Hore
Fórum » Canon fórum
 

A je to tu! Canon EOS 5Ds 50.6MPx

Roman Point
Roman Point 2015-01-30 08:10:17+01
To čo vrabčeky čvirikali prichádza. Tu sú bližšie špecifikácie. A čo sa týka DR a šumu použitý je Exmor senzor od Sony

http://www.cameraegg.org/50-6mp-canon-eos-5ds-5ds-r-leaked-image-specs/
 
Roman Point
2015-02-26 23:59:55+01
príspevok od: neuhadnes
http://www.us.ricoh-imaging.com/645z/compare.html

http://www.ricoh-imaging.co.jp/english/products/645z/ex/img/ex-pic01.jpg

http://www.pdnonline.com/static/content_images/Pentax_Model_test_1.jpg

http://www.ricoh-imaging.co.jp/japan/products/645z/ex/img/ex-pic07.jpg

http://www.ricoh-imaging.co.uk/media/0593b9a5f1c1f90178d4a445f484a8a1/forPrintOnly_IMGP2229_m.jpg
hned v tom tvojom druhom linku kde sa po kliknutí otvorí tá pani zmaľovaná je vidieť jasný rozdiel a to v prospech canonu... To si dosť na pixel fotku/link zvoli a daľšie nemám ani potrebu rozklikávať..
Keď už sa teda chceme držať web. Lebo možno je rozdiel aj kam tá a tá firma postne svoju fotku a či príde ka strate kvality alebo nie.. No rozhodne v detailoch vyhral Canon..
 
neuhadnes
2015-02-27 01:04:36+01
príspevok od: Roman Point
hned v tom tvojom druhom linku kde sa po kliknutí otvorí tá pani zmaľovaná je vidieť jasný rozdiel a to v prospech canonu... To si dosť na pixel fotku/link zvoli a daľšie nemám ani potrebu rozklikávať..
Keď už sa teda chceme držať web. Lebo možno je rozdiel aj kam tá a tá firma postne svoju fotku a či príde ka strate kvality alebo nie.. No rozhodne v detailoch vyhral Canon..
Len rozklikni vsetky, ten dalsi portret je este lepsi. Jednoznacne vyhral Pentax
 
neuhadnes
2015-02-27 01:07:29+01
príspevok od: Roman Point
Porušili základy fotoškoly
Ostriť sa má pri portréte na oko bližšie k fotoaparátu.
A oni ostrili na pery
Ale teraz vlastne vyvstáva otázka.. Čo to bol za objektív čo tak pri malej hlbke ostrosti dokázal tak pekne vykresliť detaily pochybujem že použili otus
Ale hlbka ostrosti bola fakt malá kedže pery a líce ostré ako britva, každý chlpok vidieť ale oko a mihalnice už neostré
Mozno to fotili na Hasselblade Lebo v porovnani s tou fotkou s tymi mrakodrapmi mi to tak pripada
 
calven
2015-02-27 07:43:53+01
príspevok od: Roman Point
Porušili základy fotoškoly
Ostriť sa má pri portréte na oko bližšie k fotoaparátu.
A oni ostrili na pery
Ale teraz vlastne vyvstáva otázka.. Čo to bol za objektív čo tak pri malej hlbke ostrosti dokázal tak pekne vykresliť detaily pochybujem že použili otus
Ale hlbka ostrosti bola fakt malá kedže pery a líce ostré ako britva, každý chlpok vidieť ale oko a mihalnice už neostré
Kuk EXIF - 70-200 F2,8 IS II (Ak si to dobre pamätám, teraz sa do EXIFu neviem pozrieť... )
 
Roman Point
2015-02-27 08:15:49+01
príspevok od: calven
Kuk EXIF - 70-200 F2,8 IS II (Ak si to dobre pamätám, teraz sa do EXIFu neviem pozrieť... )
Čakal som 24-70 f2.8L II ale potom ak je to tele tak už nad f4 IS verziou nerozmýšlam
 
Roman Point
2015-02-27 08:20:44+01
príspevok od: neuhadnes
Mozno to fotili na Hasselblade Lebo v porovnani s tou fotkou s tymi mrakodrapmi mi to tak pripada
Rozklikol som a úprimne. Canon spravil obrovskú FF konkurenciu pre stredoformát, neviem aký bol objektív na tom pentaxe ale detaily sú na 99% identické aj hlbka ostrosti ako má canon ( s použitím canon skla ktoré podľa teba žiadne nedokáže vykresliť toľko detailov )
Neviem aký máš monitor či náhodou nemáme rozlišné pohľady na vec aj vďaka tomu.
Ale ne to že canon je "iba" FF brutálne miniálny rozdiel.
 
