Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Aký popruh na zrkadlovku?

WildSammy
WildSammy 2009-04-30 21:11:16+02
Istotne každý uzná, že výrobcom dodávané popruhy nie sú najkomfortnejšie a preto by ma zaujímalo aké iné možnosti ešte sú? Napr. ja som našiel niečo takéto, ale rád by som si urobil prehľad aj o iných výrobcoch. Ďakujem za odpovede. http://www.photonet.sk/shop/foto-prislusenstvo-kood/popruh-na-fotoaparat-kood-comfort-s-logom-pentax/p_2413.html
 
mongi
2016-07-25 08:24:02+02
príspevok od: hugoba
to je z vôdzky na psa?
Zo starého flexaretu. Len naskrutkujem do statívového závitu a je to
 
bercy
2016-07-25 12:51:26+02
príspevok od: Lubo.Karch
Presne pre to nechcem taký popruh, čo ide na závit, lebo zavadzia aj na tele na grippe.
Upevnenie popruhu za jeden úchyt mi príde ideálne, dá sa zavesiť na krk či rameno a pri fotení portrétu na pravej strane nič nezavadzia.
Len či sa mi ten úchyt neodlomí.
Nevie niekto ako je to dizajnované?
Tak potom uz len ten Peak Design ako ti bolo navrhovane.
Pozri si review od Tonyho Northtrupa https://www.youtube.com/watch?v=BGc95PT68FE
Od 1:35 min. prave tam je peak design.
 
Lubo.Karch
2016-07-25 12:59:22+02
Ďík pozriem si to. Presne tak to myslím, ako je ten posledný obrázok vpravo dole.
Čiže by to malo byť bezpečné na jednom úchyte mať popruh? Telo s objektívom má 1,8kg.
 
Sharimal
2016-07-25 13:44:49+02
Ahojte tiež sa pridám. Hľadám popruh pre ťažku zostavu. Potrebovala by som foták nosit ako "kabelku" , kde mám možnosť pridržat objektív za patku. A v prípade nutnosti si ho viem rýchlo presunúť pred nos. Tých popruhov čo som našla je docela dosť, ale má to jeden pre mňa podstatný háčik. Som žena s vacsim poprsím a proste to dost neprijemne tlačí až bolí A ešte sa nesmie upínat do statívovej dierky. Nevideli ste niečo také? Dík za radu a pomoc
 
PeCh
2016-07-25 14:40:19+02
príspevok od: Sharimal
Ahojte tiež sa pridám. Hľadám popruh pre ťažku zostavu. Potrebovala by som foták nosit ako "kabelku" , kde mám možnosť pridržat objektív za patku. A v prípade nutnosti si ho viem rýchlo presunúť pred nos. Tých popruhov čo som našla je docela dosť, ale má to jeden pre mňa podstatný háčik. Som žena s vacsim poprsím a proste to dost neprijemne tlačí až bolí A ešte sa nesmie upínat do statívovej dierky. Nevideli ste niečo také? Dík za radu a pomoc
Obávam sa, že nenájdeš žiadny, ktorý by spĺňal všetko čo chceš. Najbližšie asi bude:
http://joby.com/camera-straps/ultrafit-sling-strap-for-women

Ale upína sa do statívového závitu a aj keď je dizajnovaný pre ženy, neviem do akej "veľkosti" bude pohodlný. Ale reálne si povedzme, že s ťažkou zostavou nebude pohodlný žiadny popruh. A kabelkový popruh cez jedno rameno už vonkoncom nie je pre ťažkú zostavu. Možno by sa zišlo zredukovať váhu zostavy.
 
Sharimal
2016-07-25 14:55:20+02
Viem, že ťažka zostava sa nedá nosit na popruhu stale, prenášam v batohu. Ale ked sa presúvam v prírode, na krátke vzdialenosti, alebo napr teraz posledne po ZOO, dávat ho do batohu po každom zabere je hodne neprakticke. Chcela som len niečo čo by mi pomohlo tu zostavu držat, pretože zase ju držat celý čas v ruke je pre mna tiež o hubu. Je to skorej na to aby mi ten popruh pomohol niest tu váhu ked ho drzim za patku v ruke. Len ten objektiv ma skoro 3 kila a ked ho mám držat viac ako 15 minut začína mi robit problém zapestie
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()