Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

sony nex6 vs oly OMD vs samsung NX300 vs panasonic GF6/5

stancok
2013-05-17 05:57:17+02
tazka dilema vyberam si z tychto mirrorlessov, k povodnym teraz pribudol aj ten samsung, chcel by som logicky co najvacsiu kvalitu vystupu obrazu aj full hd videa ku cene, rozmyslal som aj nad novinkou panasonic GH3 ale odradza ma pri nom dost vysoka cena..neviem ci za tu cenu unho je aj taka kvalita, mam dost obavy..u samsungu sa zas bojim kusok vysokej pixel hustoty snimaca, neviem ale zase povyhraval vsade same ocenenia,tak len tak pre nic za nic ich neziskal.. fotak chcem na klasicke vyuzivanie ci uz fotenie prirody teda exterier alebo interier (samozrejme na ten si kupim casom nejaky portretovy pevny objektiv s lepsou svetelnostou) viem ze oly a sony su kus drahsie ale viem ich zohnat aj lacnejsie ako u nas(kedze uz su nejaky ten cas na trhu).. najma nex6 uz ponuka cely kopec zahranicnych eshopov.. podla velkosti snimaca by mali byt vitazi s aps-c teda nex6 a NX300 ale neviem ci je to tak aj v reali teda s kvalitou vystupu..
 
stancok
2013-05-17 06:10:55+02
príspevok od: stancok
tazka dilema vyberam si z tychto mirrorlessov, k povodnym teraz pribudol aj ten samsung, chcel by som logicky co najvacsiu kvalitu vystupu obrazu aj full hd videa ku cene, rozmyslal som aj nad novinkou panasonic GH3 ale odradza ma pri nom dost vysoka cena..neviem ci za tu cenu unho je aj taka kvalita, mam dost obavy..u samsungu sa zas bojim kusok vysokej pixel hustoty snimaca, neviem ale zase povyhraval vsade same ocenenia,tak len tak pre nic za nic ich neziskal.. fotak chcem na klasicke vyuzivanie ci uz fotenie prirody teda exterier alebo interier (samozrejme na ten si kupim casom nejaky portretovy pevny objektiv s lepsou svetelnostou) viem ze oly a sony su kus drahsie ale viem ich zohnat aj lacnejsie ako u nas(kedze uz su nejaky ten cas na trhu).. najma nex6 uz ponuka cely kopec zahranicnych eshopov.. podla velkosti snimaca by mali byt vitazi s aps-c teda nex6 a NX300 ale neviem ci je to tak aj v reali teda s kvalitou vystupu..
samozrejme ak ma niekto z vas prakticke skusenosti z testovania ci pouzivania s niektorym z tychto modelov milerad to privitam..
 
Igor Šaffo
2013-05-17 08:14:58+02
No ťažko Ti na to plnohodnotne niekto odpovie. Jedine keď tak z redakcie ePhoto, ktorý asi držali všetky spomínane fotoaparáty. Ja som sa rozhodol pre Nex-6 s 16-50. 16-50 som po čase predal a zohnal si 18-55. Je väčší ale pre mňa viac vyhovujúci, keďže obsahuje klasický zoom prstenec.
Neviem, čo k nemu napísať nesklamal ma zatiaľ v ničom. Ma to hľadáčik, vyklopny display, ergonomicky je super. ovladanie je už pri tomto modely prepracovanejšie.
 
bobo222
2013-05-17 08:39:47+02
v prvom rade by som vylúčil všetko bez integrovaného hladacika. osobne by som vyberal medzi nex6a OMD podľa potreby rýchleho AF, DR a ponuky napríklad svetelnych skiel. Ale to som ja, Tvoje preferencie môžu byť iné.
 
ASTRALEK
2013-05-17 08:43:53+02
a co tal Oly E-PL5 s kvalitou vystupu ako OMD s celkom schopnym setakom 14-42 II, ma neskutocne mnozstvo funkcii, velky vyber objektivov, casom dokupis ext. hladacik - momentalne su na trhu 4 rozne. E-pl5 kupis dnes za 600E
 
RasťoS
2013-05-17 09:27:35+02
Samsung 300 má pre mňa veľkú nevýhodu, že nemá hľadáčik, inak vyzerá byť super, vrátane výstupu a aj objektívy sú lacné. Inak šikovný a superlacný je nx20, k nemu 30/f2 a za nejakých 720€ ho máš aj s dvoma objektívmi. Alebo si treba počkať na nx30...
 
