Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Mirrorless prevazne urceny na portrety...pomozte pri vybere.

cuculik1
cuculik1 2015-11-03 14:25:42+01
Ahojte. Nasla som si tuto stranku ako uplna zaciatocnicka.
Som amater - totalny a okrem megapixlov pre mna ostatne pojmy naozaj nic neznamenaju. Jedno co viem, ze nechem zrkadlovku...jednu doma mame, sice uz ma par rockov, ale uprimne, fotime s nou minimalne, nakolko je velka a jej nosenie je pre mna ako mamicku s dvomi malymi detmi neprakticke...takze hladam compakt, najlepsie s odminamtelnym objektivom, primarne urceny na fotenie portretov nasich deti...uz ma nebavi vsetko cvakat do mobilu a potom tie foto aj tak nemoozem vyvolat, nakolko ich kvalita je uboha...neviem teda, na ake parametre sa okrem megapixlov zamerat. Co je pri vybere fotaka dolezite? Pozerala som olympus e pl7, u nas s objektivom stoji okolo 600 €. Videla som aj fotky nim nafotene a ta ostrost a farby su ozaj uzasne...no cenovo by som sa rada pohybovala niekde okolo 450-500 €. Je nieco porovnatelne? Dakujem za akukolvek radu a zorientovanie sa pri vybere. Verim, ze sa tu najdu sikovni a ochotni profici, ktori mi pomozu. Dakujem .
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-11-04 14:00:54+01
príspevok od: om1ci
a ja mám zase Fuji X-T10. ...predstav si že ostrí dobre, priam viac ako dobre...(naozaj je tam rozdiel oproti E-2)
..tak včuľ buď múdry...ktorý aparát na deti..hihi
Nikon D4s + novy 24-70/2,8VR
 
Paulie
2015-11-04 14:30:13+01
príspevok od: cuculik1
Dakujem, pozriem sa na ne...su to vhodne fotaky aj pri zachyteni pohybu? ( "neposedne deti")
No ak im dáš trochu makového odvaru, tak ano.
 
PeCh
2015-11-04 14:30:29+01
príspevok od: om1ci
a ja mám zase Fuji X-T10. ...predstav si že ostrí dobre, priam viac ako dobre...(naozaj je tam rozdiel oproti E-2)
..tak včuľ buď múdry...ktorý aparát na deti..hihi
X-T10 má naozaj lepšie zaostrovanie ako X-E2. Do konca roka by toto vylepšené zaostrovanie mala z X-T10 dostať aj X-E2. Je to len softvérová záležitosť.

V každom prípade ani terajšie ostrenie X-E2 nie je katastrofa. Viem s ním pracovať pomerne efektívne a na moje žánre mi stačí, no tie deti dajú zabrať najviac. Tam je to na hrane, zvládam to však v pohode. Ale nechcem si predstaviť, čo z toho dostane úplný amatér, keď chytí fotoaparát a začne na automatiku fotiť pobehujúce deti (najmä pri hĺbke ostrosti svetelných objektívoch). Profík to zvládne, no amatér bude nariekať. Myslím si, že deti sú najnáročnejšia fotografická disciplína, náročnosťou predbehne aj šport (tam je aspoň pohyb predvídateľný).
 
cuculik1
2015-11-04 17:19:07+01
co poviete na toto? Aktulana ponuka v nay...foto je slaba, to mi len znama cvakla...co je to zac ten druhy objektiv?
 
blahoslav J B Art
2015-11-04 17:48:45+01
príspevok od: cuculik1
co poviete na toto? Aktulana ponuka v nay...foto je slaba, to mi len znama cvakla...co je to zac ten druhy objektiv?
to je teleobjektiv m.zuiko 40-150mm ... aj s nim sa da rozmazat pozadie pri vyzoomovani a kratkej vzdialenosti od fotografovaneho (portret hlavy)
 
cuculik1
2015-11-04 17:55:43+01
príspevok od: blahoslav J B Art
to je teleobjektiv m.zuiko 40-150mm ... aj s nim sa da rozmazat pozadie pri vyzoomovani a kratkej vzdialenosti od fotografovaneho (portret hlavy)
a cenovo je to dobra ponuka?
 
