Hore
Fórum » Pentax fórum
 

Pentax tam tamy

bonifacko
bonifacko 2012-01-31 12:07:04+01
http://www.stuff-review.com/2012-01/pentax-k-01-mirrorless-camera-marc-newson-be-announced-february-2/1/
 
bonifacko
2013-11-27 17:36:11+01
príspevok od: Marcel Rebro
Best Cameras for Beginners

And the winner iiiis : Pentax K-500 (w/18-55mm kit zoom)

http://www.dpreview.com/articles/3301669051/
ten snimač je vynikajuci a 16 mpx uplne postačuje, ma to 2 rolllery...
 
bonifacko
2014-01-02 12:46:29+01
Podla všetkeho Ricoh vyda FF niečo podobne ako Nikon Df. V zasade nema vyznam vydat FF telo klasickej konštrukcie.
 
pufko
2014-01-02 13:31:45+01
Podla mna je to presne naopak, v prvom rade vydať klasické FF telo pre bežnú prácu, tak aby malo štandardné ovládacie prvky + výbornú ergonomiu a až potom sa môžu sústreďovať na tie "retro" mašinky pre "spestrenie" ponuky
 
bonifacko
2014-01-02 18:37:57+01
Lenže oni asi nemaju na to, aby konkurovali canonu a nikonu.
 
pufko
2014-01-02 18:54:55+01
To ani nikto nečaká, ale vždy sa lepšie predáva 5 dverové auto ako to isté v 3 dverovom vyhotovení... A o to predsa ide, predávať aby bol zisk

Ale už sme tu mali rôzne iné špeciality ako Theta 360. Podla mna vyrábať produkty pre malú skupinu záujemcov sa až tak neoplatí, to si môže dovoliť výrobca, ktorý už od dobroty nevie čo zo sebou .

Je sranda že napríklad tu Thetu 360 ani na SK nikto neponúka, miesto toho aby rozvíjali to odvetvie ktoré ich drží, sa venujú kadejakým blbostiam...
Theta 360 stojí takmer 400€ no dakujem pekne, ked to bude stať nové tak 50-70€ tak si to potom kúpim - akože už nebudem vedieť od dobroty čo zo sebou
 
bonifacko
2014-01-02 19:21:47+01
Nikon Df stoji viac ako nikon D610, ak sa Ricohu podarí retro FF vrátane 1 slušneho pevneho skla v kite do 2000€, tak to pojde.
 
pufko
2014-01-02 19:54:48+01
Ale čo ponúknú tým chudákom čo naň 5 rokov čakajú a chcú to na prácu a nie na to aby sa mohli pred niekým ukazovať
 
calven
2014-01-02 20:08:07+01
Tí čo potrebujú FF na prácu sa na Pentax už dávno vykašľali. Pretože toľko FF aparátov čo mal podľa rumorsov Pentax uviesť na trh, neuviedol naozaj žiadny výrobca...
A tipujem na 95% že toto je tiež len kačica.
 
bonifacko
2014-01-02 20:19:50+01
Ano, je to realne, zatial. Že z toho nič nebude.
 
pufko
2014-01-02 20:49:51+01
príspevok od: calven
Tí čo potrebujú FF na prácu sa na Pentax už dávno vykašľali. Pretože toľko FF aparátov čo mal podľa rumorsov Pentax uviesť na trh, neuviedol naozaj žiadny výrobca...
A tipujem na 95% že toto je tiež len kačica.
Aj keby to bola kačica, stále sa nájdu ludia čo "rastú" a pre nich je FF ešte daleká budúcnosť, niektorý už dávno prešli , ale vždy budú aj ludia čo čakajú.
 
calven
2014-01-02 23:22:31+01
príspevok od: pufko
Aj keby to bola kačica, stále sa nájdu ludia čo "rastú" a pre nich je FF ešte daleká budúcnosť, niektorý už dávno prešli , ale vždy budú aj ludia čo čakajú.
Predstav si, že si ideš kupovať systém. Niečo máš už nafotené, vieš že skôr či neskôr skončíš na FF. Odpovedz úprimne - kúpil by si si Pentax?
 
