Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Taska pre fototechniku

Jubi
2012-09-05 15:45:26+02
Ktorú tašku by ste mi doporučili? Aké máte vy? Ako ste spokojní? Fototechniku väčšinou prevážam v aute takže nepotrebujem batoh na chrbát ale skôr niečo ako kufor, proste niečo čo bude po otvorení prehľadne. Mám dve tela, k tomu 4 objektívy a dva blesky, odrazka (zaberie tiež veľa miesta). Chcelo by to taktiež menšie priečinky na nabíjačky, káble a filtre. Poprípade priestor na statív ale to už asi neviem či niečo také existuje.
Za nápomocné rady vopred ďakujem.
 
Marcel Rebro
2012-09-05 15:55:45+02
Stare, ale jare ... hlavne je 100% recyklovatelna ...

Zober svoje paksamentle, chod do obchodu s taskami a vyberaj, skusaj ... ktora ti ako sadne, padne, lahne a tak ...
 
lu_boss
2012-09-05 16:05:06+02
Mas dve tela, k tomu 4 objektivy, dva blesky, odrazku, nabijacky, kable, filtre...
Clovece, v com si to nosil doteraz ?
Ja som spokojny s brasnou (mam tri, roznych velkosti), plecniaky mi nevyhovuju.
 
Jubi
2012-09-05 16:06:46+02
príspevok od: lu_boss
Mas dve tela, k tomu 4 objektivy, dva blesky, odrazku, nabijacky, kable, filtre...
Clovece, v com si to nosil doteraz ?
Ja som spokojny s brasnou (mam tri, roznych velkosti), plecniaky mi nevyhovuju.
Nosil som to v cestovnej taske ale veci pribudali a pribudali a teraz to uz bucha o seba. Potrebujem niečo lepsie a tuna v okoli TN nieje ziadny poriadny obchod kde by sa dalo skusat, vsetko len take male kapsicky...
 
bear
- moderator
2012-09-05 16:45:56+02
Brasne:
Lowepro EX160 - mini brasna na telo+objektiv+dalsi maly objektiv a blesk/penazenka.
Vanguard Sydney 26 - nenapadna taska na 1-2 tela a max 3 objektivy + vrecko
Lowepro Stealth Reporter 300 - prakticka taska, na 2 tela 4 objektivy a mozno tam aj te 2 bleksy das.
Lowepro stealth reporter 650 - obravska taska na 2-3 tela, par objektivov, notebook - ak je plna, tak ju vylozis z auta polozis niekde do kuta a tam si chodis striedat techniku.

Na batoh si sa sice nepytal, ale s Lowepro vertex 200/300AW mas velmi dobry prehlad co je vnutri. Mal som, ale koli vahe a vnutornemu objemu som ho vymenil za Gura Gear Kiboko 30L.
 
Marcel Rebro
2012-09-05 16:59:31+02
Ja mam 3 brasne - rovnaky vyrobca (Thinktank) aj model (Retrospective), len iny objem. V kazdej nosim 2 tela a 4-5 objektivov, ale iny system :
5 ... m43 (OM-D,E-PM1)
10 ... APS-C (D90, D80)
20 ... FF (D3s, D700)

A este mam Lowepro Stealth reporter 650 ... v nej odnesiem vsetko vyssie uvedene
 
tomas.hlavco
2012-09-05 17:31:26+02
Ja sim kupil vanguard up rise 38 najdes aj tu na ephote recenziu . V pohode tam napcham celu svoju techniku aj s macbookom( bal by som sa ze inemu ntb by tam vahou fototechniky praskli plasty) ale dostat sa k nej rychlo tak aby sa to v taske nerozhadzalo je problem. Suche zipsy sa stale odtrhaju a taska je v pohode len ked je plne nalozena. Uz by som ju nekupil aj rameny popruh skrabe viac ako na lacnejsej hama defender taske co mam.
 
valec86
2012-09-05 17:43:22+02
keby mam kde vyskusat, urc ite vlastnik think tank, jedine co som vedel odksusat je magnum 400 aw, vtrepem tam 6 skiel, 3 tela 2 blesky a 1 mladeho korejca
 
Jubi
2012-09-05 20:20:38+02
Super rady Ďakujem, idem si to prezrieť...
 
nihilphoto
2016-07-24 12:26:48+02
Ozivujem tuto temu, kedze uz presla dost dlha doba a na trhu mozu byt nove vyrobky.

Hladam 2 brasne - jednu na prakticke prenasanie v meste, "na mieste cinu", do metra a podobne - 1 telo, 2 velke objektivy s clonami, blesk alebo 1 maly objektiv s clonou

A potom druhu na cestovanie s lietadlom, komplet prenasanie celej techniky - 1 telo, 3 velke objektivy s clonami, 1 maly objektiv s clonou, blesk

Za kazdu radu budem vdacny . Nie ruksak, ale taska cez plece.
 
nihilphoto
2016-08-03 09:34:13+02
príspevok od: nihilphoto
Ozivujem tuto temu, kedze uz presla dost dlha doba a na trhu mozu byt nove vyrobky.

Hladam 2 brasne - jednu na prakticke prenasanie v meste, "na mieste cinu", do metra a podobne - 1 telo, 2 velke objektivy s clonami, blesk alebo 1 maly objektiv s clonou

A potom druhu na cestovanie s lietadlom, komplet prenasanie celej techniky - 1 telo, 3 velke objektivy s clonami, 1 maly objektiv s clonou, blesk

Za kazdu radu budem vdacny . Nie ruksak, ale taska cez plece.
No nic, odpovedam si sam, kedze sa tu naslo tolko ochotnych ludi. Mozno to niekomu pomoze, ked bude pozadovat nieco podobne - kupil som tasku Manfrotto Advanced Shoulder Bag VII MB MA-SB-7, tu je jej hodnotenie z mojho pohladu, ktore som pridal aj na e-shop, z ktoreho som to bral:



+ cena oproti inym vyrobkom rovnakej velkosti
+ velky priestor a moznost uprav prepazok podla vlastnej chuti
+ zmestili sa mi tam nasledovne veci: Canon EOS 6D, Tamron 70-300 s nasadenou clonou naopak, Canon 24-105L, na nom polozeny novy model Canon 50 mm 1.8, clona na 24-105, nabijacka na baterky, ostalo tam este miesto na polozenie mensieho objektivu na vrch fotaku (napr. 85 mm); to vsetko voslo do hlavneho priestoru
+ do vedlajsieho priestoru vosiel kabel od nabijacky, ND filter v obale, dialkove ovladanie na kabel, USB kabel, SD karta
+ pevne vyhotovenie, hruby a nepremokavy material
+ dodatocne nepremokave vrecko na obalenie celej brasne
+ kompaktnejsie a praktickejsie riesenie nez Canon 10 EG

- keby bol o 2-3 cm sirsi a dlhsi, tak by tam vosiel 24-105 aj s nasadenou clonou a blesk
- popruh by mohol byt o niekolko cm dlhsi, pri mojej vyske 183 cm je brasna mierne naklonena, ked ju mam cez seba prevesenu

 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()