Hore
Fórum » Canon fórum
 

5D markIII

Tibor78
2015-06-21 18:36:57+02
Zdravim.Prosim majitelov tohto fotaku ci im meranie expozicie funguje ako mne, ze pre spravne exponovany snimok musim mat korekciu expozicie mat nastavenu na +1.Pri 0 to mam vzdy podexponovane.Je to normalne? Dakujem
 
bear
- moderator
2015-06-21 19:22:12+02
Stava sa to pri zamracenom pocasi a nie len pri Canone. Rozptylene difuzne svetlo asi myli expozicny senzor.
 
Tibor78
2015-06-21 19:26:20+02
Tak stavalo sa mi to prakticky hned od rozbalenia noveho tela...vsetko podexponovane o 1 clonu.Akurat som vycital dakde na zahranicnopm fore ze skusit resetovat do povodnych nastaveni...Asi sa stal zazrak, ale uz je meranie expozicie spravne...Dufam, ze to tak aj ostane
 
seifi
2015-06-21 21:27:34+02
príspevok od: Tibor78
Tak stavalo sa mi to prakticky hned od rozbalenia noveho tela...vsetko podexponovane o 1 clonu.Akurat som vycital dakde na zahranicnopm fore ze skusit resetovat do povodnych nastaveni...Asi sa stal zazrak, ale uz je meranie expozicie spravne...Dufam, ze to tak aj ostane
ak všetko, tak to predaj ...
 
Tibor78
2015-06-21 22:05:57+02
príspevok od: seifi
ak všetko, tak to predaj ...
Ty vies aj daco normalne napisat alebo iba same picoviny ????
 
sacramoso64
2015-06-21 22:19:31+02
Mne to isté. Vsetko podexponované! Som z toho trosku nervozny. Ako sa resetuje?

Men velmi vadí aj to, ze uzavierka je dost hlucná. Je to normálne?
 
Tibor78
2015-06-21 22:50:59+02
príspevok od: sacramoso64
Mne to isté. Vsetko podexponované! Som z toho trosku nervozny. Ako sa resetuje?

Men velmi vadí aj to, ze uzavierka je dost hlucná. Je to normálne?
V nastaveniach ides do polozky kde je ze resetovanie nastaveni ci take daco.Bude tam len jedna polozka na to myslim.Kazdopadne odvtedy (od dnes vecera) uz exponuje spravne.Uzavierka je aj u mna tichucka, hl.ak dam tichy rezim...len si tak seveli .Je to aj preto asi
, ze ma lamely uzavierky z uhlika si myslim.Daj vediet ako si dopadol po resete.
 
Tibor78
2015-06-22 06:07:04+02
Reset som urobil takto:
Press the MENU button.
Select the [Tools #4] tab.
Select [Clear All Camera Settings].
Press the SET button.
Select [OK].
Press the SET button.
 
Tibor78
2015-06-22 06:15:13+02
A este pridam jedno objasnenie co som vysnoril:
It clears the garbage left by the firmware testers / engineers in settings area. Someone forgot to clear the NVRAM before shipping the software (ok, firmware) out.

Very annoying but not unexpected. However, one must be wizard to figure this without prior knowledge.
 
seifi
2015-06-22 07:06:57+02
príspevok od: Tibor78
Ty vies aj daco normalne napisat alebo iba same picoviny ????
aj čítaš, čo ti píšem ? tak si to hádam skontroluješ, nie? či fotíš fotíš a doma čumíš ? Však tiež závisí, aké máš nastavenie meranie. O tom nepíšeš. nič, len že máš podexponované.
A Sacramoso to samé.
 
Tibor78
2015-06-22 07:49:29+02
príspevok od: seifi
aj čítaš, čo ti píšem ? tak si to hádam skontroluješ, nie? či fotíš fotíš a doma čumíš ? Však tiež závisí, aké máš nastavenie meranie. O tom nepíšeš. nič, len že máš podexponované.
A Sacramoso to samé.
Nebolo to v sposobe merania - to bolo celoplosne.Nie som zaciatocnik a hned po prvej fotke som videl, ze je to podexponovane (histogram)....ale tento problemik som uz vyriesil, vid prispevky vyssie.
 
