Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Novy Canon 600D s 18-55 IS setakom.Ake prislusenstvo odporucate?

felipe25
2014-01-08 21:23:27+01
Zdravim, kupil som si konecne po dlhom case "chcenia zrkadlovky", /mal som dlho ultrazoomy Olympus C-765, Canon S3 IS, Sony HX1, Panasonic Fz-150 zrkadlovku. . Sice som sklamany isty vecami /o tom ale inde/, foti to ale uzasne, neda sa to porovnat so ziadnym fotakom - hlbka ostrenia, nadherne zaostrene objekty a fotky celkovo....

Fotak mam len par dni, no rad by som nanho este teraz kupil nejake prislusenstvo - hlavne na objektiv. Momentalne uvazujem o UV filtri, a slnecnej clone.

Docital som sa, ze na novy objektiv je dobre mat UV Filter - kvoli ochrane objektivu? Co je na tom pravdy? Nezhorsi to kvalitu fotiek? Nasiel som nieco take: http://www.datart.sk/null-HAMA-70058-UV-filtr-58mm.html Canon stoji cca 50€ to iste, oplati sa aj ta Hama alebo radsej nie?

Dalej - slnecna clona - vela recenzii to fotaku vycitalo, ze nema slnecnu clonu. Chcem sa opytat - ak budem mat UV filter na objektive, dam na objektiv este aj slnecnu clonu?

Co chcem fotit? Vsetko mozne, interiet, exterier, chcem sa naucit so zrkadlovkou fotit skvele fotky, preto by som rad mal nejake to prislusenstvo, ktore mi to umozni. Zatial som len na zaciatku. Stativ napr. uz vlastnim, cize ten mi netreba.

Dik za odpoved.
 
RoboK
2014-01-08 21:37:37+01
Najlepšie príslušenstvo bude kniha o fotografovaní, alebo www.ephoto.sk/fotoskola/ .
Slnečná clona sa tiež hodí.
 
pufko
2014-01-08 21:44:57+01
Nemínaj na blbosti a radšej odkladaj na lepší objektív, ale tú knižku si kúpiť môžeš, slnečnú clonu tiež, aj ked k základáku mi to príde ako vyhodené peniaze. Ked ju má je to bonus, ked ju nemá vykašlať na nu. Jedine že by si už teda nechcel kúpiť žiaden iný objektív (o čom z hladiska budúcnosti silno pochybujem), vtedy má zmysel ju dokúpiť
 
Marcel Rebro
2014-01-09 12:18:21+01
príspevok od: felipe25
Zdravim, kupil som si konecne po dlhom case "chcenia zrkadlovky", /mal som dlho ultrazoomy Olympus C-765, Canon S3 IS, Sony HX1, Panasonic Fz-150 zrkadlovku. . Sice som sklamany isty vecami /o tom ale inde/, foti to ale uzasne, neda sa to porovnat so ziadnym fotakom - hlbka ostrenia, nadherne zaostrene objekty a fotky celkovo....

Fotak mam len par dni, no rad by som nanho este teraz kupil nejake prislusenstvo - hlavne na objektiv. Momentalne uvazujem o UV filtri, a slnecnej clone.

Docital som sa, ze na novy objektiv je dobre mat UV Filter - kvoli ochrane objektivu? Co je na tom pravdy? Nezhorsi to kvalitu fotiek? Nasiel som nieco take: http://www.datart.sk/null-HAMA-70058-UV-filtr-58mm.html Canon stoji cca 50€ to iste, oplati sa aj ta Hama alebo radsej nie?

Dalej - slnecna clona - vela recenzii to fotaku vycitalo, ze nema slnecnu clonu. Chcem sa opytat - ak budem mat UV filter na objektive, dam na objektiv este aj slnecnu clonu?

Co chcem fotit? Vsetko mozne, interiet, exterier, chcem sa naucit so zrkadlovkou fotit skvele fotky, preto by som rad mal nejake to prislusenstvo, ktore mi to umozni. Zatial som len na zaciatku. Stativ napr. uz vlastnim, cize ten mi netreba.

Dik za odpoved.
... kup si k tomu zrkadlu korcule. Ale kedze nemrzne, ber kolieskove. To je jedina zaruka naozaj skvelych fotiek.
 
felipe25
2014-01-09 13:04:43+01
A Tebe by som odporucil kladivo na tu Tvoju nadutost... Snad pomoze, ak nieje az taka tvrda..
 
Marcel Rebro
2014-01-09 17:54:13+01
príspevok od: felipe25
A Tebe by som odporucil kladivo na tu Tvoju nadutost... Snad pomoze, ak nieje az taka tvrda..
Pises "chcem sa naucit so zrkadlovkou fotit skvele fotky, preto by som rad mal nejake to prislusenstvo, ktore mi to umozni" ... aku zmyslupnu odpoved cakas? Fotky nerobi ani prislusenstvo, ani fotak ale fotograf.
Ked nechces korcule, kup si listok na vlak / autobus a zavez sa na nejake zaujimave miesto a fot ... nemusis dakovat, ze si som ti dal dobru radu zadara a ze si este aj usetril.
 
total empty
2014-01-09 18:58:36+01
http://youtu.be/-UlWbT0_oQw
 
zwak
2014-01-10 17:43:46+01
Tiez som kupoval 600D na jesen. Pod stromcek som si pridelil Tamron 17-50, oproti setaku brutalny rozdiel .. takze nekupuj kraviny a setri radsej na lepsi objektiv.

Inak z beznych veci odporucam stativ (urcite vyuzijes), mozno CPL filter (vela muziky za malo penazi), dobru vybranu tasku alebo batoh na techniku. Ostatne budes riesit casom, podla tematiky ktorej sa budes venovat.
 
pressDesign
2014-04-12 01:47:06+02
Nevsimaj si tych ultra-profesionalov. Vacsina sa chodi len prezentovat a ukazovat svoje kvality, zaciatocnici su pre nich len banda debilov.
UV filter som k tomu istemu objektivu kupoval aj ja za dakych 18 euro a smeroval do kosa, lebo mi robil na nocnych snimkoch flaky. Takze nemal funkciu ani ochrany, ani filtrovania. Drahsi kupovat nebudem, budem bez filtra.
Co sa tyka slnecnej clony. Tak na ten objektiv ide taka mala clona, ze to skoro necloni nic - je to kvoli sirke uhla zaberu, takze ak bude mat clona vyhodu, tak minimalnu. Ja tam clonu mam, ale tiez len kvoli mechanickej ochrane objektivu. Uz mi raz zachranil naraz o objektiv - praskla clona, nie objektiv.
Ak chces prislusenstvo, zacni setrit na lepsi objektiv - tento ti vo velmi kratkej dobe prestane stacit
Ja mam zatial jeden taky, ako ty, k tomu mam 55-250. A teraz zacinam uvazovat nad nejakym svetelnym objektivom s pevnym ohniskom. A potom zase by som chcel vymenit tieto dva. Ale to najprv musim kupit lepsiu tlaciaren, aby ma nezavreli za falsovanie penazi.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()