Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Velbon-Manfrotto-Triopo

Duvaliere
Duvaliere 2014-04-09 15:06:02+02
Pozdravujem Vás
Keď že mi už definitývne zrušil nervy pri mojom starom statíve HAMA, potrebujem nutne nový. Po mnohom hľadaní a čítaní recenzií aj tu na ephoto som vzhľadom k mojim finančným možnostiam vybral tieto tri tipy:

Velbon sherpa 750R
http://www.velbon.cz/sherpa-750r/p-11/
Velbon je dostupný za 119 eur

Manfrotto MK 293A3-A3RC1
http://www.manfrotto.com/293-aluminum-kit-tripod-3-sections-with-3-way-head-qr
Dostupný za 115 eur

Triopo MT 3230x8c + hlava b-2
http://www.triopo.sk/mt-3230x8c
http://www.triopo.sk/b-seria
Dostupný za 119 eur

Ten posledný má ešte možnosť odmontovať jednu nohu a vytvoriť z toho funkčný monopod, čo by bolo pre mňa, vzhľadom k mojim turistickým plánom v horách super.
Keby ste boli na mojom mieste, ktorý z týchto (prípadne v tejto cene iný) by ste kúpili.
Ďakujem za váš čas.
 
rasto.tn
2014-04-11 09:48:57+02
Ja by som sa taktiež prihováral za Triopo, avšak čo som mal možnosť čítať, lepšie je uprednostniť tripod s menej sekciami (kvôli pevnosti - mám pocit, že som tom čítal od Prosického). Dávnejšie som bol Triopá skúšať v Mini-maxe u nás v Tn, za tú cenu je to best. Ak bývaš v blízkosti Tn / Ba, dobre sa tam dajú poskúšať s foťákom objektívmi.
 
Duvaliere
2014-04-14 15:04:39+02
príspevok od: tomis.ales
Z tychto troch jednoznacne Triopo. Najlahsi, najvyssi, da sa dobre zloziit. Kamos ho ma a cudoval som sa co sa da za take prachy kupit.
Nemysli si ze po 8 kilach sa stativ zlozi 15kil urcite znese.
Karbon by som neriesil, podla mna je to luxusna zbytocnost.
Hlavu ale neporadim.
Tak že Triopo je už doma. Je to pekný kúsok. Oproti mojej starej hame neporovnateľné Tak najbližší výjazd do prírody sa všetko ukáže
 
yquinox
2014-04-14 15:35:23+02
príspevok od: Duvaliere
Tak že Triopo je už doma. Je to pekný kúsok. Oproti mojej starej hame neporovnateľné Tak najbližší výjazd do prírody sa všetko ukáže
... mozes sem prosim dat nejake fotky? zaujimalo by ma, ci pokrocili v inovaciach ... dakovala ...
 
Duvaliere
2014-04-14 15:41:32+02
príspevok od: yquinox
... mozes sem prosim dat nejake fotky? zaujimalo by ma, ci pokrocili v inovaciach ... dakovala ...
Myslíš fotky statívu alebo fotky fotené pomocou statívu? Na www.triopo.sk je celkom slušný prehľad. ale hlava B-2 má napríklad vodováho obydvoch rovinách. A tripod má na konci hroty, ktoré odšrubovaním gumených podložiek "skryješ" a používaš statív napr. na linoleu v miestnosti kde sa nešmýka ... je to dobre premyslené, navyše asi za minútu poskladáš z tripodu monopod aj s krátkou stredovou rúrkou na nasadenie hlavy, ktorá je súčasťou balenia. Navyše je statív v malej brašni na plecia. Celkovo za 119 eur aj s guľovovu hlavou sa mi to zdá ako rozumný pomer cena/výkon
 
yquinox
2014-04-15 06:24:11+02
príspevok od: Duvaliere
Myslíš fotky statívu alebo fotky fotené pomocou statívu? Na www.triopo.sk je celkom slušný prehľad. ale hlava B-2 má napríklad vodováho obydvoch rovinách. A tripod má na konci hroty, ktoré odšrubovaním gumených podložiek "skryješ" a používaš statív napr. na linoleu v miestnosti kde sa nešmýka ... je to dobre premyslené, navyše asi za minútu poskladáš z tripodu monopod aj s krátkou stredovou rúrkou na nasadenie hlavy, ktorá je súčasťou balenia. Navyše je statív v malej brašni na plecia. Celkovo za 119 eur aj s guľovovu hlavou sa mi to zdá ako rozumný pomer cena/výkon
... heh, samozrejme foto stativu som myslel ... na ich stranke napr. nikde nevidim pri mojom type stativu vyfotene hroty ... ani pri B-2 hlave nevidim tie libely a v popise maju: "Vodovaha - nie" ...
 
Duvaliere
2014-04-15 07:31:09+02
príspevok od: yquinox
... heh, samozrejme foto stativu som myslel ... na ich stranke napr. nikde nevidim pri mojom type stativu vyfotene hroty ... ani pri B-2 hlave nevidim tie libely a v popise maju: "Vodovaha - nie" ...
Áno, zrejme všetko na stránke nie je aktualizované. Hroty majú výborne vyriešené, jednoducho niekoľkonásobným otočením gumených koncov sa akoby vysunuli hroty a naopak skryjú sa. Vodováha je súčasťou hlvavice. Možno sa prinútim a napíšem krátku recenziu aj s nejakými zábermi
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()