Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Skvelý servis Nikon!

Plyšiak
Plyšiak 2013-02-19 09:26:17+01
Takže, možno sa to niekomu bude zdať divné, nezmyselné, paranoidné, neviem čo všetko... no servis Nikon mi už lezie krkom. Pred cca 3-rokmi som tam poslal 16-85, objektív prišiel rozbitý, dobre to je už passe. Druhýkrát som riešil Nikon 105mm micro VR, objektív sa po týždni fotenia doslova rozpadol, našiel som pár ľudí ktorím sa to stalo tiež no servis povedal že som to spravil ja. Tiež je to už za nami. No a teraz pre istotu riešim skvelú vec - prach v objektíve. Nieje to nič zvyčajné, no jedná sa o Nikon 70-200 f2.8G VR II, kde by sa ten prach vo veľkom množstve objavovať nemal. No po priloženej fotografii uvidíte v akom stave je. Tak a k veci: presne pred 30 dňami som objektív dal na reklamáciu, tam mi povedali že sa jedná o kovové lupy - klasická chyba starších modelov tohto skla. Včera, to je po 29 dňoch mi prišiel objektív naspäť aj spolu so zoznamom vykonaných prác - iba to vyčistili, nič iné neriešili. Objektív som prebral v 100% stave, opäť som dal inzerát na predaj. No večer som si všimol znova nastupujúci bordel pod predným členom, objektív som potom preskúmal lepšie a všimol som si že tie čistené sklá sú úpackané. Ďalej som našiel niečo mastné na okrajoch tela objektívu a predná šošovka bola taká mastná že sa to nedalo vyčistiť. Pomaly som si myslel že technik tam asi nechal svoje geňo. No a ako bonus, prach už bol teraz v kompletne celom tubuse, nie len medzi prvými členmi.

Takže dnes som to bol znova dať reklamovať, dúfam že si Nikon dá zas tých 29 dní času a možno mi to pošle. Ako som spomínal objektív som chcel predať, no tým že cena za 100% kus je cca 1800€ bola predajná cena tohto tak 1300-400€ max., za čo sa aj ospravedlňujem tím čo pozerali inzerát. Chcem sa spýtať, mali ste aj vy takéto problémy, či to len ja mám na to šťastie? Ešte podotýkam, tí čo ma osobne poznajú tak vedia že o techniku sa starám a pravidelne absolvuje čistenie, tak to aby moja 24-70 bola v stave horúceho kusu z výroby a 70-200 ktorá má 6 mesiacov je v stave 7-8 ročného kusu je dosť divné. Prikladám fotografie aby ste si pozreli v akom stave som ho posielal a v akom stave mi prišiel (stav v akom mi prišiel zo servisu je totožný so stavom toho objektívu cca po týždni od kúpy, možno sa vám to bude zdať smiešne - reklamovať kvôli 1 kúsku prachu, no akeďže tam znova je, tak je dosť pravdepodobné že tam bude mať po 6 mesiacoch aj pár tuctov bratov tak ako prvýkrát).
 
JSP070
2015-03-05 10:25:27+01
Ja len nechapem, preco to aj Praha neposiela do Nemecka a rypu sa v tom sami. Mne to prvy krat opravili tak, ze z BF som mal FF. Reklamaciu vybavili do tyzdna aj s cestou a spravili to dobre.
 
martin ferencik
2015-03-06 23:51:58+01
príspevok od: seifi
prečo si objektív nereklamoval cez predajcu ? by som sa ani ja nemal moc do toho, aby som to niesol 350km do Viedne; ty si z BA, zabehneš; ale čo mi cezpoľní ? poslať to na blint, a či môžeš, s pečiatkou v záručnom liste od kohosi ... no neviem
Presne ako Matúš píše, a ako som napísal aj ja vyššie. Predajcu som sa samozrejme pýtal ako prvého, ale ako som napísal, povedali mi že by to poslali do Prahy. Po toľkých negatívnych skúsenostiach som naozaj nechcel riskovať že budem čakať mesiac a pol a potom sa mi vráti špinavé zapatlané sklo a po mesiaci sa rozpadne, prípadne že neuznajú záruku, atď..
Ja by som aj 350km išiel do Viedne, alebo im napísal a dohodol sa na poslaní poštou, kuriérom..
A po mojej skúsenosti s nimi by som nad ničím iným ani neuvažoval.
 
armani
2015-03-22 22:09:23+01
Poprosím niekoho z trenčanov o info ako to funguje so servisom Nikon v Trenčíne. Videl som na fotoslužbe Bartanus nápis" Nikon sevis " Ako to tam funguje? Potreboval by som skontrolovať presnosť ostrenia. Podarilo sa mi D7000 zhodiť zo statívu. Padla rovno, priamo na setový objektív 18-55. Ten som odpísal a kúpil som 40/2,8 macro. No stále sa mi nepozdáva ostrosť foto. prípadne vedel by mi niekto z Trenčína skontrolovať telo?
Dakujem.
 
