Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Servis SIGMA

becsi
becsi 2010-08-12 15:23:38+02
Zdravim. Vie my niekto poradit nejaky dobry servis na SIGMA objektivy? Dlhsy cas sa nepouzival a asi sa zlepily dokopy klapky.
 
murkom
2010-11-18 12:03:58+01
príspevok od: Anup9
Ocividne tento problem je aj u inych autorizovanych servisoch. Napr v prahe. Ja som na Sigme 17-70 OS HSM mal tiez problem s front focusom, a tak isto na pravej strane bolo stale vsetko rozostrene..bez ohladu na hlbku ostrosti. Dal som reklamovat, a ze poslu do Prahy, vraj tam je lepsi servis ako na SR. Pekne som napisal rozsiahly popis zavady, moje testovania atd. Po dvoch tyzdnoch prisiel objektiv ale NOVY kus, pretoze tamten nevedeli opravit. Nasadil som ho na fotak a co sa stalo? Front focus je stale tam. Taze este 2x asi vyreklamujem a berem peniaze. A na mnou stale obhajovanu znacku SIGMA asi nadobro kaslem.
90 per problem s FF/BF je zalezitost samotneho tela, nie objektivu.
 
Anup9
2010-11-18 12:16:09+01
príspevok od: murkom
90 per problem s FF/BF je zalezitost samotneho tela, nie objektivu.
tak asi spadam pod tie 10% kedze som skusal na Canon 450D, 500D, 50D. a vsade to iste. A vyskusal som 6 Canon objektivov a 1 tamron na tychto telach a vsade to bolo OK.
 
WildSammy
2010-11-18 14:22:06+01
Canon 50D a Nikon D90 nema moznost nastavenia korekcie AF v menu?
 
conan7
2010-11-18 14:26:25+01
príspevok od: WildSammy
Canon 50D a Nikon D90 nema moznost nastavenia korekcie AF v menu?
50D má.
 
WildSammy
2010-11-18 14:33:26+01
príspevok od: conan7
50D má.
tak to by som si nastavil korekciu na nom uz, ked som dostal novy kus objektivu a je to to iste a hotovo :-)
 
MartinH
2010-11-18 16:49:32+01
no na odstranenie bb aleo ff treba poslat sklo aj s telom..
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-11-18 17:48:29+01
zaujíma ma reálna situácia:
kúpim Sigmu 50F1,4 na Canon 5D II, zistím že mi nesprávne ostrí FF/BF - kam s ňou? vedia to zoštelovať aj na počkanie? Ak je sklo v záruke riešilo by sa to ako záručná oprava?

diky moc
 
Anup9
2010-11-18 19:07:25+01
príspevok od: MartinH
no na odstranenie bb aleo ff treba poslat sklo aj s telom..
Ta Sigma je priatelkina a ona ma 500D. Ved prave to, ze sme ho poslali aj s fotakom, a napriek tomu to pokaslali. Preto neradi by sme posielali zase objektiv spolu s telom spat na reklamaciu. A co sa tyka korekcie AF na 50D, tak sa da, lenze neda sa to idealne na kazde ohnisko. Stale dakde nesedi. Ked nastelujem na 50 mm ohnisko abo tak, tak siroke je dost posunute.
 
WildSammy
2010-11-18 21:02:31+01
Na zostelovanie budu potrebovat telo aj objektiv, ale korekciu nahraju len do objektivu :) pripadne na niektorych Sigmach stacilo updatnut len firmware :-) ak je to v zaruke, tak sa to riesi v ramci zaruky na objektiv, ale nech sa vyjadria aj ostatny :-) Viem, ze to riesi Dynax, ale je este rozdiel, ci je objektiv od Dynaxu alebo z Hamy. Ak je z Hamy, oni ich menia kus za kus az pokym nenatrafis na ten spravny. Tzn. ak to kupis z nejakeho obchodu na SK, mozes dostat objektiv bud so zarucakom Dynax alebo Hama.
 
conan7
2010-11-18 21:12:29+01
príspevok od: WildSammy
Na zostelovanie budu potrebovat telo aj objektiv, ale korekciu nahraju len do objektivu :) pripadne na niektorych Sigmach stacilo updatnut len firmware :-) ak je to v zaruke, tak sa to riesi v ramci zaruky na objektiv, ale nech sa vyjadria aj ostatny :-) Viem, ze to riesi Dynax, ale je este rozdiel, ci je objektiv od Dynaxu alebo z Hamy. Ak je z Hamy, oni ich menia kus za kus az pokym nenatrafis na ten spravny. Tzn. ak to kupis z nejakeho obchodu na SK, mozes dostat objektiv bud so zarucakom Dynax alebo Hama.
dám ti podobný príklad ako Jozef. Povedzme si, že si kúpim sigma 85 1.4 ale nechce sa mi skúšať či má BF/FF a hned im dám telo+sklo aby to zoštelovali/skalibrovali. Sprostosť? nespravia to?
 
