Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Alternatíva za batériu Canon LP-E6

PPalo
2014-11-17 20:31:10+01
Plánujem nákup náhradnej batérie do Canon EOS 70D. Je tam Canon LP-E6. Našiel som viacej neoriginálnych náhrad. Aké mate skúsenosti s takýmito batériami ? Po prípade akú by ste doporučili ?
 
total empty
2014-11-17 21:12:42+01
príspevok od: PPalo
Plánujem nákup náhradnej batérie do Canon EOS 70D. Je tam Canon LP-E6. Našiel som viacej neoriginálnych náhrad. Aké mate skúsenosti s takýmito batériami ? Po prípade akú by ste doporučili ?
Neorginal nie sú také stabilné a odolné voči počasiu, nemajú čip s ktorým komunikuje foťak-kamera, prichádzaš o info o výdrži ,koľko fotiek ti zostáva a tak.Neorginal 2500mA sa rovná 1500 original baterke vo výkone.
Neorginal nabíjačky na neorginal baterky zvyknú po roku-dva odísť na večnosť, hlavne, ak ich držíš pod napätím.
Ak budeš hodinu-dve fotiť a filmovať pri mínus 10-15, neorginal ti rýchlo vypovie službu.
Eto vsjo.
 
kaukaz
2014-11-17 22:58:21+01
Mrkni na google hahnel LP-E6 pouzivam ich a rozdiel nie je ziaden, nedaj na truhlikovske nazory
 
bear
- moderator
2014-11-18 04:23:22+01
Original je drahsi, ale vacsinou vydrzi dlhsie. Vacsina neoriginalov po 1-2 rokoch vyrazne stratila kapacitu. Ak je cenovy rozdiel vyrazny a fotis pravidelne, ale nie prilis vela, mozes usetrit. Neoriginaly casto potrebuju vlastnu nabijacku, lebo original nabijacka ich odmieta nabit, to moze byt dost otrava pri cestovani lietadlom (brat 2 babijacky)
 
MagickVamp
2014-11-18 06:34:32+01
1.- Nie je problem najist bateriu, s ktorou fotak vie komunikovat a teda ti ukazuje aj aktualny zostatok kapacity baterie.
2.- Ked ju najdes tak ti ju v poho dobija aj originalna nabijacka
3.- Po roku ti neodide, po dvoch mozno, ale ceny neoriginalnych su myslim tretinove, takze mas na 6 rokov vystarane.
4.-Mozem potvrdit ze nespravis s nou tolko foto co s originalom, jej vydrz je slabsia
5.-Logicke ze v minusovych teplotach to bude este menej, ci ti pri extremnejsich minusoch celkom odide...tak to neviem, zas asi zavisi od vyrobcu a kus od kusu.
 
total empty
2014-11-18 10:09:25+01
príspevok od: kaukaz
Mrkni na google hahnel LP-E6 pouzivam ich a rozdiel nie je ziaden, nedaj na truhlikovske nazory
Ty si truhlik, opísal som reálne skúsenosti z batériami Panasonic.
 
kaukaz
2014-11-18 12:27:38+01
príspevok od: total empty
Ty si truhlik, opísal som reálne skúsenosti z batériami Panasonic.
Ešte raz si pozorne precitaj co bolo temou, pomaly mozno aj tri krat
 
kaukaz
2014-11-18 14:23:38+01
pouzivam ich na Canone 5 d mark III, fotak ich pozna komunikuje ukazuje zostatok pouzivam ich takmer dva roky spolu s original canon v mraze ziaden rozdiel vydrz bezproblemova, na meraku hodnota podla vyrobcu.
http://www.megafoto.sk/Hahnel-hlx-e6-canon-lp-e6-1700mah
To len tak mimochodom aby zas tu niekto netroloval. Zovseobecnovanie nema ziadnu vypovednu hodnotu.
 
total empty
2014-11-18 14:24:18+01
príspevok od: kaukaz
Ešte raz si pozorne precitaj co bolo temou, pomaly mozno aj tri krat
To je jedno, náhrada nikdy nebude ako original ! Ani pri batériách ani pri farbách do tlačiarni.
Odpovedal som univerzálne,nie len konkrétne na jeden produkt.Percetuálna pravdepodobnosť, že z kopy náhrad, ktoré sa používaju namiesto originálu a sú lacnejšie a kvalitou sa vyrovnajú originálu je mizivá
 
blahoslav J B Art
2014-11-18 14:43:16+01
príspevok od: total empty
To je jedno, náhrada nikdy nebude ako original ! Ani pri batériách ani pri farbách do tlačiarni.
Odpovedal som univerzálne,nie len konkrétne na jeden produkt.Percetuálna pravdepodobnosť, že z kopy náhrad, ktoré sa používaju namiesto originálu a sú lacnejšie a kvalitou sa vyrovnajú originálu je mizivá
ono ide skor o to, do akej miery je clovek ochotny akceptovat nizsiu kvalitu za nizsiu cenu
napriklad ja mam 8 rocny Canon eos 350d s povodnou originalnou bateriou a popri tom uz asi 4.neoriginalnu lacnu nahradu, predchadzajuce 3 'odisli do vecnych lovist'
baterie pritom vymienam na striedacku
 
