tiez v predaji...
https://www.peakdesign.com/product/straps/
 
Lubo.Karch
2016-07-22 00:31:13+02
Nie som žiaden platený troll... :-/
A nechcel som link na rôzne odopínacie popruhy, to si viem nájsť aj sám a aj som našiel...
Skôr som chcel názor na to, čo som napísal...že si dať pevný popruh len na jednu stranu...na jeden úchyt fotoaparátu...
 
Lubo.Karch
2016-07-22 00:45:05+02
Myslim takéto prevedenie.(ale s pevným popruhom)
Na tejto foto to vyzerá ako by mal oba konce popruhu upevnené na jednom uchyte fotoaparátu.
 
nudike
2016-07-22 08:41:40+02
PeakDesign Slide popruh si upevnis kde budes chciet.(kludne oba uchytky na jedno putko na fotoaparate - ak si trufnes ze to putko udrzi). Ja som s nim velmi spokojny a aj po 6 hodinach Canonu plus 70-200 IS L je to uplna balada. Ziadne otlacene ramena, nic. Je dobre siroky ( nieje to tato light verzia na obrazku) tu by som bral iba pre CSC. To musi tlacit.
 
bercy
2016-07-22 09:34:48+02
Ja pouzivam Focus F-1. Osobne mi vyhovuje tento druh popruhov, ale ked mam nasadny battery grip (a to mam takmer stale), tak mi zavadzia karabina, pretoze je presne v strede uchopu. Da sa s tym zit, ale komfortny uchop pre porteretove snimanie je fuc.
 
mongi
2016-07-22 10:31:40+02
mne popruhy vždy vadili. Nepoužívam žiaden a ak náhodou áno, tak...
 
Lubo.Karch
2016-07-22 21:21:24+02
príspevok od: nudike
PeakDesign Slide popruh si upevnis kde budes chciet.(kludne oba uchytky na jedno putko na fotoaparate - ak si trufnes ze to putko udrzi). Ja som s nim velmi spokojny a aj po 6 hodinach Canonu plus 70-200 IS L je to uplna balada. Ziadne otlacene ramena, nic. Je dobre siroky ( nieje to tato light verzia na obrazku) tu by som bral iba pre CSC. To musi tlacit.
No ved presne o to mi ide, či mi to jeden úchyt celé udrži bez toho aby sa odlomil.
Foťák s objektíom má 1,8kg.
Neviem nakoľko sú dizajnované tie úchyty.
 
Lubo.Karch
2016-07-22 21:23:15+02
príspevok od: bercy
Ja pouzivam Focus F-1. Osobne mi vyhovuje tento druh popruhov, ale ked mam nasadny battery grip (a to mam takmer stale), tak mi zavadzia karabina, pretoze je presne v strede uchopu. Da sa s tym zit, ale komfortny uchop pre porteretove snimanie je fuc.
Presne pre to nechcem taký popruh, čo ide na závit, lebo zavadzia aj na tele na grippe.
Upevnenie popruhu za jeden úchyt mi príde ideálne, dá sa zavesiť na krk či rameno a pri fotení portrétu na pravej strane nič nezavadzia.
Len či sa mi ten úchyt neodlomí.
Nevie niekto ako je to dizajnované?
 
j.a.r.o.
2016-07-23 09:57:27+02
príspevok od: mongi
mne popruhy vždy vadili. Nepoužívam žiaden a ak náhodou áno, tak...
Ten musí riadne "rezať" do krku
 
mongi
2016-07-23 17:10:58+02
príspevok od: j.a.r.o.
Ten musí riadne "rezať" do krku
Vobec nie. Velmi pohodlny na kru aj na ramene
 
hugoba
2016-07-23 21:43:58+02
príspevok od: mongi
mne popruhy vždy vadili. Nepoužívam žiaden a ak náhodou áno, tak...
to je z vôdzky na psa?
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()