Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

pomoc v lightroome

bongacuckoo2
bongacuckoo2 2012-09-22 12:11:17+02
ahojte..
ked otvorim v lightroome fotku je normalna,potom ukazuje loading.. a zrazu to fotku zmeni,niekedy menej ale niekedy hrozne a ajked dam reset fotka ostane tak a je nepouzitelna,to hrozne myslim hlavne pri koncertoch mito robi modre flaky,,skusala som povypinat nieco ale zatial neuspesne. prosim vas vsetkych o rady,som ztoho dost zufala,dakujem..
najhorsie je ze ked aj otvorim zlozku na sd karte,uz je to aj tam tak,hoci som upravovala len importovane fotky do pc..vo fotaku boli tiez fotky normalne
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-09-23 09:27:31+02
príspevok od: bongacuckoo2
dakujem ale,ako mam zmenit nastavenie?alebo ako to mam upravit nech tam ten flak nieje?
Mas to presaturovane, skus ubrat vibrance alebo celkovo saturaciu. Ak to nepojde, preved do ČB. Ta fotka je bohuzial zly material na nejake upravy.
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2012-09-23 09:35:35+02
príspevok od: bongacuckoo2
diki a prosim ta kde sa da dat to camera calibration?
Develop modul, pravý panel, posledná karta dole.
 
Dominik Bugár
redakcia ephoto.sk 2012-09-23 10:51:28+02
Pre taketo fotenie z koncertov to asi nepojde. Kazdu chvilu tam svietia reflektory inak - ale podla mna o to ani nejde, koncertna atmosfera zostane zachovana, ak to bude tak farebne posunute, ako svietia reflektory.
Zaklad je nafotit to dobre, bez maximalne vysaturovanych farieb a potom sa to v LR doladit bude dat.
 
bongacuckoo2
2012-09-27 15:20:30+02
príspevok od: Karol Srnec
Mas to presaturovane, skus ubrat vibrance alebo celkovo saturaciu. Ak to nepojde, preved do ČB. Ta fotka je bohuzial zly material na nejake upravy.
cize cela fotka je zla?
je mi luto ale nerozumiem tomu,casto fotim v protisvetle,a aj ztohto koncertu mam vla fotiek no asi na stvrtine tieto flaky a celkovo som zial nepochopila co stym..
 
bongacuckoo2
2012-09-27 15:22:07+02
príspevok od: Michal Matloň
Develop modul, pravý panel, posledná karta dole.
dakujem,celkom to pomohlo
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-09-27 15:25:20+02
príspevok od: bongacuckoo2
cize cela fotka je zla?
je mi luto ale nerozumiem tomu,casto fotim v protisvetle,a aj ztohto koncertu mam vla fotiek no asi na stvrtine tieto flaky a celkovo som zial nepochopila co stym..
Fotis na hranici mozneho. Musis ratat s odpadom. Nic ine na tom nie je. Nie je kazda fotka dobra, co nafotis.
 
Lubo.Karch
2016-10-25 22:50:01+02
Ahoj. Chcem sa spýtať na v podstate rovnaký problém ako tu už bol diskutovaný. Keď importujem fotky, LR mi ich zmení v porovnaní ako vyzerajú z foťáku. Natiahne ich ako Adobe Standard. Je nutné to potom pri každej fotke manuálne meniť v napr. na Camera Standard, aby sa to podobalo výstupu z fotoaparátu. Aj tak to nie je úplne to isté.
Je možné nastaviť import tak, aby to všetko natiahlo v Camera Standard namiesto Adobe Standard? Ide o to že ak chcem väčšinu fotiek, s ktorými som spokojný tak ako sú odfotené, potom iba vyexportovať ako JPG musím to na každej fotke prepnúť manuálne. Tomu by som sa chcel vyhnúť.
Pri fotkách, ktoré upravujem viac, s tým nie je problém.
Jedoducho by som chcel aby to importovalo tak, ako to je odfotené.
Ďakujem za pomoc.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-10-26 06:35:14+02
príspevok od: Lubo.Karch
Ahoj. Chcem sa spýtať na v podstate rovnaký problém ako tu už bol diskutovaný. Keď importujem fotky, LR mi ich zmení v porovnaní ako vyzerajú z foťáku. Natiahne ich ako Adobe Standard. Je nutné to potom pri každej fotke manuálne meniť v napr. na Camera Standard, aby sa to podobalo výstupu z fotoaparátu. Aj tak to nie je úplne to isté.
Je možné nastaviť import tak, aby to všetko natiahlo v Camera Standard namiesto Adobe Standard? Ide o to že ak chcem väčšinu fotiek, s ktorými som spokojný tak ako sú odfotené, potom iba vyexportovať ako JPG musím to na každej fotke prepnúť manuálne. Tomu by som sa chcel vyhnúť.
Pri fotkách, ktoré upravujem viac, s tým nie je problém.
Jedoducho by som chcel aby to importovalo tak, ako to je odfotené.
Ďakujem za pomoc.
Vytvor prese a mozes nastavit aby ho LR pri importe automaticky aplikoval. Nezabudni, ze fotak okrem preseto casto pracuje s rozsirenim dynamickeho rozsahu, korekciou objektivu a aj individualnymi nastaveniami obrazoveho profilu. Najme nastavenie rozsirenia DR moze mat velky vplyv na fotku, to je celkovu expoziciu a celkove prekreslenie svetiel a tienov.
 
