Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Ako na fotky na SAShE?

zdenka05
2015-05-04 21:46:59+02
Dobry den. Chcela by som poprosit o radu vsetky mudre hlavicky, v akom rozliseni pridavat fotky na stranku sashe.sk? Ide o stranku kde sa predavaju handmade veci, cize potrebujem aby fotku naozaj realne zobrazovalo...bohuzial som sa nikde nedopatrala ake rozlisenie je vhodne, iba ze odporucaju rozlisenie 1000px a format jpeg. Facebook som uz vyriesila tam mi staci pridat format png a je to fajin ale na stranke sashe sa mi na fotke v pozadi zobrazuju stvorceky...co to prosim znamena? robim nieco zle pri uprave? Fotky maju take iste rozlisenie a upravy ako na FB, no tam ich zobrazuje pekne bez stvorcekov no v tom formate png...este upresnim ze fotky maju priblizne rozlisenie 1500x1000, 72 DPI, sRGB
tu je priklad fotky so stvorcekami: http://www.sashe.sk/Perlineta/detail/marley
Vopred dakujem za vase rady a ospravedlnujem sa ak som polozila hlupu otazku
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-04 22:01:56+02
Tie stvorceky su artefakty sposobene JPG kompresiou. Mozno nemozes urobit vobec nic, pokial server fotky po nahrati este upravi. Pokial nepouzivas vysoku kompresiu JPG a u teba na disku su fotky vporiadku, server fotky upravuje. Ak tam nie je moznost tiez pridat PNG, tak im mozes napisat, ci by neupravili nahravanie.
 
zdenka05
2015-05-05 13:23:58+02
Dakujem Karol za vysvetlenie! Nepouzivam vobec vysoku kompresiu a fotky u mna na disku su OK...ale aj tak som si dala namahu a preluskala som viacere fotky ludi co su na sashe, dokonca tam fotografi predavaju aj svoje fotky, no u nich som si artefakty sposobene JPG kompresiou nevsimla...takze nastava otazka ci nemozem predsa ja pri uprave robit nieco zle? Cim by to este mohlo byt sposobene?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-05 13:51:26+02
príspevok od: zdenka05
Dakujem Karol za vysvetlenie! Nepouzivam vobec vysoku kompresiu a fotky u mna na disku su OK...ale aj tak som si dala namahu a preluskala som viacere fotky ludi co su na sashe, dokonca tam fotografi predavaju aj svoje fotky, no u nich som si artefakty sposobene JPG kompresiou nevsimla...takze nastava otazka ci nemozem predsa ja pri uprave robit nieco zle? Cim by to este mohlo byt sposobene?
Cim mas cistejsie jednoduchsie pozadie, tym skor ti tam vzniknu JPG artefakty. Tak je JPG stavany, tam sa mu najlahsie a najucinnejsie komprimuje. Preto je dobre ak je pozadie zlozitejsie (napr. textura). Pripadne pridan malinko "filmoveho zrna", ktore prinuti kompresny algoritmus menej komprimovat.
 
zdenka05
2015-05-05 13:54:53+02
Super dakujem este raz
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-05 14:00:17+02
Inak vyraznu kompresiu vidis aj na tom, ake su vyrazne artefakty okolo tvojho podpisu. Pozrel som na sashe aj ine obrazky a tiez su dost komprimovane a nasledne doostrene. Podla mna to upravuje ich server. To ako sa to vyrazne prejavi zalezi na motive obrazka. Prikladam dva obrazky jednoducheho prechodu s rovnakou kompresiou. Na jeden som pridal zrno (ber to ako texturu). Artefakty su na nom ovela menej zretelne, pretoze si kompresor nemohol dovolit komprimovat naraz velke plochy.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-05 14:01:28+02
Obrazky
 
zdenka05
2015-05-07 13:49:09+02
Ano mas pravdu, okolo podpisu je to hruuuza a tiez som si vsimla to sialene doostrovanie...to ma nuti k tomu doostrovat fotky v raw minimalne...Ako si mi radil vyskusala som pouzit trosku zlozitejsie pozadie a este som sa skusila pohrat s hlbkou ostrosti. http://www.sashe.sk/Perlineta/detail/nezabudka
A este som skusala fotku vobec nezmensovat, co sa mi tiez zda najlepsi vysledok. No fakt okolo toho podpisu to vidiet najviac.
Zaujimavy je aj vysledok s tym zrnom...chcela by som to vyskusat len neviem ako vo PS pridat takuto texturu? Vies mi poradit?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-07 13:58:02+02
príspevok od: zdenka05
Ano mas pravdu, okolo podpisu je to hruuuza a tiez som si vsimla to sialene doostrovanie...to ma nuti k tomu doostrovat fotky v raw minimalne...Ako si mi radil vyskusala som pouzit trosku zlozitejsie pozadie a este som sa skusila pohrat s hlbkou ostrosti. http://www.sashe.sk/Perlineta/detail/nezabudka
A este som skusala fotku vobec nezmensovat, co sa mi tiez zda najlepsi vysledok. No fakt okolo toho podpisu to vidiet najviac.
Zaujimavy je aj vysledok s tym zrnom...chcela by som to vyskusat len neviem ako vo PS pridat takuto texturu? Vies mi poradit?
Vo filtroch Noise/Ad Noise. Lepsie ale bude, ak to budes fotit na inom podklade.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()