Hore
Fórum » Kompakty a ultrazoomy
 

canon g5x

fidelito120
2016-05-03 11:41:16+02
Ahojte.
rozhodujem sa pri kupe kompaktu na cesty.zrkadlo mam len nie vzdy sa mi da ho zobrat.rozhodujem sa medzi sony rx100 i,ii a canon g7x a canon g5x.ktory je trosku vacsi a drahsi.vsetky parametre tychto fotakov poznam.sony rx100 i som aj skusal na predajni v Martine v Nayku.chcem sa opytat na realne skusenosti a porovnania tychto fotakov.po pripade najlepsie keby bol niekto ochotny v okoli MT mi dat skusit tu g5x ci naozaj stoji za tie peniaze.Dakujem velki pekne

PS:recenzie a diskusie na ephote som cital vsetky ohladom tychto kompaktov.
 
zvonec
2016-05-03 15:43:31+02
príspevok od: fidelito120
Ahojte.
rozhodujem sa pri kupe kompaktu na cesty.zrkadlo mam len nie vzdy sa mi da ho zobrat.rozhodujem sa medzi sony rx100 i,ii a canon g7x a canon g5x.ktory je trosku vacsi a drahsi.vsetky parametre tychto fotakov poznam.sony rx100 i som aj skusal na predajni v Martine v Nayku.chcem sa opytat na realne skusenosti a porovnania tychto fotakov.po pripade najlepsie keby bol niekto ochotny v okoli MT mi dat skusit tu g5x ci naozaj stoji za tie peniaze.Dakujem velki pekne

PS:recenzie a diskusie na ephote som cital vsetky ohladom tychto kompaktov.
RX100 si skusal, Sadla ti alebo nie? Odpoved si musis dat sam.
Canon G7 X by som vyradil z vyberu, pretoze uz existuje mark II, ktory ma uz aj grip, je rychlejsi, atd. Je tam asi 25 rozdielov aspon ako mi to islo cez ruky.
G5 X hlavnou vyhodou je hladacik, co je na ostrom slnku neocenitelna vec pri komponovani.... Plus G5 X ma artikulacny display, ci ako sa to po slovensky pise.
Ohladom Senzorov urcite vies ze to je jedno, kedze vsetci aj tak nakupuju u Sony.

Po zhliadnuti tvojej galerie pouzivas Nikon D5100. Ja by som ti doporucil este chvilu pockat a potom kupit nieco od Nkonu z novej rady DL kompaktov. Parametre si vies urcite dohladat. Vsetky maju grip a jeden je velmi zaujimavy, pretoze Nikon vypustil kompakt so sirokouhlym zoomom. A taktiez si minimalne si mozes sharovat blesk, ked ti to pride v hod. A mala by byt zachovana ergonomia, na ktoru si zvyknuty....

Celkovo je vsak momentalne problem, kedze v japonsku sa zatriasla zem, a tak maju vsetci shortages co nakupuju u Sony.... Od Canonu cez Nikon az po Fuji....
 
fidelito120
2016-05-03 15:51:52+02
príspevok od: zvonec
RX100 si skusal, Sadla ti alebo nie? Odpoved si musis dat sam.
Canon G7 X by som vyradil z vyberu, pretoze uz existuje mark II, ktory ma uz aj grip, je rychlejsi, atd. Je tam asi 25 rozdielov aspon ako mi to islo cez ruky.
G5 X hlavnou vyhodou je hladacik, co je na ostrom slnku neocenitelna vec pri komponovani.... Plus G5 X ma artikulacny display, ci ako sa to po slovensky pise.
Ohladom Senzorov urcite vies ze to je jedno, kedze vsetci aj tak nakupuju u Sony.

Po zhliadnuti tvojej galerie pouzivas Nikon D5100. Ja by som ti doporucil este chvilu pockat a potom kupit nieco od Nkonu z novej rady DL kompaktov. Parametre si vies urcite dohladat. Vsetky maju grip a jeden je velmi zaujimavy, pretoze Nikon vypustil kompakt so sirokouhlym zoomom. A taktiez si minimalne si mozes sharovat blesk, ked ti to pride v hod. A mala by byt zachovana ergonomia, na ktoru si zvyknuty....