Marcel Rebro
2013-05-17 09:49:41+02
príspevok od: ASTRALEK
a co tal Oly E-PL5 s kvalitou vystupu ako OMD s celkom schopnym setakom 14-42 II, ma neskutocne mnozstvo funkcii, velky vyber objektivov, casom dokupis ext. hladacik - momentalne su na trhu 4 rozne. E-pl5 kupis dnes za 600E
Mam (sice prerobeny na IR) a nedam nan dopustit. Pouzivam ho z EVF2, ale pri komponovani "od podlahy" sa hodi naklapaci displej.

V kombinacii s OMD (neprerobenou) moje Every Day Carry kombo.
 
denax
2013-05-17 11:41:23+02
Tiež som sa dlhšie rozhodoval pre niečo "ľahšie", a práve dnes mi kuriér priniesol nex-7 s 50/1,8 sel.
Som presvedčený, že som vybral dobre a tento článok - www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/sony-nex-7---najlepsi-z-nex-ov/?lang=sk k tomu určite dopomohol.
Neznamená to ale, že s iným peknú fotku neurobíš.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-05-17 11:58:19+02
Kvalita obrazu vzhladom na potencial snimaca:
1. Fujifilm X
2. Sony NEX, Canon EOS-M
3. Samsung NX
4. Olympus a Panasonic
5. Nikon 1

Moznosti vzhladom na objektivy:
1. Olympus a Panasonic
2. Fujifilm X
3. Sony NEX a Samsung
4. Nikon 1
5 Canon EOS-M

Kvalita fotky:
1. Fotograf

Moj osobny nazor vzhladom na MOJE potreby:
1. Fujifilm pre obrazovu kvalitu, koncepciu fotoaparatov a kvalitne portfolio objektivov (len to zaostroanie)
2. Sony NEX pre obrazovu kvalitu a video (len to chce lepsie portfolio objektivov)
3. Olympus a Panasonic (prve miesto uslo kvoli snimacu, je s nimi vsak zabava, dobre s a s nimi foti a portfolio objektivov je super, u Olympusu super rychle zaostrovanie, Panasonic som moc neskusal)
4. Nikon 1 (nefoti zle, ale investovat prachy do maleho snimaca je neperspektivne)
5. Canon EOS-M system s velkym potencialom ale uplne zanedbavany, jedine telo, dva objektivy a nic sa nedeje. Buducnost zatial nejasna

Ak by som sa rozhodoval, tak si vyberam medzi Fujifilm X-E1 a Sony NEX-6, pre nadseneho amatera by som odporucil Olympus E-PL5.
 
stancok
2013-05-17 18:20:50+02
Karol diki presne toto som potreboval, paradne zhrnutie a zhodnotenie, diki! a vdaka aj ostatnym za rady ,asi sa rozhodnem predsa pre ten nex6 mi je velmi sympaticky aj vykonom(spolu s olympusmi je to asi naj volba v tomto segmente) ci uz foto alebo video vystupom a da sa uz zohnat na zahranicnych eshopoch aj za zaujimavu cenu(aj u nas uz aspon o nieco konecne klesla) ako som uz davnejsie niekde inde vravel treba pockat do leta.. no zamerne som este chvilu pockal koli samsungu ako sa ukaze s tou novinkou nx300 aj ked su ohlasy paradne a ziskal aj ocenenia v kat.T.I.P.A. na nex6 to kvalitou stacit nebude si myslim,aj ked sa k nemu velmi blizi skoda ze to ocenenie neziskali nex6 alebo OMD podla mna by si to zasluzili ovela viac,ale v celkovom hodnoteni asi rozhodla u samsungu cena,kt.je kazdopadne na urovni,za tu cenu dostat aps-c mirrorless je urcite trefa do cierneho
 
stancok
2013-05-17 19:33:30+02
no inak pozeral som objektivy na fuji ale dajako vela som ich nenasiel v ponuke http://objektivy.heureka.sk/f:2939:205639/ myslim original fuji
 
