Hore
Fórum » Olympus fórum
 

nefunkcny blesk OMD E-M10

danodobias
2016-01-17 13:35:14+01
Ahojte, tesne pred vianocami som si kupil novy OMD E-M10. Fotak je super, ale vcera som zistil, ze mi nefunguje vstavany blesk. Presiel som navod aj nieco na internete, ale zatial som na nic neprisiel. Pred par dnami fungoval. Firmware tela je 1.2.
V rezime iAuto, blesk rovnako nastaveny na AUTO, vysuniem blesk a v pravom hornom rohu na displayi zacne blikat cerveny emblem blesku. po chvili zhasne. Zaostrim a znova sa rozsvieti. Exponujem a nic. Baterka je nabita na 100 percent. Skusal som aj ine rezimy P/A/S/M. Nefunguje. Mal niekto podobny problem? Myslite ze to mam to ist reklamovat?
Dakujem
 
Marek Vančo
2016-01-17 17:55:34+01
Ja by som išiel reklamovať. Blesk je dosť chulostivá časť fotoaparátu (kondenzátory, vysoké napätie atď) takže chyba môže nastať pomerne ľahko. Záruka by mala fungovať!
 
blahoslav J B Art
2016-01-17 18:43:10+01
príspevok od: danodobias
Ahojte, tesne pred vianocami som si kupil novy OMD E-M10. Fotak je super, ale vcera som zistil, ze mi nefunguje vstavany blesk. Presiel som navod aj nieco na internete, ale zatial som na nic neprisiel. Pred par dnami fungoval. Firmware tela je 1.2.
V rezime iAuto, blesk rovnako nastaveny na AUTO, vysuniem blesk a v pravom hornom rohu na displayi zacne blikat cerveny emblem blesku. po chvili zhasne. Zaostrim a znova sa rozsvieti. Exponujem a nic. Baterka je nabita na 100 percent. Skusal som aj ine rezimy P/A/S/M. Nefunguje. Mal niekto podobny problem? Myslite ze to mam to ist reklamovat?
Dakujem
... a nefotil si nahodou pred par dnami v horsich svetelnych podmienkach?
pretoze je blbost skusat blesk v rezime AUTO - vtedy ho bud odpali alebo nie , podla okoliteho svetla
preto na volici daj rezim P, blesk zmen na rezim Doplnkovy/vnuteny ... vtedy ho odpali vzdy bez ohladu na okolite svetlo
ta ikona funguje spravne ... po vyklopeni blesku blika - blesk sa nabija a potom zhasne ... ked zaostris, znovu sa zobrazi, spolu so zelenym bodom (zaostrene)
 
danodobias
2016-01-17 20:59:54+01
Dakujem za odpovede, neodpali ho ani ked zmenim rezim blesku na doplnkovy....

Naposledy co som robil z bleskom, bolo ked som si skusal nastavenia intenzity blesku. Samozrejme som si vyskusal najvyssiu aj najnizsiu hodnotu aby som vedel aky to robi rozdiel....
 
Marek Vančo
2016-01-17 21:13:03+01
Má Olympus riadenie systemových bleskov? Možno je tvoj blesk vo fotoaparáte nastavený ako Commander a vypnutý ako priamy blesk. Skús v menu pohľadať reset všetkých nastavení fotoaparátu na default hodnoty.
 
danodobias
2016-01-17 21:36:38+01
príspevok od: Marek Vančo
Má Olympus riadenie systemových bleskov? Možno je tvoj blesk vo fotoaparáte nastavený ako Commander a vypnutý ako priamy blesk. Skús v menu pohľadať reset všetkých nastavení fotoaparátu na default hodnoty.
Toto bol dobry tip, ale ani toto nepomohlo. Tazke to pojdem reklamovat. Dakujem
 
tomis.ales
2016-01-18 09:26:22+01
Skus celkovy reset. Viem ze na tychto Olympusoch sa da zmenit hadam vsetko, tak ci nemas nieco iba zle nastavene. Mam OMD 10 MKII a uz sa mi viackrat stalo, ze mi cosi neslo, ale vzdy to bolo len nieco zle nastavene.
 
danodobias
2016-01-18 21:01:12+01
Nepomohol ani reset vsetkych nastaveni. Fotak uz je na reklamacii dufam len ze som nechytil nejaky kus ktory sa bude furt kazit....
 
ThomasCrown
2016-07-25 21:29:08+02
Ahoj. Ako si dopadol s reklamáciou? Ja mam presne taky isty problém s bleskom po uskutočnení cca 500 záberov prestal vstavany blesk fungovať. Oplati sa to reklamovať?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()