PPalo
2014-11-18 17:21:54+01
príspevok od: kaukaz
pouzivam ich na Canone 5 d mark III, fotak ich pozna komunikuje ukazuje zostatok pouzivam ich takmer dva roky spolu s original canon v mraze ziaden rozdiel vydrz bezproblemova, na meraku hodnota podla vyrobcu.
http://www.megafoto.sk/Hahnel-hlx-e6-canon-lp-e6-1700mah
To len tak mimochodom aby zas tu niekto netroloval. Zovseobecnovanie nema ziadnu vypovednu hodnotu.
Ak je pravda čo je v popise o produkte, tak by táto batéria by bola ideálna, aj keď sa už nedá povedať, že je to lacná náhrada. Trocha ma ale zaskočilo, že má 1700 mAh. Originál má 1800 mAh.
Ďakujem všetkým za reakcie.
 
MagickVamp
2014-11-18 18:24:49+01
príspevok od: total empty
To je jedno, náhrada nikdy nebude ako original ! Ani pri batériách ani pri farbách do tlačiarni.
Odpovedal som univerzálne,nie len konkrétne na jeden produkt.Percetuálna pravdepodobnosť, že z kopy náhrad, ktoré sa používaju namiesto originálu a sú lacnejšie a kvalitou sa vyrovnajú originálu je mizivá
Ako napriklad Sigma 50 1,4 Art? hravo nahradi originalne objektivy canon aj nikon ,-) Ale ano vacsinou neoriginalne veci su menej kvalitne. No su aj vynimky ako napriklad nasiel aj kaukaz, tie baterie vyzeraju dobre a ked pise ze ma dobru skusenost, tak asi zle nebudu.
 
Bruce
2014-11-18 19:09:53+01
Používam niečo podobné ako uvádzam link na konci. Po cca roku je kapacitný úbytok v norme. Dal som za ňu cca 10eur aj s poštou. Ak mám povedať pravdu, tak si radšej kúpim každý rok novú batériu. Treba si dať pozor na to akú batériu človek kupuje. Ak je naklonovaný čip, potom sa bez problémov dá nabíjať aj v originálnej nabíjačke. No ale sú aj také , kde je k batérii nutné použiť china nabíjačku. Tie batérie sú tzv. bez čipu...
http://www.ebay.com/itm/1Pcs-2650mAh-LP-E6-LPE6-Camera-Battery-For-Canon-5D-Mark-II-III-7D-60D-EOS-6D-/111364209239?pt=Batteries_Chargers&hash=item19edd2fa57
 
kaukaz
2014-11-18 20:34:00+01
este pridam skusenost kolegu po dvoch rokoch absolutne bezproblemova na mark trojke
http://fotoextra.cz/bateriovy-zdroj-canon-lp-e6.html
 
Roman Point
2014-11-18 23:29:17+01
Všetko funguje presne ako s originál baterkou. Výdž, nabíjanie v originál canon nabíjačke a posledný benefit je cena.. No ja som si aj tak prikúpil nabíjačku.. Ak mám niekam narýchlo cestovať nebudem dve-tri batérie nabíjať na jednej nabíjačke predsa a zbytočne čakať.
A v skratke jedná sa o nemeckého výrobcu/firmu.
To že má napísané 1600mAh je len číslo vydrží rovnako dlho ako originál canon.
Používam to v C 7D ( dosť veľká spotreba energie ) kamarát čo mi ju odporučil ju používa už dlho v mark trojke..

http://www.amazon.de/Bundlestar-BAXXTAR-PRO-ENERGY-Qualit%C3%A4tsakku-Infochip/dp/B003VR62OW
 
PPalo
2014-11-19 12:36:11+01
Bruce mi doporučil pozrieť na ebay. Našiel som tam aj toto

http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XCanon+Original+LP-E6+Official+battery+EOS+70D.TRS0&_nkw=Canon+Original+LP-E6+Official+battery+EOS+70D&_sacat=0

Sú Aus Hongkong. Moja originál je Made in China.
Čiže originál v cene ako sa u nás predáva náhrada ?
 
PPalo
2014-11-19 12:43:57+01
príspevok od: PPalo
Bruce mi doporučil pozrieť na ebay. Našiel som tam aj toto

http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XCanon+Original+LP-E6+Official+battery+EOS+70D.TRS0&_nkw=Canon+Original+LP-E6+Official+battery+EOS+70D&_sacat=0

Sú Aus Hongkong. Moja originál je Made in China.
Čiže originál v cene ako sa u nás predáva náhrada ?
Treba skopírovať celý odkaz a vložiť do prehliadača. Neviem, prečo sa odkaz na doporučenú stránku takto rozdelil.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()