Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

FUJIFILM FINEPIX X100

michalherzan
michalherzan 2011-02-19 16:22:51+01
Zdravím, mal som fotoaparát Nikon D70s a Nikkor 35mm/1,8G. Teraz uvažujem nad kúpou FINEPIX X100 (síce viem, že ešte nie je v predaji), tiež so senzorom APS-C (ale už 12Mpx) ako mal Nikon D70s (6Mpx). Alebo radšej opäť zrkadlovku? Nakoľko ten objektív čo je v X100 mi vyhovuje. Rozmýšľal som aj nad Leica X1, ale tam je cena dosť iná a bez hľadáčika. Čo myslíte?

Pekne ďakujem a prajem všetkým pekný deň.
 
pampúch
2011-09-12 02:18:24+02
príspevok od: wayne
Tak ale zas M9 + objektiv cca 6000-7000+ eur, X100 = 1000+ eur, a na ten rozdiel je to vyborny vykon. Som zvedavy, ci Steve postne nejake porovnania, velku X100 recenziu slubil na piatok.
http://www.fotovideoshop.sk/poradna/category/recenzie/clanok/6fdcfe099c7d4e55f9f2f0cb55ea56b3.xhtml
 
hydro
2012-03-31 18:18:02+02
Pekny den prajem, kupil som si X100-ku a mam s nou maly problem! Ak odfotim rovnaky zaber, jeden do .jpg a druhy do .raf tak vysledok po importe do Lightroomu je velmi odlisny. RAW vyzera ako keby so sebou nemal vobec ziadnu informaciu o expozicii. JPG z Fujiny vyzera porovnatelne ako RAW z Canon 5DMKII. Nema niekto nejaky typ? Nieje velmi pohodlnne to cele a kazdy zaber nastavovat od piky...

vlavo (spravny) JPG, vpravo RAW.

diky moc
 
Dante
2013-03-01 12:09:23+01
príspevok od: hydro
Pekny den prajem, kupil som si X100-ku a mam s nou maly problem! Ak odfotim rovnaky zaber, jeden do .jpg a druhy do .raf tak vysledok po importe do Lightroomu je velmi odlisny. RAW vyzera ako keby so sebou nemal vobec ziadnu informaciu o expozicii. JPG z Fujiny vyzera porovnatelne ako RAW z Canon 5DMKII. Nema niekto nejaky typ? Nieje velmi pohodlnne to cele a kazdy zaber nastavovat od piky...

vlavo (spravny) JPG, vpravo RAW.

diky moc
Mne to tiež robí, ale len pri niektorých záberoch... rozmýšľal som, či to nebude zapnutým ND filtrom?
 
zloduch
2015-05-28 21:54:00+02
ahojte, nechcem zakladat novu temu, pisem sem. Prosim o radu: Mam doma x100 a teraz som kupil bazarovy x100s. pri novsej verzii su vsetky fotky akoby "domodra". system nastaveny na tovarenske nastavenia, vyskusane na auto WB aj na konkretnych nastaveniach WB, ani ND filter v tele ani ziadny filter na objektive, ziadne farebne korekcie v tele... je to chybny kusok, alebo som na nieco zabudol a zbytocne chaosim? alebo to skratka foti inak ako povodna x100? dakujem za kazdy nazor a typ.
 
PeCh
2015-05-28 22:56:45+02
príspevok od: zloduch
ahojte, nechcem zakladat novu temu, pisem sem. Prosim o radu: Mam doma x100 a teraz som kupil bazarovy x100s. pri novsej verzii su vsetky fotky akoby "domodra". system nastaveny na tovarenske nastavenia, vyskusane na auto WB aj na konkretnych nastaveniach WB, ani ND filter v tele ani ziadny filter na objektive, ziadne farebne korekcie v tele... je to chybny kusok, alebo som na nieco zabudol a zbytocne chaosim? alebo to skratka foti inak ako povodna x100? dakujem za kazdy nazor a typ.
Majú rozdielne senzory, môže to byť tým. Skús nahodiť nejakú ukážku jedným i druhým.

Okrem toho oba umožňujú vyvolanie RAWu v tele fotoaparátu. Skús niečo odfotiť do RAWu a následne ju vyvolaj v jednom i druhom. Zistíš aspoň či to nie je nastavením alebo SW.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()