Celkovo je vsak momentalne problem, kedze v japonsku sa zatriasla zem, a tak maju vsetci shortages co nakupuju u Sony.... Od Canonu cez Nikon az po Fuji....
dakujem za odpoved.no od nikonu som nenasiel zatial nic podobne parametrami ako ma sony a canon.a co sa tyka sharovania blesku tak d5100 neviem ci vie ovladat druhe blesky.ext. blesk nemam.a ani moc blesk nepouzivam.a je mozne ze zrkadlo predam ak si kupim compakt cez 600 eur.napr. g5x.
inak ten sony rx100 i co som skusal na predajni tak som mal zmiesane pocity a malo casu a priestoru na skusanie.jeho male rozmery mi moc nesadli ale je mozne ze som nie zvyknuty na take nieco.

a co je to ten artikulacny displej?
a neviete ci ma g5x nd filter?

PS:ak niekto mate nejake fotky fotene g5x alebo sony rx100kami.tak prosim dajte vediet pozriem ake fotky z toho lezu.
 
fidelito120
2016-05-03 15:58:55+02
príspevok od: fidelito120
dakujem za odpoved.no od nikonu som nenasiel zatial nic podobne parametrami ako ma sony a canon.a co sa tyka sharovania blesku tak d5100 neviem ci vie ovladat druhe blesky.ext. blesk nemam.a ani moc blesk nepouzivam.a je mozne ze zrkadlo predam ak si kupim compakt cez 600 eur.napr. g5x.
inak ten sony rx100 i co som skusal na predajni tak som mal zmiesane pocity a malo casu a priestoru na skusanie.jeho male rozmery mi moc nesadli ale je mozne ze som nie zvyknuty na take nieco.

a co je to ten artikulacny displej?
a neviete ci ma g5x nd filter?

PS:ak niekto mate nejake fotky fotene g5x alebo sony rx100kami.tak prosim dajte vediet pozriem ake fotky z toho lezu.
a v neprospech nikonov dl rady hovori ze este niesu na trhu.vyzera ze budu velmi drahe.a ja idem za za tri tyzdne do azie.
 
zvonec
2016-05-03 16:43:42+02
Rozhodnut sa musis v prvom rade ty, preto som kladol otazku, ze ci ti RX100 sadla.

Tie nikony teda linkovat ani nebudem. Display je bud na fix alebo napevno. Alebo je Tilt-Shift kedy sa da vyklopit do vrchu alebo do spodu alebo je potom articulated display, ktory je na sposob ako ma tvoja D5100.

http://j.mp/1SJv4jX

G5 X ND Filter ma (-3 EV) http://www.canon.sk/for_home/product_finder/cameras/digital_camera/powershot/powershot_g5_x/specifications.aspx
 
marcus_labeo
2016-05-03 16:49:19+02
Ja som si "ohmatal" RX100 troch generácií a pre mňa osobne sú tie foťáky až príliš maličké, titerné tlačítka, žiadny grip, išlo to jednoznačne na úkor ovládateľnosti, a to nemám namiesto rúk lopaty. A aj ten EVF v posledných 2 generáciách je vďaka svojej výsuvnej konštrukcii dosť malý a bez očnice, čo ho dosť obmedzuje. G7X vyzerá dosť podobne, tiež by mi chýbal grip a EVF. Z tohto pohľadu vyzerá najlepšie G5X, je väčší, má grip, na pohľad lepšiu ergonómiu a aj ten EVF vyzerá byť použiteľnejší, ako pri RX100.
Inak odkladať nákup na poslednú chvíľu sa nemusí vyplatiť, ja som teraz kúpil nový objektív práve kvôli jednej dovolenke a je vadný, vyreklamovať ho už nestihnem, takže riešim, či ho vziať v takom stave, alebo odstúpiť od zmluvy a nemať nič.
 
fidelito120
2016-05-03 17:48:37+02
Chlapi dakujem.pomohli ste mi.akurat este by som si chcel este ten g5x vyskusat ak mam dat za neho 660 eur.alebo po pripade nieco podobne za lacnejsie nieje?
 