Martin P
2013-05-17 20:50:33+02
a nestaci to?
ved to su spickove skla s vynikajucou svetelnostou pokryvajuce potrebnu skalu zobrazovania
v zozname chyba len nova 55-200 teraz vydana a este u nas nepradavana
su pripravene dalsie ohniska ale tu ide o to aby clovek nemusel vlacit so sebou kilogramy a bol skor unaveny ako zacne fotit
radost z fotenia prave poskytuju tieto fotaky mirorrless a vysledky su lepsie ako sme ocakavali pred uvedenim tejto triedy fotoaparatov
 
stancok
2013-05-18 01:48:12+02
príspevok od: Martin P
a nestaci to?
ved to su spickove skla s vynikajucou svetelnostou pokryvajuce potrebnu skalu zobrazovania
v zozname chyba len nova 55-200 teraz vydana a este u nas nepradavana
su pripravene dalsie ohniska ale tu ide o to aby clovek nemusel vlacit so sebou kilogramy a bol skor unaveny ako zacne fotit
radost z fotenia prave poskytuju tieto fotaky mirorrless a vysledky su lepsie ako sme ocakavali pred uvedenim tejto triedy fotoaparatov
no neviem mne tam chyba v ponuke nieco viac univerzalne viac rozsahove, ano sice to ide na ukor svetelnosti a pravdepodobne kvality ,no nejaky vhodny uviverzal v portfoliu fuji chyba aspon nieco ako 18-135 povezme prip nieco ako ma sony 18-200 ako je to trosku velke hebedo ale na exteriery, cesty a prirodu,kde je dostatok svetla vacsinou, ako stvorene a kupovat si viac skiel a vrazat neskutocne prachy do toho tiez velmi nemusim, uplne mi postaci nejaka pevna 50 s f1,8 na interiery a portrety a nieco univerzalne na cesty a prirodu,ale nie aby som kupoval aj 18-55 a 55-200 a neviem este k tomu pevne sklo atd atd a daval za to nenormalne prachy .. vsak to mozem ist rovno do zrkadla tam ma aspon telo nebude tolko stat.. ako fakt zacinam zvazovat ci sa na to vsetko nevyprdnut a nejst radsej do profikompaktov(ako je nikon p7700 a pod)aj ked na ukor kvality ..ta kupa skiel a neustale vrazanie do toho,resp vysoka nakladovost ma dost odradza a na druhu stranu tiez komu sa chce tolko tazkych haraburd tahat so sebou..
 
tomino1980
2013-05-18 06:48:03+02
z nazvu temy skor vyznelo ze € nie su problem a hladas najvyssiu kvalitu v csc ...ak hladas pomer kvalita/cena tak si prirad do karolovho rebricka orientacne ceny s obj kt chces kupit a vyberaj a rob kompromisy ... Resp kup bazarovku
 
JohnNewton
2013-05-18 12:08:22+02
príspevok od: Martin P
a nestaci to?
ved to su spickove skla s vynikajucou svetelnostou pokryvajuce potrebnu skalu zobrazovania
v zozname chyba len nova 55-200 teraz vydana a este u nas nepradavana
su pripravene dalsie ohniska ale tu ide o to aby clovek nemusel vlacit so sebou kilogramy a bol skor unaveny ako zacne fotit
radost z fotenia prave poskytuju tieto fotaky mirorrless a vysledky su lepsie ako sme ocakavali pred uvedenim tejto triedy fotoaparatov
Tak je, mnohé sklá iných výrobcov sa k týmto a kvalitou ani nepribližujú
 