pufko
2014-01-03 00:55:33+01
príspevok od: calven
Predstav si, že si ideš kupovať systém. Niečo máš už nafotené, vieš že skôr či neskôr skončíš na FF. Odpovedz úprimne - kúpil by si si Pentax?
Ked som si kupoval systém ani som nepomyslel že by som si niekedy kupoval FF telo - to bolo jednoducho cenou nad úplne mimo, a takých je aj dnes, vrátane takých ktorý si myslia že to skončí : "poradte zrkadlovku do 600€" a hotovo , ani cent. Ked sa trochu "oklepeš" tak už vidíš veci inak

Tiež mám Pentax a som momentálne vcelku spokojný, FF zatial nepotrebujem, extra malú HO dosiahnem aj na APS-C, mám Sigmu 35/1.4
To že Pentax nemá FF telo ma trápi menej ako to ako Pentax mrhá peniazmi a časom na vývoj v podobe nezmyslov ako Theta 360, Q systémom, kde je až na tretí pokus ako tak rozumný snímač (najskôr Q, potom Q10 a na tretí pokus Q7), ked už, tak kludne mohli vyrobiť hned Q7 s 1/1,7".
Další taký prúser bol K-01 kde dokonca vyrobili ešte kompaktnejší objektív DA 40/2.8 XS od pôvodného DA40/2.8 Limited a úplne zbytočne - stačilo dodávať ten existujúci DA40...

Všetci očakávali aké nové sklo Pentax vydá a on vydal DA560/5.6 a k tomu DA18-270 čo je len prebalený Tamron
A človek čo čaká na poondiaty, telekonvertor, pevný svetelný širokáč napríklad 24mm, či telezoom o rozsahu 70-200/2,8 sa môže rozkrájať od jedu. Keby sa Pentax venoval výrobe toho kde má medzeru, tak všetko už dávno mohol mať, vydanie lacnej 35+50mm mu síce trvalo dlho ale zrazu vedel ponúknúť behom chvíle obe. Uvidíme ako to pôjde pod Ricohom.
Ja spolieham na to čo ponúkne Sigma, nová 50mm Art , či nová 24mm Art... Otázka je, kedy a či vôbec to bude mať bajonet Pentax

Kludne nech si Pentax vyvíja aj hlúposti, ale v prvom rade by si mal splniť povinnosť voči tým ktorý ho držia nad vodou, lebo inak pôjde pod hladinu
 
calven
2014-01-03 09:06:11+01
príspevok od: pufko
Ked som si kupoval systém ani som nepomyslel že by som si niekedy kupoval FF telo - to bolo jednoducho cenou nad úplne mimo, a takých je aj dnes, vrátane takých ktorý si myslia že to skončí : "poradte zrkadlovku do 600€" a hotovo , ani cent. Ked sa trochu "oklepeš" tak už vidíš veci inak

Tiež mám Pentax a som momentálne vcelku spokojný, FF zatial nepotrebujem, extra malú HO dosiahnem aj na APS-C, mám Sigmu 35/1.4
To že Pentax nemá FF telo ma trápi menej ako to ako Pentax mrhá peniazmi a časom na vývoj v podobe nezmyslov ako Theta 360, Q systémom, kde je až na tretí pokus ako tak rozumný snímač (najskôr Q, potom Q10 a na tretí pokus Q7), ked už, tak kludne mohli vyrobiť hned Q7 s 1/1,7".
Další taký prúser bol K-01 kde dokonca vyrobili ešte kompaktnejší objektív DA 40/2.8 XS od pôvodného DA40/2.8 Limited a úplne zbytočne - stačilo dodávať ten existujúci DA40...