Džema
2016-02-06 19:44:56+01
V pondelok davam D7100+ 70-200 F4 do servisu na kalibraciu AF. tato kombinacia si ostri ako chce.
Vsetko v ramci zaruky.Bude sa to posielat do Viedne.Cital som len kladne recenzie.Tak dufam, ze nebudem vynimka.
Ked mi nakalibruju tuto kombinaciu ,bude to mat nejaky vpliv na ostatne objektivy co pouzivam a su ok?
 
JSP070
2016-02-06 20:40:29+01
Keď sú ostatné objektívy v poriadku, nie je dôvod, aby štelovali telo. To je blbosť. Objektív sa nastavuje samostatne a telo k tomu netreba. Mne v servise nastavovali fotoaparát a objektív (kúpené v sete a poslané do servisu spolu) rôzni technici.
Do Viedne to posielaš ty sám?
 
Džema
2016-02-06 21:16:29+01
príspevok od: JSP070
Keď sú ostatné objektívy v poriadku, nie je dôvod, aby štelovali telo. To je blbosť. Objektív sa nastavuje samostatne a telo k tomu netreba. Mne v servise nastavovali fotoaparát a objektív (kúpené v sete a poslané do servisu spolu) rôzni technici.
Do Viedne to posielaš ty sám?
Nie .kupoval som to od Zola.Neviem ci poznas..O vsetko sa postara.
Je to super ,ze sa nemusim o nic starat.
Zolo sam povedal, ked som s nim volal, ze mam dat aj telo.a bude to trvat max 2 tyzdne.
 
DodoFot
2016-02-10 07:56:59+01
príspevok od: Džema
Nie .kupoval som to od Zola.Neviem ci poznas..O vsetko sa postara.
Je to super ,ze sa nemusim o nic starat.
Zolo sam povedal, ked som s nim volal, ze mam dat aj telo.a bude to trvat max 2 tyzdne.
To mozem potvrdit. Mne ked odislo ostrenie na 70-200/2,8g vrII, sadol som do auta a siel do viedne. po 10 kalendárnych /nie pracovnych/, som mal objektiv spat a mam pocit, ze este lepsie ostri ako novo kupeny kus. takze mozem len odporucit.
 
duroslav
2016-02-10 08:21:11+01
Dobrú skúsenosť so servisom vo Viedni môžem potvrdiť aj ja. V decembri mi na D750 prestal fungovať snímač polohy clonového krúžku. Pri najbližšej príležitosti keď som mal cestu okolo, som foťák nechal v Traiskirchene. Hoci ma pri preberaní foťáku upozorňovali, že majú dosť roboty a môže to trvať 10-15 pracovných dní, tak nakoniec bolo opravené po 8 dňoch (kalendárnych).
 
jan21
2016-02-10 12:58:45+01
príspevok od: DodoFot
To mozem potvrdit. Mne ked odislo ostrenie na 70-200/2,8g vrII, sadol som do auta a siel do viedne. po 10 kalendárnych /nie pracovnych/, som mal objektiv spat a mam pocit, ze este lepsie ostri ako novo kupeny kus. takze mozem len odporucit.
pls...a môžem vedieť či to bola záručná alebo pozáručná a koľko ťa to stálo €€?
 
Džema
2016-02-11 19:27:57+01
Teraz ma napadlo. Je to trosku OT. Snáď ma neukamenujete. Ta kalibracia AF je softverova zalezitost či mechanicky zasah do objektívu ci foťáku.?
 
DodoFot
2016-02-23 07:58:07+01
príspevok od: jan21
pls...a môžem vedieť či to bola záručná alebo pozáručná a koľko ťa to stálo €€?
bola to pozarucna oprava a dal so za to 200.
 