neuhadnes
2015-02-27 10:56:12+01
príspevok od: Roman Point
Rozklikol som a úprimne. Canon spravil obrovskú FF konkurenciu pre stredoformát, neviem aký bol objektív na tom pentaxe ale detaily sú na 99% identické aj hlbka ostrosti ako má canon ( s použitím canon skla ktoré podľa teba žiadne nedokáže vykresliť toľko detailov )
Neviem aký máš monitor či náhodou nemáme rozlišné pohľady na vec aj vďaka tomu.
Ale ne to že canon je "iba" FF brutálne miniálny rozdiel.
No asi fakt treba počkať, kým to budú mať v rukách rôzne redakcie a urobia vlastné recenzie. Marketingová ukážková fotka môže byť super, ale mňa zaujal ten brutálny rozdiel medzi fotkou s mrakodrapmi a tou portrétovkou, tak neviem si to jednoznačne vysvetliť. Alebo možno aj viem Predpokladám, že Nikon ako odpoveď príde s vlastným stredoformátom
 
Roman Point
2015-02-27 10:58:15+01
príspevok od: neuhadnes
No asi fakt treba počkať, kým to budú mať v rukách rôzne redakcie a urobia vlastné recenzie. Marketingová ukážková fotka môže byť super, ale mňa zaujal ten brutálny rozdiel medzi fotkou s mrakodrapmi a tou portrétovkou, tak neviem si to jednoznačne vysvetliť. Alebo možno aj viem Predpokladám, že Nikon ako odpoveď príde s vlastným stredoformátom
Tá odpoveď v rozdiely môže byť v použitom skle. Myslím že najpravdepodobnejsie. Neplánujem ten fotak ale ako každá technika ma to zaujíma.
 
neuhadnes
2015-02-27 23:40:54+01
príspevok od: Roman Point
Tá odpoveď v rozdiely môže byť v použitom skle. Myslím že najpravdepodobnejsie. Neplánujem ten fotak ale ako každá technika ma to zaujíma.
Z článku na: http://www.marcelkonecny.com/jak-vybrat-dobry-fotak-bez-reklamnich-kecu/ (veľmi výstižné):
"více “megapixelů”(MPX) = lepší fotoaparát – asi největší omyl , naopak totiž často více MPX znamená horší kvalitu díky tomu, že jsou příliš “natěsnány” na senzoru, (Představte si jako příklad solární kolektor ) …hlavní je, aby na jednotlivé “buňky” dopadalo co nejvíce světla ,čím je velikost menší, tím méně na výstupu získáte – a pokud někde honíte megapixely na malém senzoru , tak už jedině dopočítáváním těch nekompletních informací na vstupu, které vznikly miniaturizací . Abyste tedy pochopili – daleko lepší výstup získáte z X let staré digitální stěny 6x6cm s rozlišením 8MPX, než z malého senzoru 20MPX ! "
 
JohnNewton
2015-02-28 06:53:06+01
príspevok od: neuhadnes
Z článku na: http://www.marcelkonecny.com/jak-vybrat-dobry-fotak-bez-reklamnich-kecu/ (veľmi výstižné):
"více “megapixelů”(MPX) = lepší fotoaparát – asi největší omyl , naopak totiž často více MPX znamená horší kvalitu díky tomu, že jsou příliš “natěsnány” na senzoru, (Představte si jako příklad solární kolektor ) …hlavní je, aby na jednotlivé “buňky” dopadalo co nejvíce světla ,čím je velikost menší, tím méně na výstupu získáte – a pokud někde honíte megapixely na malém senzoru , tak už jedině dopočítáváním těch nekompletních informací na vstupu, které vznikly miniaturizací . Abyste tedy pochopili – daleko lepší výstup získáte z X let staré digitální stěny 6x6cm s rozlišením 8MPX, než z malého senzoru 20MPX ! "
Jój, no nesmieš veriť všetkému čo Marcel napíše , polovica sú bludy
 
JohnNewton
2015-02-28 07:22:34+01
príspevok od: Roman Point
Tá odpoveď v rozdiely môže byť v použitom skle. Myslím že najpravdepodobnejsie. Neplánujem ten fotak ale ako každá technika ma to zaujíma.
A vrstva vzduchu, vodné pary, vlnenie vzduchu vplyvom tepla......atď. To predsa nie je foto z 3 m v štúdiu
 
Roman Point
2015-02-28 09:17:21+01
príspevok od: JohnNewton
Jój, no nesmieš veriť všetkému čo Marcel napíše , polovica sú bludy
Okrem toho efektivita ide tiež dopredu.. Nedávno kolovala fotka na fb kde z nákladného lietadla vykladali obrovský HDD ja neviem koľko mal asi 125mb a vedľa toho na fotke bol ukázaný 8TB disk.. A podobné je to aj s pixelmi atď. Myslím si.
 