WildSammy
2010-11-18 21:45:40+01
príspevok od: conan7
dám ti podobný príklad ako Jozef. Povedzme si, že si kúpim sigma 85 1.4 ale nechce sa mi skúšať či má BF/FF a hned im dám telo+sklo aby to zoštelovali/skalibrovali. Sprostosť? nespravia to?
Mali by to spravit, ale nemusi tam byt chyba.. nie je nikde napisane, ze co Sigma to chyba :-) je vsak pravda, ze po zostelovani to bude ina kava :-) pevne skla sa daju jednoducho nastavit, horsie je to so zoomami.
 
conan7
2010-11-18 21:50:44+01
príspevok od: WildSammy
Mali by to spravit, ale nemusi tam byt chyba.. nie je nikde napisane, ze co Sigma to chyba :-) je vsak pravda, ze po zostelovani to bude ina kava :-) pevne skla sa daju jednoducho nastavit, horsie je to so zoomami.
heeeeej fakt? :) to by bolo super.nie zoomy nie, to neriešim. ale ja by som to riešil takto. ked je taká možnosť..
 
WildSammy
2010-11-18 23:21:22+01
príspevok od: conan7
heeeeej fakt? :) to by bolo super.nie zoomy nie, to neriešim. ale ja by som to riešil takto. ked je taká možnosť..
ak to bude objektiv od Dynaxu, tak si myslim, ze problem nebude.. ak od Hamy, tak tam neviem ako je to so servisom :-) 85/1.4 a 50/1.4 su dobre kusky :) z toho co som cital na nete moze byt problem konkretne s frontfocusom na Canonoch a riesenim bolo nahratie noveho firmwaru do objektivu(ak ho uz nemal od vyroby), cize ani stelovat nebolo treba. Zostelovat treba len ak je mimo toleranciu telo alebo objektiv alebo maju miernu odchylku oboje a nesadli si spolu :-) Musim sa priznat, ze mam tu Sigmu 50/1.4 a nemam s nou ziaden problem :-)
 
michaell
2011-11-11 13:32:13+01
príspevok od: pufko
Tento týžden som tam volal ohladom ceny práce za vyčistenie Sigmy 10-20... Zjavne sa chceli vyhnúť odpovedi a tááák toooo z niiiiich iiiišlo aaaaako z chllllpatej deky... A nakoniec sa vyjadril že nooooo minimum 60€ ...
Dakujem, doma mi to zabralo najskôr 4 hodiny a na druhý den pre zlé osadenie clony ktorú som natočil o 120° , čiže nefungovalo jej ovládanie z tela znovu rozobrať a poskladať mi zabralo cca 2 hodiny...
ahoj zdravim ta len tak citam na fore je aj tvoj prispevok mam problem zo sigmou prestal mi fungovat AF viem nie je to cistenie na com by som si mal davat najviac pozor pri rozobrani? diki za odpoved
 
bobo222
2015-05-25 08:06:17+02
Neviete kdo mi opraví sigmu DP-1s (zaseknutý objektív, vraj bežná závada)? Vyťahujem staré vlákno, nech nezakladám nové...
 
alexmenti
2015-05-25 08:22:33+02
príspevok od: bobo222
Neviete kdo mi opraví sigmu DP-1s (zaseknutý objektív, vraj bežná závada)? Vyťahujem staré vlákno, nech nezakladám nové...
možno by ti s tým vedel pomôcť pán Matunák z N. Zámkov...adresu aj kontakt nájdeš na webe...
 
bobo222
2015-05-25 23:38:01+02
príspevok od: alexmenti
možno by ti s tým vedel pomôcť pán Matunák z N. Zámkov...adresu aj kontakt nájdeš na webe...
dík, už aj reagoval...
 
landov
2015-06-09 16:48:27+02
Nedavno som kupil Nikon D7200 a ked som nasadil objektiv Sigma 50-150/2,8 OS HSM tak nefungoval stabilzator. Dnes som navstivil BOOFT, zaktualizoval FW objektivu a stabilizacia funguje veselo dalej.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()