Guma
2016-08-25 14:17:11+02
Ahojte,
pridavam svoju skusenost s Nikon servis Praha. Pozarucna oprava.
Vsimol som si ze moja 85 1.4G ma nejaku zlu kresbu, tak som sa rozhodol to poslat aj s telom, ze nech mi to este aj doladia. Odoslal som to klasika cez kamenny obchod, ktory s nimi spolupracuje. Pre isotu som cely popis chyby atd poslal aj mailom do Nikonu. Objektiv sa vratil s tym, ze je v poriadku a platil som za doladenie AF. Po doladeni mam vsetky otatne objektivy uplne mimo na tom tele. Asi som si zle myslel, ze sa doladuje objektiv ku telu
Dal som si stretko druhym fotografom, ktory ma tiez 85 1.4 a potvrdili sme si ze ta moja je mimo.
Tak som to obratom poslal naspat a pslal som im aj fotky atd, kde sami uznali ze je to zle.
Dnesnym dnom uz som 3 mesiac bez objektivu, aj s tou prvou "opravou".. cize celu sezonu.
Posledne info co mam cez obhcod, nakolko po telephone mi nechcu nic povedat je: predpokladana cena opravy 230E, cakame na nahradne diely...

Servis Praha.

P
 
matulo87
2016-08-26 08:12:31+02
Ludia, kde mam prosim Vas vyuzit 4x cistenie snimaca ktore som dostal k fotaku? normalne v servise? v ktorom najlepsie? dakujem za odpoved
 
MarioV
2016-08-26 12:12:55+02
príspevok od: matulo87
Ludia, kde mam prosim Vas vyuzit 4x cistenie snimaca ktore som dostal k fotaku? normalne v servise? v ktorom najlepsie? dakujem za odpoved
google, cca 30 sekúnd:

http://www.nikon.cz/tmp/CZ/2419865273/3760176746/2327365364/27184057/1366269274/288601811/444380593/688362553/2555877638/3845231125.pdf
 
tomis.ales
2016-08-30 01:18:42+02
príspevok od: Guma
Ahojte,
pridavam svoju skusenost s Nikon servis Praha. Pozarucna oprava.
Vsimol som si ze moja 85 1.4G ma nejaku zlu kresbu, tak som sa rozhodol to poslat aj s telom, ze nech mi to este aj doladia. Odoslal som to klasika cez kamenny obchod, ktory s nimi spolupracuje. Pre isotu som cely popis chyby atd poslal aj mailom do Nikonu. Objektiv sa vratil s tym, ze je v poriadku a platil som za doladenie AF. Po doladeni mam vsetky otatne objektivy uplne mimo na tom tele. Asi som si zle myslel, ze sa doladuje objektiv ku telu
Dal som si stretko druhym fotografom, ktory ma tiez 85 1.4 a potvrdili sme si ze ta moja je mimo.
Tak som to obratom poslal naspat a pslal som im aj fotky atd, kde sami uznali ze je to zle.
Dnesnym dnom uz som 3 mesiac bez objektivu, aj s tou prvou "opravou".. cize celu sezonu.
Posledne info co mam cez obhcod, nakolko po telephone mi nechcu nic povedat je: predpokladana cena opravy 230E, cakame na nahradne diely...

Servis Praha.

P
230€ za doladenie objektivu???!!!!!! A 3 mesiace???!!! Na tvojom mieste by som im okamzite cez telefon nakopal rit. Absolutne nezvladli pracu a teraz sa z toho ani nevedia dostat.
 
xherics
2016-08-30 06:44:58+02
Ja som poslal do opravy D750 na vymenu uzaveru, objavila sa u mna chyba, na ktoru nikon spravil zvolavacku... Uzaver vymenili, funguje, ale pokazili na fotaku dioptricky zvolic na hladacik... Teda uz neviem otocit kolieskom a menit si dioptrie... Este dobre, ze to pokazili tak, ze mi to vyhovuje a mozem fotit... Len tak dodatocna komunikacia nejak nejde a nechcu uznat chybu...
 
Guma
2016-09-28 08:32:05+02
No objektiv je spat, 230E za vymenu vnutorneho clena. Musim povedat, ze objektiv je teraz tak ako som od neho cakal, teda je fakt ostry. Nabuduce avsak aj tak skusim Vieden
 
Guma
2017-07-11 15:02:12+02
Prosim Vas, bol niekto v tej VIedni? je toto ten servis co si pochvaluju ludia?... moc to tak nevyzera Potrebujem nieco odsservisovat a Prahu uz nechcem riskovat...
dik


 
duroslav
2017-07-11 16:34:30+02
príspevok od: Guma
Prosim Vas, bol niekto v tej VIedni? je toto ten servis co si pochvaluju ludia?... moc to tak nevyzera Potrebujem nieco odsservisovat a Prahu uz nechcem riskovat...
dik


Je to on. Bol som tam minulý rok v januári. Podľa čoho súdiš, že "moc to tak nevyzerá"?
 
Guma
2017-07-11 21:34:08+02
tak podla velkosti a tak...tato mala budka servisuje z celeho rakuska a okolia? je to mensie ako dedinske potraviny...sa mi to nezdalo no
 
Strana 8 z 10
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()