Martin P
2013-05-18 13:35:26+02
príspevok od: stancok
no neviem mne tam chyba v ponuke nieco viac univerzalne viac rozsahove, ano sice to ide na ukor svetelnosti a pravdepodobne kvality ,no nejaky vhodny uviverzal v portfoliu fuji chyba aspon nieco ako 18-135 povezme prip nieco ako ma sony 18-200 ako je to trosku velke hebedo ale na exteriery, cesty a prirodu,kde je dostatok svetla vacsinou, ako stvorene a kupovat si viac skiel a vrazat neskutocne prachy do toho tiez velmi nemusim, uplne mi postaci nejaka pevna 50 s f1,8 na interiery a portrety a nieco univerzalne na cesty a prirodu,ale nie aby som kupoval aj 18-55 a 55-200 a neviem este k tomu pevne sklo atd atd a daval za to nenormalne prachy .. vsak to mozem ist rovno do zrkadla tam ma aspon telo nebude tolko stat.. ako fakt zacinam zvazovat ci sa na to vsetko nevyprdnut a nejst radsej do profikompaktov(ako je nikon p7700 a pod)aj ked na ukor kvality ..ta kupa skiel a neustale vrazanie do toho,resp vysoka nakladovost ma dost odradza a na druhu stranu tiez komu sa chce tolko tazkych haraburd tahat so sebou..
tento segment mirrolessov je nahrada pre menej majetnych za leica system
bez penazi netreba chodit do obchodu ani do krcmy ani zeny nahanat vsade treba platit a poriadne
univerzalne skla s velkym rozsahom je kvalita dolu
a tu sa prave hraje na kvalitu a tu su schopne dosiahnut len prime lens nic ine
na cestovanie dve skla zoom uplne stacia a ak na to nemas alebo nechces do toho davat prachy tak ani nepremyslaj nad touto cestou
mam rozne fotaky zrkadlovky aj nikon aj canon ale najlepsie sa mi teraz ako denny na krku visiaci nonstop fotak osvedcil canon g1x a to som presiel roznymi stadiami pohladov na fotografiu cez rozne znacky kazda mala nieco do seba a ziadna nebola 100 percentne idealna ale tento canon mi vyhovuje zo vsetkych najviac na denne fotenie a bez potenia unavy a bolavych pliec a noh a napadnosti a vahy velkej zrkadlovky a prislusenstva
na street na prirodu na architekturu na panoramu do urcitej miery portret a na rozne ine dokumentacne fotky nie velmi akcnej rychlosti
ma takmer apsc senzor trosku vacsi ako MFT kvalita pri 14mpx je super na A3 pri 300 dpi
tak co by si clovek fotograf mal zelat viac od fotaku pre radost z fotografovania a zivota
ved nejde o to aby sme kazdy den vyhravali a boli prvi v cieli ale aby sme si tu cestu dobre a radostne so stastim uzili
na profesionalnu pracu su ine fotaky - viem to porovnat mam aj take aj take a vsetky pouzivam ale kazdy na nieco ine a som rad ze si mozem vybrat a nemusim nariekat nad nedostatkom techniky
samozrejme sa to neda kupit za tyzden ale casom sa to da potom je to lahoda a radost z prace a konicka sucasne
akokolvek sa rozhodnes vzdy po case budes pochybovat a premyslat nad inou novsou technikou to je nikdy nekonciaci proces
viem ze po case mi opat bude srdce pistat po niecom novom a dokonalejsom a do doby kym budem vladat sa tomu rad podvolim a budem robit radost sebe a aj svojmu okoliu lepsimi fotkami
ale aj tak nie je vseto o len technike ale ked ju mas tak tak je vsetko omnoho jednoduchsie a lahsie.

 
demolition
2013-05-19 21:13:39+02
NX300 by som nebral, nafuknuta novinka hlavne cenou, so zhorsenym ovladanim. To nehovorim o vyzorovej hodnote(nejake "stylove" telo a objektivy s modrym pasikom). Riesil by som tak NX200 za polovicnu cenu, pripadne NX1000 + 30/2
BTW: Dnes som skusal NEX 5R a musim povedat, ze vyhotovenie je zase horsie ako 5N.
 
stancok
2013-05-20 02:51:44+02
no neviem po poslednych prispevkoch aj celkovo tak ked nad tym uvazujem neviem ci by nakoniec nestacil aj nejaky profikompakt ,ako nikon P7700 prip G15 a pod ,predsa donedavna som este pouzival canon sx20 cize obycajny UZ,tak ci tak to bude pre mna skok v kvalite a vlastne vo vsetkom nahor ..neviem bo ked si mam zratat zase vsetky investicie dokopy do tej celej hrby objektivov a este predstava vlacenia tych kramov so sebou tak ma to dost odradza a je to nakladova zalezitost ci uz zrkadlo alebo mirrorless vlastne je to to iste(nemyslim technologiu pristroja vo vnutri) len v mensom formate,takto vrazim peniaze raz a mam pokoj a mozem si zacat uzivat fotenie prakticky ihned ,takze stale som na vazkach do coho vlastne ist, aj ked som bol viacmenej rozhodnuty ist cestou mirorrlessov a skusit to..ale predstava ze budem musiet kupit este aspon 3 objektivy(co ma vyjde mozno aj do tisicky) a vlacit to sebou ,no proste dost ma to desi a odradza.. skoda ze dnes robia kompakty viacmenej s takymi malymi srackovymi snimacmi(mozno az na rx100 od sony a ultradraheho nikonu A) je to bieda v tomto segmente ,fakt by mohli vyrobcovia zacat take nieco vyrabat proste ist cestou zvacsovania snimacov v kompaktoch..netvrdim ze teraz ma mat vacsina kompaktov rovno zabudovany aps-c senzor,uplne by stacilo 1´´ alebo 4/3 senzor a spravit par modelov so zoomom max 5-8x, pri zachovani nejakej normalnej hodnoty svetelnosti,uuplne by to stacilo.. ked by ich bolo viacej na trhu od roznych znaciek, hned by aj ich cena sla nadol(coolpix A a RX100 od sony verim ze neboli posledne "vlastovky") a ze sa vyrobcovia konecne viac osmelia a pojdu touto cestou aj dalej
 