dodo023
2015-11-04 18:13:49+01
Tu je lepšia ponuka. Plus je tam 8 GB SD karta. Ak by si chcela tak sa dá ten druhý objektív dokúpiť niekde na bazoši za cca 70 eur.
http://fotoaparaty.fotolab.sk/digitalne-fotoaparaty/nezrkadlovky-csc/olympus-e-pl6-14-42mm-ez-expression-kit-cierny-sutaz-o-auto.html
 
blahoslav J B Art
2015-11-04 18:17:12+01
príspevok od: cuculik1
a cenovo je to dobra ponuka?
cena je OK, ale potom uz asi neostanu peniaze na ten portretak m.zuiko 45mm/1.8 ... na fotenie deti, portretov je potom asi lepsia kombinacia ako pisal Karol, fotak E-PL6 s kitovym objektivom 14-42mm a dokupit 45mm/1.8
 
cuculik1
2015-11-04 18:31:05+01
no niektori sa uz mozno budete chytat za hlavu nad mojimi otazkami ( fakt som laik ), no este jednu poprosim zodpovedat...tie olympusy nemaju vstavany blesk v porovnani napriklad s tym canonom G7x...teda napriklad, keby som sla teraz v zime s detmi vecer von, a chcela ich niekde v meste odfotit pri vysvietenom vianocnom stromceku s tym olympusom, bude mu stacit na kvalitnu foto to svetlo, co si fotak (nazvem to stiahne) z toho stromceka, ci vecerneho poulicneho osvetlenia, alebo musim v pripade olympusu ratat aj s dokupenin blesku? som teraz tak na vazkach medzi tym canonom, je kompaktnejsi i ked nema menitelne objektivy vs olympus ci uz 6 , alebo 7...este ma neukamenujte za moje primitivne otazocky chlapci a poradte mi s tymto, dakujem
 
blahoslav J B Art
2015-11-04 18:46:58+01
príspevok od: cuculik1
no niektori sa uz mozno budete chytat za hlavu nad mojimi otazkami ( fakt som laik ), no este jednu poprosim zodpovedat...tie olympusy nemaju vstavany blesk v porovnani napriklad s tym canonom G7x...teda napriklad, keby som sla teraz v zime s detmi vecer von, a chcela ich niekde v meste odfotit pri vysvietenom vianocnom stromceku s tym olympusom, bude mu stacit na kvalitnu foto to svetlo, co si fotak (nazvem to stiahne) z toho stromceka, ci vecerneho poulicneho osvetlenia, alebo musim v pripade olympusu ratat aj s dokupenin blesku? som teraz tak na vazkach medzi tym canonom, je kompaktnejsi i ked nema menitelne objektivy vs olympus ci uz 6 , alebo 7...este ma neukamenujte za moje primitivne otazocky chlapci a poradte mi s tymto, dakujem
v baleni fotaku je maly blesk (vykonom obdobny inym vstavanym bleskom) ... len ho treba nasadit do kolajniciek na vrchu fotaku ... takze nic netreba dokupovat ...
ja som mal Oly E-PL5 a ten blesk som nasadil, len ked bolo treba, lebo inak zavadzia a fotak uz nie je taky kompaktny
 
cuculik1
2015-11-04 19:10:24+01
príspevok od: blahoslav J B Art
v baleni fotaku je maly blesk (vykonom obdobny inym vstavanym bleskom) ... len ho treba nasadit do kolajniciek na vrchu fotaku ... takze nic netreba dokupovat ...
ja som mal Oly E-PL5 a ten blesk som nasadil, len ked bolo treba, lebo inak zavadzia a fotak uz nie je taky kompaktny
dakujem,
 
cuculik1
2015-11-06 14:27:03+01
Tak aj vdaka dobrej cene (400€) som sa rozhodla pre novy olympus pl7 s tym pancake zoomom. Verim, ze budem spokojna dik za pomoc pri vybere.
 
PeCh
2015-11-06 15:44:28+01
príspevok od: cuculik1
Tak aj vdaka dobrej cene (400€) som sa rozhodla pre novy olympus pl7 s tym pancake zoomom. Verim, ze budem spokojna dik za pomoc pri vybere.
Na tie portréty ešte nejaký fixný objektív . Ale ten si vyber, až keď niečo pofotíš a zistíš, aké ohnisko ti vyhovuje.
 
cuculik1
2015-11-07 09:21:42+01
príspevok od: PeCh
Na tie portréty ešte nejaký fixný objektív . Ale ten si vyber, až keď niečo pofotíš a zistíš, aké ohnisko ti vyhovuje.
jasne. najprv sa s fotakom zoznamim. Dakuejm vsetkym za rady .)
 