Všetci očakávali aké nové sklo Pentax vydá a on vydal DA560/5.6 a k tomu DA18-270 čo je len prebalený Tamron
A človek čo čaká na poondiaty, telekonvertor, pevný svetelný širokáč napríklad 24mm, či telezoom o rozsahu 70-200/2,8 sa môže rozkrájať od jedu. Keby sa Pentax venoval výrobe toho kde má medzeru, tak všetko už dávno mohol mať, vydanie lacnej 35+50mm mu síce trvalo dlho ale zrazu vedel ponúknúť behom chvíle obe. Uvidíme ako to pôjde pod Ricohom.
Ja spolieham na to čo ponúkne Sigma, nová 50mm Art , či nová 24mm Art... Otázka je, kedy a či vôbec to bude mať bajonet Pentax

Kludne nech si Pentax vyvíja aj hlúposti, ale v prvom rade by si mal splniť povinnosť voči tým ktorý ho držia nad vodou, lebo inak pôjde pod hladinu
Ale neodpovedal si mi...
Poprípade, tak ako si spomenul, stačí, ak má človek požiadavku na dlhý teleobjektív. Vtedy u Pentaxu skončil. Tamron a Sigmu nerátam - mal som tú česť a zoomy jedine rovnakej značky ako telo. Nevraviac o diskutabilnom AF-C (aj keď toto je vraj u posledných modelov zlepšené).
Ďalšia vec je, keď si človek chce "ošahať" Pentax. Dostupnosť tiel, objektívov Pentax a kvalitného značkového servisu je tiež na diskusiu.
Pentax má krásnu patinu ozajstnej a skutočnej foto firmy. Keď som začínal, spočiatku Pentax tiež spadal do úvahy. Ale rozum a pragmatizmus mi jednoducho ísť do Pentax systému nedovolil.
Samozrejme už z princípu štatistiky musia existovať ľudia, ktorým to čo Pentax ponúka vyhovuje. Ale ten počet ľudí dokumentuje trhový podiel Pentaxu.
 
Hanigal
2014-01-03 10:22:40+01
Zdravím,
ako niekoľkoročný majiteľ pentaxu som sa rozhodol reagovať na predchádzajúce príspevky:
1. servis pentaxu: navyskúšal som, ale čítal som rozporuplné informácie - jedni sa sťažovali na exapro a druhí ho chválili. Je potrebné si uvedomiť, aký je stav u dvoch najväčších gigantov - canon a nikon. Na servis oboch značiek som čítal veľmi negatívne príspevky. Pre Canon myslím, že robí servis Prolaika - skúste si prečítať komentáre na nete - plné hnevu a nespokojnosti. Ja som švagrovi tam dal raz čistiť snímač a vymeniť uzávierku a bol som spokojný. Nikon vraj v Prahe a nič moc tiež. Tiež som uvažoval niekedy nad nikonom, ale jedným z dôvodov prečo nie, boli zlé skúsenosti s výrobkami - časté vady a zlý servis.
2. Nech si to niekto berie ako reklamu, ale: Pentax ponúka už v entry levely dslr to, čo nemá konkurencia - pentaprizmatický hranol a dva rollery - to, bez čoho si ja už neviem predstaviť fotenie s dslr - prudko návykové.
3. Pentax má dosť objektívov. Nevidím dôvody nepoužívať aj zoom objektívy sigmy alebo tamrony. V súčasnosti si ich veľmi cenia mnohí fotografi. Ak niekomu chýba objektív na pentax v portfóliu pentaxu, tamrona a sigmy alebo iných výrobcov, tak tomu bude chýbať aj na canone alebo nikone a nikdy nebude spokojný s portfóliom vyrobených objektívov akejkoľvek značky. Px DA200 je veľlmi chválená a väčšina skúsených fotografov si radšej vyberie pevné sklo ako zoom.
4. Full frame je otázka budúcnosti. Nie je otázka či, ale kedy. I keď p. Karbusický napísal pekný článok o tom, že APSC je dobrá vec. Ak pentax s ricohom urobia FF foťák s hľadáčikom niečo ako fuji x100s tak ma potešia.
5. Pentax nie je na šport - nemá rýchle kontinuálne ostrenie, ale bežného užívateľa to neobmedzuje. Krásne fotky s dušou sa robili s foťákmi s manuálnym ostrení . Okrem toho Px prišiel pri K3 s možnosťou zapnutia a vypnutia antialias filtra.