PeCh
2015-06-22 10:03:48+02
Mne sa stávalo (na inom tele), že jpeg vyzeral správne exponovaný, no pri vyvolávaní z RAWu som musel ísť s expozíciou do plusu. Ale vysvetľoval som si to tak, že firmware si necháva istú rezervu, aby pri nesprávnej expozícii bolo možné niečo zachrániť aj zo svetiel. A keď si človek pozrie testy reálne ISO vs deklarované ISO, tak prakticky každý výrobca v tomto klamal, resp. si nechával rezervu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-06-23 15:31:52+02
príspevok od: PeCh
Mne sa stávalo (na inom tele), že jpeg vyzeral správne exponovaný, no pri vyvolávaní z RAWu som musel ísť s expozíciou do plusu. Ale vysvetľoval som si to tak, že firmware si necháva istú rezervu, aby pri nesprávnej expozícii bolo možné niečo zachrániť aj zo svetiel. A keď si človek pozrie testy reálne ISO vs deklarované ISO, tak prakticky každý výrobca v tomto klamal, resp. si nechával rezervu.
Pri foteni do JPG vacsinou pouzivas funkciu rozsirenia dynamickeho rozsahu, ktora upravuje fotografiu, pricom aktivne pracuje aj s expozicou, aby vyuzila maximalny potencial. Takze kludne podexponuje zaber a potom povytahuje kresbu zo svetiel a tienov. JPG preto vyzera spravne, ale RAW je podexponovany, pretoze zdrojovy subor je skutocne podexponovany.
Pri foteni do RAW preto odporucam DRO vypnut, nic ti nepriesie a len ta myli.
 
roakmorg
2015-06-23 16:19:58+02
príspevok od: Karol Srnec
Pri foteni do JPG vacsinou pouzivas funkciu rozsirenia dynamickeho rozsahu, ktora upravuje fotografiu, pricom aktivne pracuje aj s expozicou, aby vyuzila maximalny potencial. Takze kludne podexponuje zaber a potom povytahuje kresbu zo svetiel a tienov. JPG preto vyzera spravne, ale RAW je podexponovany, pretoze zdrojovy subor je skutocne podexponovany.
Pri foteni do RAW preto odporucam DRO vypnut, nic ti nepriesie a len ta myli.
Karol toto je pre mna jeden z najdolezitejsich poznatkov co mi doteraz nedoslo, som sa vzdy cudoval preco mam na obrazovke dobru expoziciu a v pocitaci to je podexponovane
DAKUJEM!
 
Fallkniven1986
2015-06-23 18:16:08+02
príspevok od: Karol Srnec
Pri foteni do JPG vacsinou pouzivas funkciu rozsirenia dynamickeho rozsahu, ktora upravuje fotografiu, pricom aktivne pracuje aj s expozicou, aby vyuzila maximalny potencial. Takze kludne podexponuje zaber a potom povytahuje kresbu zo svetiel a tienov. JPG preto vyzera spravne, ale RAW je podexponovany, pretoze zdrojovy subor je skutocne podexponovany.
Pri foteni do RAW preto odporucam DRO vypnut, nic ti nepriesie a len ta myli.
a na nikone sa to da kde vypnut ?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-06-23 19:21:33+02
príspevok od: Fallkniven1986
a na nikone sa to da kde vypnut ?
D-Lightning
 
PeCh
2015-06-24 10:46:27+02
príspevok od: Karol Srnec
Pri foteni do JPG vacsinou pouzivas funkciu rozsirenia dynamickeho rozsahu, ktora upravuje fotografiu, pricom aktivne pracuje aj s expozicou, aby vyuzila maximalny potencial. Takze kludne podexponuje zaber a potom povytahuje kresbu zo svetiel a tienov. JPG preto vyzera spravne, ale RAW je podexponovany, pretoze zdrojovy subor je skutocne podexponovany.
Pri foteni do RAW preto odporucam DRO vypnut, nic ti nepriesie a len ta myli.
Vďaka. Výborná podané vysvetlenie.
 
sacramoso64
2015-06-29 10:21:13+02
Resetoval som a je to OK. Dakujem.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()