stefanm
2013-05-20 06:52:00+02
príspevok od: stancok
no neviem po poslednych prispevkoch aj celkovo tak ked nad tym uvazujem neviem ci by nakoniec nestacil aj nejaky profikompakt ,ako nikon P7700 prip G15 a pod ,predsa donedavna som este pouzival canon sx20 cize obycajny UZ,tak ci tak to bude pre mna skok v kvalite a vlastne vo vsetkom nahor ..neviem bo ked si mam zratat zase vsetky investicie dokopy do tej celej hrby objektivov a este predstava vlacenia tych kramov so sebou tak ma to dost odradza a je to nakladova zalezitost ci uz zrkadlo alebo mirrorless vlastne je to to iste(nemyslim technologiu pristroja vo vnutri) len v mensom formate,takto vrazim peniaze raz a mam pokoj a mozem si zacat uzivat fotenie prakticky ihned ,takze stale som na vazkach do coho vlastne ist, aj ked som bol viacmenej rozhodnuty ist cestou mirorrlessov a skusit to..ale predstava ze budem musiet kupit este aspon 3 objektivy(co ma vyjde mozno aj do tisicky) a vlacit to sebou ,no proste dost ma to desi a odradza.. skoda ze dnes robia kompakty viacmenej s takymi malymi srackovymi snimacmi(mozno az na rx100 od sony a ultradraheho nikonu A) je to bieda v tomto segmente ,fakt by mohli vyrobcovia zacat take nieco vyrabat proste ist cestou zvacsovania snimacov v kompaktoch..netvrdim ze teraz ma mat vacsina kompaktov rovno zabudovany aps-c senzor,uplne by stacilo 1´´ alebo 4/3 senzor a spravit par modelov so zoomom max 5-8x, pri zachovani nejakej normalnej hodnoty svetelnosti,uuplne by to stacilo.. ked by ich bolo viacej na trhu od roznych znaciek, hned by aj ich cena sla nadol(coolpix A a RX100 od sony verim ze neboli posledne "vlastovky") a ze sa vyrobcovia konecne viac osmelia a pojdu touto cestou aj dalej
Ide hlavne o to, či si už nejakú recenziu na profikompakt čítal a hlavne, či si si porovnal fotky nejakého súčasného profikompaktu a ostatných systémov. A potom ide o to, že čo budeš fotiť, ako často, kde to budeš prezentovať a či máš čas sa s fotografiou baviť v kompe. Ja som tiež dlho zvažoval čo kúpiť a keď som zistil, že som príležitostný fotograf /do 500 fotiek ročne/, fotím prevažne rodinu /deti/, dovolenku, rodinné stretnutia /oslavy/ a výlety, nikdy nevytlačím fotku väčšiu ako A4 /najčastejšie 13X19/ a konečne, určite nemám čas sedieť pri kompe a vyvolávať RAW-y, tak som zistil, že potrebujem foťák, ktorý bude robiť pekné fotky do jpg. Tiež som zistil, že v prípade týchto mojich požiadaviek /hlavne veľkosť fotografie/, prakticky v technickej kvalite fotky nie je rozdiel medzi zrkadlovkou, CSC a profikompaktom. Takže som sa vykašľal na marketing a kúpil kompakt. Ak Ti až tak na kompaktnosti nezáleží, tak kľudne ber ten canon g1x, čo tu bola reč, teraz je dosť dobre pozlacňovaný, dá sa zohnať aj za 550E, a to máš fakt kvalitu zrkadlovky v jednom tele s vynikajúcim objektívom.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()