Lubo.Karch
2016-10-26 07:16:38+02
Ďakujem. Skúsim nastaviť ten preset.
 
duroslav
2016-10-26 11:10:19+02
Netreba vytvárať žiaden preset. Stačí si to nastaviť na jednej fotke a potom niekde v menu je možnosť definovania aktuálnych nastavení v module develop ako default pre novo importované fotky. Dokonca sa to dá nastaviť tak, že to bude špecifické pre rôzne ISO, takže môžeš si pre rôzne ISO nadefinovať rôzny stupeň odšumenia.
 
Roman Point
2016-10-26 12:21:04+02
Alebo fotiť raw+ jpg
Jpg ktoré sa ti páči použiť z karty, jpg ktoré by si si vedel predstaviť inak alebo by si chcel jemne doladiť tak na to použiješ raw tej fotografie. Aj to je možnosť ako si zjednodušiť zrýchliť prácu.
 
blahoslav J B Art
2016-10-26 17:11:51+02
príspevok od: Roman Point
Alebo fotiť raw+ jpg
Jpg ktoré sa ti páči použiť z karty, jpg ktoré by si si vedel predstaviť inak alebo by si chcel jemne doladiť tak na to použiješ raw tej fotografie. Aj to je možnosť ako si zjednodušiť zrýchliť prácu.
dobre vravis, az mi je to divnuo aj ja to tak robim
 
Roman Point
2016-10-27 05:43:59+02
príspevok od: blahoslav J B Art
dobre vravis, az mi je to divnuo aj ja to tak robim
Niekedy mi prepne.. Stávajú sa aj horšie veci fotiť si bol?
 
blahoslav J B Art
2016-10-27 10:54:39+02
príspevok od: Roman Point
Niekedy mi prepne.. Stávajú sa aj horšie veci fotiť si bol?
Vcera rano som bol, ale svetlo nic moc, tak som aspon nazbieral hriby na ranajky a do polivky
 
Roman Point
2016-10-27 11:13:28+02
príspevok od: blahoslav J B Art
Vcera rano som bol, ale svetlo nic moc, tak som aspon nazbieral hriby na ranajky a do polivky
Takže dnes poobede a zajtra celý deň budeš divý a potom hospitalizovaný ?
 
blahoslav J B Art
2016-10-27 17:43:58+02
príspevok od: Roman Point
Takže dnes poobede a zajtra celý deň budeš divý a potom hospitalizovaný ?
mama pridala k udusenym hribom aj vajicko, co bola chyba ... lebo potom som cely den strasne prdel a dusil svojimi prdmi ludi naokolo
 
Lubo.Karch
2016-10-28 14:13:28+02
Som rad ze debatujete k veci
Btw ano, da sa to robit aj tak ze pouzijete jpg ktore su ok, a raw ktore treba upravit.
Ale ked uz clovek otvori tu fotku, stale je co vylepsit...
Ten preset funguje super. Nastavil som si to podla jednej fotky vytvoril a teraz uz vyzeraju fotky presne ako z fotaku.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()