katjo
2015-11-07 11:06:38+01
Mozno po funuse,
ale na zvazenie aj Panasonic GX7, cena tela do 500, s objektivom do 600€,
preco?
+ kompaktna velkost ako olympusy,
+ kompatibilne objektivy s olympusom
+ vstavany blesk + moznost externeho
+ integrovany hladacik, dokonca otocnny
+ video - lepsie ako spominany olympus, alebo fuji
+ ostrenie na dotykovom dipleji, pri pouziti optickeho hladacika

To video by som nepodcenil, pritom fotky robi tiez vyborne (porovnanie v danej kategorii),
ale u deti chce mat rodic casto aj video momentky, pripadne aj dlhsie zabery a na toto je prave GX7 vynikajuci,
a foto porovnatelne ako spominane olympusy (trochu lepsie fuji, ale to sa zas tak na video nie je)
Aby sme boli korektni na video (medzi kompaktmi) je super aj Sony RX (I, II atd - podla moznosti penazenky
ale ten zas nema vymenitelne objektivy, ani hladacik.

Cena pod 600 napr.:
http://www.k24.sk/product/201977/Elektronika/Foto_a_kamery/Panasonic_DMC_GX7K_14_42_mm_Czarny.html?product_code=APPANDMCGX7KEGK
 
simon_sez
2015-12-01 15:05:15+01
casto je odporucany ako portretovy objektiv M.Zuiko 45/1.8;
chcem sa opytat na nieco podobne co sa tyka pomer vykon/cena ale do interieru - predsa len 45ka je dost dlha na standardnu bytovkovou izbu.
 
blahoslav J B Art
2015-12-01 15:20:48+01
príspevok od: simon_sez
casto je odporucany ako portretovy objektiv M.Zuiko 45/1.8;
chcem sa opytat na nieco podobne co sa tyka pomer vykon/cena ale do interieru - predsa len 45ka je dost dlha na standardnu bytovkovou izbu.
osobu v izbe treba fotit z chodby ... aspon ja som to tak urobil 😊 ... kratsi je napr. Panasonic 20mm/1.7 co mam ... pripadne Sigma 30mm/2.8 a 19mm/2.8 Art objektivy ... zalezi aj aku velku cast postavy chces fotit ... ohnisko si treba odskusat so setakom
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-12-01 15:22:08+01
príspevok od: simon_sez
casto je odporucany ako portretovy objektiv M.Zuiko 45/1.8;
chcem sa opytat na nieco podobne co sa tyka pomer vykon/cena ale do interieru - predsa len 45ka je dost dlha na standardnu bytovkovou izbu.
Olympus i Panasonic maju v ponuke 25-ky s dobrou svetelnostou, ktore zodpovedaju zakladaku. Staci len pozriet stranky vyrobcov.
 
PeCh
2015-12-01 16:30:06+01
príspevok od: simon_sez
casto je odporucany ako portretovy objektiv M.Zuiko 45/1.8;
chcem sa opytat na nieco podobne co sa tyka pomer vykon/cena ale do interieru - predsa len 45ka je dost dlha na standardnu bytovkovou izbu.
30/2.8 (Sigma)
25/1.4 (Pana)
25/1.8 (Oly)
20/1.7 (Pana)
19/2.8 (Sigma)
17/1.8 (Oly)
17/2.8 (Oly)

Výber závisí od tvojich preferencií a financií. Osobne by som bral Olyho, pomer výkon/cena bude najlepší asi u Sigmy, ale zase o 1,3 EV menej svetelná.
 
z80
2015-12-01 18:26:03+01
príspevok od: PeCh
30/2.8 (Sigma)
25/1.4 (Pana)
25/1.8 (Oly)
20/1.7 (Pana)
19/2.8 (Sigma)
17/1.8 (Oly)
17/2.8 (Oly)

Výber závisí od tvojich preferencií a financií. Osobne by som bral Olyho, pomer výkon/cena bude najlepší asi u Sigmy, ale zase o 1,3 EV menej svetelná.
Tiez odporucam Olympus 25 f/1.8, ma peknu kresbu (lepsiu ako Olympus 17 mm f/1.8) a rychlo ostri. Je na neho aktualne cashback akcia. Mozem potvrdit, kedze som tento objektiv nedavno kupil, ze peniaze posielaju cca. za tyzden od registracie.
V zozname este chyba novy 25 mm f/1.7 od Panasonicu, na Black Friday ho predavali za 99 USD, ale u nas sa asi taka cena neobjavi:
http://www.mirrorlessrumors.com/new-black-friday-deals-on-panasonic-and-sony-lenses/
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()