JohnNewton
2015-02-28 09:22:54+01
príspevok od: Roman Point
Okrem toho efektivita ide tiež dopredu.. Nedávno kolovala fotka na fb kde z nákladného lietadla vykladali obrovský HDD ja neviem koľko mal asi 125mb a vedľa toho na fotke bol ukázaný 8TB disk.. A podobné je to aj s pixelmi atď. Myslím si.
Ak ten Canon 50Dr dosiahne reálne 47 Mpx s Otusom, je to bezpochyby FF snímač s najvyšším súčasným rozlíšením a to sa mu nedá uprieť. To že to nie každý potrebuje je o inom. Ale určite to je ďalší medzník v tejto technike a zaslúži si pozornosť.
 
Roman Point
2015-02-28 09:26:51+01
príspevok od: JohnNewton
Ak ten Canon 50Dr dosiahne reálne 47 Mpx s Otusom, je to bezpochyby FF snímač s najvyšším súčasným rozlíšením a to sa mu nedá uprieť. To že to nie každý potrebuje je o inom. Ale určite to je ďalší medzník v tejto technike a zaslúži si pozornosť.
Veď to som písal aj predtým.. Že porovnávať to nemá zmysel zo stredoformátom.. Toto je FF takže tak ako to prezentuje canon je to revolúcia v tejto triede a canon sa opäť zapísal / si zapísal prvenstvo v niečom čo pred ním nik nedokázal.. Videl som niekde takú tabuľku kde rok po roku bolo popísané v čom má canon prvenstvo a všetko bolo o technologickom pokroku.. Najviac z tých prvenstiev aj tak držali sklá od canonu.. Ak to nájdem tak to sem dám..
 
Roman Point
2015-02-28 09:32:13+01
Tu je to od 1987 roku a týka sa to iba skiel.. Tá tabuľka kde boli aj foťáky, tlačiarne atd bola z nejakého fora to je na dlho hľadanie.. do 1m03sec je tá tabuľka..


https://www.youtube.com/watch?v=fkBOsTVfpdA

Je jedno či to niekto po ňom zopakoval/vyrobil prvenstvo mu nik nezoberie.. A tieto veci ohľadom canonu som sledoval ešte keď som ani nerozmýšlal nad zrkadlovkou alebo iným foťákom... Dovtedy som mal len kompakty Nikon a Sony
 
neuhadnes
2015-02-28 11:27:17+01
príspevok od: JohnNewton
Jój, no nesmieš veriť všetkému čo Marcel napíše , polovica sú bludy
V tomto prípade má bohužiaľ pravdu
 
JohnNewton
2015-02-28 12:03:18+01
príspevok od: neuhadnes
V tomto prípade má bohužiaľ pravdu
Zabudni, v tom prípade by platilo, že APSC z Nikonu D50 6 Mpx produkuje ďaleko lepší obraz ako dnešné najlepšie 20-24 Mpx APSC snímače. Čo je samozrejme blud A to som porovnával relevantné veci, nie stredofomát s mini snímačom a solárnym panelom. Tomu ja hovorím demagógia a neúcta k čitateľom s nutnou dávkou drzosti využitej v prospech porovnávania neporovnateľného
 
JohnNewton
2015-02-28 12:03:19+01
príspevok od: neuhadnes
V tomto prípade má bohužiaľ pravdu
.
 
neuhadnes
2015-02-28 12:20:58+01
príspevok od: JohnNewton
Zabudni, v tom prípade by platilo, že APSC z Nikonu D50 6 Mpx produkuje ďaleko lepší obraz ako dnešné najlepšie 20-24 Mpx APSC snímače. Čo je samozrejme blud A to som porovnával relevantné veci, nie stredofomát s mini snímačom a solárnym panelom. Tomu ja hovorím demagógia a neúcta k čitateľom s nutnou dávkou drzosti využitej v prospech porovnávania neporovnateľného
Za chvíľu ma presvedčíš, že smartfóny so 16 Mpix sú dostatočná alternatíva k zrkadlovkám Dávať za príklad nejaký entry level model je zvláštne. Jediné, na čo som chcel poukázať je istá hranica v počte megapixelov vo vzťahu k veľkosti senzoru. Pokiaľ si myslíš, že hranica neexistuje, tak ti neberiem názor http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/diffraction-photography.htm
 
neuhadnes
2015-02-28 12:22:35+01
príspevok od: JohnNewton
Ak ten Canon 50Dr dosiahne reálne 47 Mpx s Otusom, je to bezpochyby FF snímač s najvyšším súčasným rozlíšením a to sa mu nedá uprieť. To že to nie každý potrebuje je o inom. Ale určite to je ďalší medzník v tejto technike a zaslúži si pozornosť.
Takže Otus bude vlastne seťák k 5Ds-R?
 
Strana 7 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()