Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Lightroom - strata fotografií

Lusynda
2014-11-29 21:49:45+01
Prosím pomoc. V lightroome sa mi stratili fotky. Zmyzla mi original zložka kde boli fotky uložené. ja nechápem ako, nikde v PC som ju nenašla. myslíte že by sa ešte dala nejako z disku vyhrabať ak bola vymazana? ja niesom žiadny ITčkar, som z toho blbá. No a v LR mi tie fotky ukáže ale už s nimi neviem nič robiť, nedajú sa upravovať exportovať, no proste nič, len prezerať. LR vypisuje že fotka je stratená, súbor sa nenašiel. Je možné to z LR nejako dostať aspoň ako jpg.? Ďakujem za každú radu
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-11-29 22:57:36+01
1. Nikde mimo LR si adresar z fotkami presunula, premenovala alebo vymazala. Kam sa podel, to LR nevie. Skus pouzit vyhladavanie v Prieskumnikovi a samozrejme pozri aj kos.
2. LR si vytvara nahlady, ako su velke zalezi na nastaveni. Najdes ich v adresari, kde si LR uklada data (nie fotky). Adresar zistis v nastaveniach LR, konkretne Catalog settings. Lightroom ti ukazuje prave nahlady z tohto adresara.
 
Georgo4
2015-03-02 21:57:11+01
Dobry vecer. Ja mam zas problem s tym, ze mi z LR 4.2 zmizlo par foto z katalogu. V original subore mam cca 1050 foto a v LR len 890. Nemazal som ich, ani podobne, skusal som synchronizovat foder, import a nic. Neukazalo mi ziadne fotky len tych 890, co uz mam v LR. Viete mi prosim poradit, ako dostanem spat fotky , ktore som uz mal aj editovane? super by bolo, ak by ostali aj metadata. Dakujem pekne
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()