Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Pohotovostny batoh na fotak s teleobjektivom.

MagickVamp
MagickVamp 2016-05-01 09:27:55+02
Hladam nejaky fotobatoh, kde by sa dal umiestnit fotak + teleobjektiv, celkova vnutorna dlzka musi byt minimalne 33cm (tamron 150-600 + 6D). Nebol by to taky problem, keby som nepotreboval mat fotak neustale v pohotovosti. Drzat 3Kg na krku je otravne, takze hladam fotobatoh, kde by mohol byt fotak ulozeny, ale v pripade potreby som ho vedel rychlo a potichu vybrat. Osvecil sa mi doteraz jednoramenny fotobatoh. Moja predstava je aby sa otvaral z boku a teda mohol byt neustale otvoreny a fotak pripraveny na akciu. A aby bol co najkompaktnejsi. Viete o niecom? Pripadne co pouzivate vy? Ako drzite nieco take v pohotovosti par hodin vkuse pocas chvodze? Ak mate nejake skusenosti, ci viete nieco odporucit budem rad. Dakujem.
 
MagickVamp
2016-10-17 07:47:37+02
príspevok od: Antilius
Ahoj, ako sa ti osvedčil ten sling batoh? Potrebujem presne co ty ale používam http://www.faxcopy.sk/detail/manfrotto-access-h-18-pl-holster-fotobrasna/85364 , a rozmýšľam, že možno by bol lepší co si Ty vybral.
Dik, Jaro
Ahoj no teraz mam dva. Ten manfrotto, ak ides kratsiu trasu tak je super. Kamos ho nosi aj na dlhsie trasy, ale mna z neho po 5-6 hodinach bolel chrbat, teda myslim ze z neho. Tak som kupil este: CASE LOGIC CL-KDB101 KONTRAST a tento nosim na dlhe trasy a je perfekny, lebo je uz na dva ramena. Ked chcem byt v pohotovosti, nosim ho vpredu (stale na dvoch ramenach) a ked nieco vidim tak fotak s uz nasadenym objektivom z hora pohodlne a rychlo vyberiem. Je tam priestor este po stranach na dva objektivy, na jednu stranu dam flasu s vodou a na druhu daco na jedenie + nejake termo tricko. A ako bonus som zistil ze pri foteni zo stoja sa o neho opieram a vytvara mi tak stabilizaciu, menej sa mi potom fotak chveje a mozem ist do dlhsich casov. Akurat vcera som ciernym sprejom nastriekal tie kriklavo zelene casti. (trosku ma iritovali :-P)
 
mafto.maftovsky
2016-10-20 20:15:53+02
príspevok od: MagickVamp
Ahoj no teraz mam dva. Ten manfrotto, ak ides kratsiu trasu tak je super. Kamos ho nosi aj na dlhsie trasy, ale mna z neho po 5-6 hodinach bolel chrbat, teda myslim ze z neho. Tak som kupil este: CASE LOGIC CL-KDB101 KONTRAST a tento nosim na dlhe trasy a je perfekny, lebo je uz na dva ramena. Ked chcem byt v pohotovosti, nosim ho vpredu (stale na dvoch ramenach) a ked nieco vidim tak fotak s uz nasadenym objektivom z hora pohodlne a rychlo vyberiem. Je tam priestor este po stranach na dva objektivy, na jednu stranu dam flasu s vodou a na druhu daco na jedenie + nejake termo tricko. A ako bonus som zistil ze pri foteni zo stoja sa o neho opieram a vytvara mi tak stabilizaciu, menej sa mi potom fotak chveje a mozem ist do dlhsich casov. Akurat vcera som ciernym sprejom nastriekal tie kriklavo zelene casti. (trosku ma iritovali :-P)
Ahoj MagickVamp, prosím ťa do toho CASE rucksacku sa ti v pohode vojde T150-600mm? Poprípade vošla by sa tam podľa teba ešte nejaká maskovacia sieť? Na potulky mi stačí tamron takže či by sa dal ten priestor použiť práve na maskovacku, vďaka za odpoveď... Rozhodujem sa medzi lowepro 400 q tým kontrastom
 
MagickVamp
2016-10-23 11:57:01+02
príspevok od: mafto.maftovsky
Ahoj MagickVamp, prosím ťa do toho CASE rucksacku sa ti v pohode vojde T150-600mm? Poprípade vošla by sa tam podľa teba ešte nejaká maskovacia sieť? Na potulky mi stačí tamron takže či by sa dal ten priestor použiť práve na maskovacku, vďaka za odpoveď... Rozhodujem sa medzi lowepro 400 q tým kontrastom
jasne vojde v pohode. No neviem aku velku maskovaciu siet mas. Mne sa tam zmesti vsetko co potrebujem, napriklad dnes bola v lavo flasa vody, v pravo dve samonafukovacie podlozky pod zadok. vpredu poskladana mikina, penazenka, daco pod zub, hore baterka a zo zadnej strany ako je priestor na notebook je vzdy ponco, rukavice a ciapka. lowepro 400 q sa myslim neda otvorit zhora co je pre mna zasadne. Navyse ako pozeram, tak myslim ze ti ani nebude robit taku oporu na fotak ako robi case mne.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()