Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Cestovny stativ

garyfisher
garyfisher 2014-05-27 20:56:48+02
Zdravim, hladam stativ na cestovanie: podmienka je aby bol v zlozenom stave co najratsi (nieco okolo 30cm), aby to nebol zas ministativ (takze aby sa dal rozlozit povedzme na nieco okolo 140cm). Uniest by mal do 3kg.
Komu sa co osvedcilo?
Dakujem
 
mirosz
2015-09-29 17:46:01+02
príspevok od: kasko
Len tak mozno pre inspiraciu. Kupil som priserny stativ za 35,- (vid ten modry na obr.) a prerobil som ho a teraz je z neho velmi pouzitelny krpaty kamarat.
Zlozeny ma 35cm, min.vyska 10cm, max.vyska 90cm, vaha 730g.
Vid foto aj porovnanie s Feisol CT-3472
este keby mi Ejfoto normalne zobrazovalo obrazoky...
 
kasko
2015-09-29 23:11:05+02
príspevok od: mirosz
este keby mi Ejfoto normalne zobrazovalo obrazoky...
Ups a mne to ide ok aj po refresh windows 7 aj tablet s ios9.
 
mirosz
2015-09-30 09:48:02+02
príspevok od: kasko
Ups a mne to ide ok aj po refresh windows 7 aj tablet s ios9.
Uz aj mne zobrazuje. Kdes to kupil, co je to za znacka? Nejaky Jusino tusim ci co to tam vidim. Je to aj s hlavou?
Vyzera to celkom sikovne, taky dovolenkovy sikovnik.
 
kasko
2015-09-30 10:26:36+02
príspevok od: mirosz
Uz aj mne zobrazuje. Kdes to kupil, co je to za znacka? Nejaky Jusino tusim ci co to tam vidim. Je to aj s hlavou?
Vyzera to celkom sikovne, taky dovolenkovy sikovnik.
Je to Jusino X-423S. Kupil som na eBay aj s postovnym za 35,- Eur bez hlavy. Teraz som pozrel na web a aliexpress ho ma za 58,39USD aj s hlavou - no chcelo by to ten stativ zase prerobit, lebo ta dlha stredova rura v ktorej je dalsia vytahovacia - to z toho stativu robi nestabilne čudo.
 
mirosz
2015-09-30 10:33:22+02
príspevok od: kasko
Je to Jusino X-423S. Kupil som na eBay aj s postovnym za 35,- Eur bez hlavy. Teraz som pozrel na web a aliexpress ho ma za 58,39USD aj s hlavou - no chcelo by to ten stativ zase prerobit, lebo ta dlha stredova rura v ktorej je dalsia vytahovacia - to z toho stativu robi nestabilne čudo.
Díkyčko
Pouvažujem.
 
kenny438
2015-10-11 14:27:38+02
ma niekto nejake skusenosti zo stativom Manfrotto BEFREE? vyzera to na dobry cestovny stativ. cena je tiez zaujimava. vie niekto (vyrobca) ponuknut nieco podobne v podobnej cenovej hladine?
 
duroslav
2015-10-11 16:30:32+02
použi vyhľadávanie. Už sa tu o ňom písalo.
 
Jozef Macák
2015-10-11 17:28:58+02
príspevok od: kenny438
ma niekto nejake skusenosti zo stativom Manfrotto BEFREE? vyzera to na dobry cestovny stativ. cena je tiez zaujimava. vie niekto (vyrobca) ponuknut nieco podobne v podobnej cenovej hladine?
cau, momentalne s nim putujem Indiou S karbonovou verziou konkratne. Ty asi myslis klasicku,hlinikovu..osobne sa mi zdala taka nejaka nemotorna, s karbonovou som maximalne spokojny. Vopcham do daypacku a ani neviem ze tam je(1.1 kg aj s hlavou). S funkcnostou zatial nebol problem, je vsak pravda ze zatial mi nikde nejak prilis nefukalo, takze neviem posudit ucinnost za zhorsenyc podmienok
 
zvonec
2015-10-11 21:48:51+02
príspevok od: kenny438
ma niekto nejake skusenosti zo stativom Manfrotto BEFREE? vyzera to na dobry cestovny stativ. cena je tiez zaujimava. vie niekto (vyrobca) ponuknut nieco podobne v podobnej cenovej hladine?
So mnou bolo befree na vylete v Dolomitoch, (uhlikova verzia) => maximalna spokojnost. O hlinikovej som ani neuvazoval, orientoval som sa od zaciatku na uhlikove vlakna. Stativ je spratny, lahka vaha, hlava som bol milo prekvapeny. Aretovanie noziciek je zvlast, pre kazdu cast, treba si to overit, ze ci to bude vyhovovat. Su stativy, (kde sa to da skrutnym pohybom, zaaretovat vsetky casti noh.) Doporucujem pozriet si zopar video recenzii na youtube, taktiez pokial planujes na to davat 5DIII a 70-200/2.8 tak to bude asi slabuo...

Ale ako sa pise, kazda liska svoj chvost chvali...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()