Čím by ma Px potešil, tak to je oveľa väčší hľadáčik - taký aký je na FF kinofilmových zrkadlovkách - ak je to technicky možné.
Asi toľkoto na túto tému

th
 
pufko
2014-01-03 12:23:37+01
Sám fotím ako hobby aj šport a AF-C ani nepoužívam, sú situácie kedy to treba - trebárs cielová čiara, ale inak mi to príde ako hromadenie "odpadu" na karte. Predpokladám že málokto všetko fotí na AF-C a drží spúšť a doma následne vyberá najlepší záber. Ono aj tak sa nedá fotiť vždy na plnú dieru, lebo skrátka malá HO do ktorej nemusí celý fotený objekt vojsť...

Bežne používam starú Sigmu 400/5.6 manual focus, cloním ju zhruba na f/8 - 9.5 a pri fotení na 30m a clone f/8.0 je HO len 1.8m čo je na také auto na limite. Fotím systémom záchytného ostrenia a s odpadom čo sa týka správneho zaostrenia nie je absolútne problém, skôr je problém ukomponovať pohybujúci sa predmet, tak aby mi nevybehol mimo hladáčik, motocrosovú motorku obzvlášť.

Vždy velmi záleží čo sa fotí a aj keby som mal svetelný zoom, bez tak by ho bolo často nutné clonit pre potrebnú HO (200mm pri f/4 na 15m je len 90cm).
Niečo som pocvakal aj Sigmou 35mm - ja si skrátka nesťažujem že to nejde, AF-C ani nepoužívam, aj ked sa o dosť zlepšilo
Pridávam dve ukážky, prvá Sigmou 400mm a druhá Sigmou 35mm , v tom krúžku je tam kamoš s 5DII + 70-200/2.8 IS a nefotí preto lebo sa práši...
On má zálubu vo festivaloch a klubových akciach, to mna už dávno prešlo túlať sa po nociach, byť nevyspatý a fotiť po pri účinkujúcich aj bežných navštevníkov, taký Topfest je už niečo iné , ale ak by som mal fotiť ksichty navštevníkov tak to sedím radšej doma. To nevravím že sa často trepe na akciu kde navšetevníkov človek zráta na 4 rukách

Či by som si dnes vybral iný systém, no neviem určite by to nebolo jednoznačné, ako som písal FF nechcem, jedine čo mi chýba ku šťastiu je zoom ktorý Sigma už nevyrába a to 100-300/4, síce u konkurencie by som ho bez najmenších problémov kúpil jazdený, ale snád sa dočkám aj niečoho na PX
 
pufko
2014-01-03 12:54:12+01
Ešte to doplním, že skrátka sklo o ktoré mám záujem neponúka ako vlastné žiaden systém, tak že tak či tak Sigma
 
bonifacko
2014-08-19 11:29:42+02
novy low entry model, konečne tvarom odlíšený od konkurencie?
http://www.pentaxforums.com/newsite/articles/pentax-news-rumors/pentax-k-s1-rumored-entry-level-dslr.html
 
bonifacko
2014-08-20 06:50:00+02
podívejte se na nejohavnější zrcadlovku, jakou lidstvo spatřilo
http://diit.cz/clanek/pentax-k-s1-podivejte-se-na-nejohavnejsi-zrcadlovku-jakou-lidstvo-spatrilo
 
bonifacko
2014-08-21 07:16:33+02
http://www.pentaxforums.com/articles/pentax-news-rumors/pentax-ks-1-specifications-leaked.html
 
bonifacko
2015-02-04 10:53:31+01
žeby predzvesť FF tela?
http://photorumors.com/2015/02/03/ricoh-to-announce-the-hd-pentax-d-fa-70-200mm-f2-8-and-150-450mm-f4-5-5-6-lenses/
 
Strana 10 z 19
1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 18 19
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()