zvonec
2016-05-03 17:56:57+02
príspevok od: fidelito120
Chlapi dakujem.pomohli ste mi.akurat este by som si chcel este ten g5x vyskusat ak mam dat za neho 660 eur.alebo po pripade nieco podobne za lacnejsie nieje?
Nedakuj... Uz si zaplatil portalu, a Sefguru to pekne zhrnul do clanku: www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/vyber-fotoaparatu/kompakty-s-1-snimacom/

Portaly na vyhladavanie cien asi poznas.... Vela stastia u ryzozrutov....
 
fatality
2016-05-03 18:50:08+02
mrkni este na toto
http://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix-dmc-lx100
 
fidelito120
2016-05-03 20:29:41+02
ten lumix sa mi tiez pacil ale viac menej okrem ovladacich prvkov a snimaca vacsieho ma od g5xka horsie.sum,menej mpix pre pripadne vyrezy,zoom,display,blesk...
aj ked nieje vobec zly.
este by ma zaujimalo ako je na tom obrazovy vystup v praxi porovnanie rx100i,ii so skoro dva krat drahsim g5x.tazke rozhodovanie bez toho aby som si tie fotaky vyskusal.
 
fidelito120
2016-05-03 20:42:16+02
potom raw fotky sa daju upravovat vo vsetkych beznych programoch?ako je zoner, lightroom atd...
pretoze niekde som cital ze iba od vyrobcu nejake programy podporuju raw format z tychto fotakov.
 
fatality
2016-05-03 21:24:07+02
príspevok od: fidelito120
ten lumix sa mi tiez pacil ale viac menej okrem ovladacich prvkov a snimaca vacsieho ma od g5xka horsie.sum,menej mpix pre pripadne vyrezy,zoom,display,blesk...
aj ked nieje vobec zly.
este by ma zaujimalo ako je na tom obrazovy vystup v praxi porovnanie rx100i,ii so skoro dva krat drahsim g5x.tazke rozhodovanie bez toho aby som si tie fotaky vyskusal.
mam g7x a nejake zmysluplne vyrezy necakaj..optika canonu ani sony nevykresli tych 20mpix,to za prve,za druhe optika g7x je fajn na monitore do full hd,max. uhd rozlisenia a mozno po A3 printy..nad tuto velkost sa vyraznejsie zacina prejavovat neostrost na sirsich ohniskach v rohoch a na okrajoch..
aj ked optika lx100 nieje tiez dokonala,urcite je lepsia,nez u g7x..a optika je zaklad..
blesk pri tak svetlej optike nemas kedy pouzit,ja som ho na g7x este nepouzil..a ak to ma byt aj
nahrada za zrkadlo,urcite by som nebral nic bez dobreho ovladania a hladacika..
ja som g7x bral ako vreckovy doplnok zrkadlovky,zapisnik,s dobrym rozsahom a svetelnostou a vedel som,ze z neho metrove printy tlacit nebudem,takze ma tie chyby optiky netrapili..ma vsak tolko dalsich much,ze by som ho druhy krat nebral..nechavam si ho len preto,ze by som predajom a kupou ineho tratil a na co ma sluzit,sluzi slusne..
 
zvonec
2016-05-03 22:05:41+02
Ked sa tu uz riesia canonie powershoty, tak onych 25 dovodov, preco canon chce 150 EUR viacej za G7 X mark II
http://asklens.com/2016/03/25-improvements-of-the-canon-g7x-mark-ii/
 
fatality
2016-05-03 22:39:40+02
príspevok od: zvonec
Ked sa tu uz riesia canonie powershoty, tak onych 25 dovodov, preco canon chce 150 EUR viacej za G7 X mark II
http://asklens.com/2016/03/25-improvements-of-the-canon-g7x-mark-ii/
to malo byt uz v jednicke a za 500.. ..a najdoleziu vec,kompromisnu optiku nechali tak..
 
Roman Point
2016-05-04 03:52:22+02
príspevok od: fatality
to malo byt uz v jednicke a za 500.. ..a najdoleziu vec,kompromisnu optiku nechali tak..
Kompromisnu optiku vylepšili procesorom. Viem znie to na prvé prečítanie hlúpo ale jedna vec k druhej a už obraz vyzerá inak.
Lepšie zvládanie vyššieho ( nie len najvyššieho ) ISO - viac ostrosti a detailov. O hodne dokonalejšia korekcia vád objektívu, 14-Bit raw lepšie, vernejsie a kontrastnejsie farby po prevode raw formátu. Všetko len vďaka digic7.
Viem prerobil by si.. Ale mark II je o dosť lepší fotoaparát od toho tvojho po všetkých stránkach to je fakt. Ale nekupuj lebo prerobis.
 
fatality
2016-05-04 10:49:22+02
príspevok od: Roman Point
Kompromisnu optiku vylepšili procesorom. Viem znie to na prvé prečítanie hlúpo ale jedna vec k druhej a už obraz vyzerá inak.
Lepšie zvládanie vyššieho ( nie len najvyššieho ) ISO - viac ostrosti a detailov. O hodne dokonalejšia korekcia vád objektívu, 14-Bit raw lepšie, vernejsie a kontrastnejsie farby po prevode raw formátu. Všetko len vďaka digic7.
Viem prerobil by si.. Ale mark II je o dosť lepší fotoaparát od toho tvojho po všetkých stránkach to je fakt. Ale nekupuj lebo prerobis.
a od mark II je zasa lepsi dalsi a od neho dalsi a od neho...este raz,mne ta kvalita,co z neho leze staci,je to zapisnik,nie nahrada zrkadlovky..+nepatrim k tym mnohym kvazifotografom,co si myslia ze pravidelny upgrade techniky je povinny a umerne nim rastie skill fotografa..
a na co ja miniem svoje lova=hodiny zivota,to uz nechaj na mna,ja sa tiez nestaram,na co minas ty svoje..
 
Roman Point
2016-05-04 12:40:38+02
príspevok od: fatality
a od mark II je zasa lepsi dalsi a od neho dalsi a od neho...este raz,mne ta kvalita,co z neho leze staci,je to zapisnik,nie nahrada zrkadlovky..+nepatrim k tym mnohym kvazifotografom,co si myslia ze pravidelny upgrade techniky je povinny a umerne nim rastie skill fotografa..
a na co ja miniem svoje lova=hodiny zivota,to uz nechaj na mna,ja sa tiez nestaram,na co minas ty svoje..
Myslel som že je reč o GX7 a GX7mkii ale ako vidím napises čo sa hodí mne je jedno úprimne kde svoje drobné míňaš
 
fatality
2016-05-04 12:51:25+02
príspevok od: Roman Point
Myslel som že je reč o GX7 a GX7mkii ale ako vidím napises čo sa hodí mne je jedno úprimne kde svoje drobné míňaš
nie..rec je o g7x,g5x a ostatnych kompaktoch "na cesty"..
 
fatality
2016-05-04 15:41:19+02
príspevok od: fidelito120
Ahojte.
rozhodujem sa pri kupe kompaktu na cesty.zrkadlo mam len nie vzdy sa mi da ho zobrat.rozhodujem sa medzi sony rx100 i,ii a canon g7x a canon g5x.ktory je trosku vacsi a drahsi.vsetky parametre tychto fotakov poznam.sony rx100 i som aj skusal na predajni v Martine v Nayku.chcem sa opytat na realne skusenosti a porovnania tychto fotakov.po pripade najlepsie keby bol niekto ochotny v okoli MT mi dat skusit tu g5x ci naozaj stoji za tie peniaze.Dakujem velki pekne

PS:recenzie a diskusie na ephote som cital vsetky ohladom tychto kompaktov.
toto ti mozno pomoze:
http://www.dpreview.com/reviews/2016-roundup-compact-enthusiast-zoom-cameras
 
Roman Point
2016-05-04 16:39:03+02
príspevok od: fatality
nie..rec je o g7x,g5x a ostatnych kompaktoch "na cesty"..
Ja som reagoval na tvoj komentár ohľadne nonupgrade na mareka2. Nad G5X slintam aj ja.. No netušil som že G7X má tak veľký snímač..
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()