Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Online - skype fotoskola

Cimo-II.
2016-03-08 10:43:37+01
Ahoj, nedavno som sa tu pytal na nazory/rady ohladom fotoaparatu na cestovanie a z diskusie vyplynulo ze chyba nebude vo fotaku ale ze sa nevyhnem postprocesu resp min nejakej uprave fotiek. Chcel by som sa ale opytat ci viete o nejakej fotoskole/kurze cez skype/ online (pripadne aj sukromnej osobe ) kedze sa nezdrziavam na SK a nemam ani pravidelny pracovny cas nemozem chodit na bezny kurz a studovat to doma sam je jednak na dlho (na co nemam cas ani nervy) a za dalsie by to dopadlo asi tak ako doteraz ze by som neriesil ziadnu upravu a ,,len fotil" vdaka za rady (mam na mysli kurz, alebo niekoho kto by ma naucil rychlu a jednoduchu upravu foto v napr zoner a pod nic zlozite robit neplanujem
 
nudike
2016-03-08 12:53:53+01
Lightroom (rychly, jednoduchy, moooocny) , hodit do youtube "lightroom retouching tutorial" a mas milion videi aj s pokecom. Kedze nezijes tu predpokladam ze Ang. ti problem robit nebude. K tomu zober svoju fotku v RAW a poposuvaj tie posuvniky podla tipov ( vo vela videach ti vysvetluju a nazorne ukazuju co ktory posuvnik znamena) a sam uvidis, ze to co lezie z Fotaku je iba skromny zaciatok. - pozor zase to netreba prehanat, to ale sam zistis kde sa ti to paci a kde si to uz prehnal.
 
inkubbus
2016-03-09 09:45:15+01
príspevok od: nudike
Lightroom (rychly, jednoduchy, moooocny) , hodit do youtube "lightroom retouching tutorial" a mas milion videi aj s pokecom. Kedze nezijes tu predpokladam ze Ang. ti problem robit nebude. K tomu zober svoju fotku v RAW a poposuvaj tie posuvniky podla tipov ( vo vela videach ti vysvetluju a nazorne ukazuju co ktory posuvnik znamena) a sam uvidis, ze to co lezie z Fotaku je iba skromny zaciatok. - pozor zase to netreba prehanat, to ale sam zistis kde sa ti to paci a kde si to uz prehnal.
Ale on na také doma nemá čas ani nervy.... To sa potom ťažko niečo radí.
 
Martin8101
2016-03-09 13:52:34+01
príspevok od: inkubbus
Ale on na také doma nemá čas ani nervy.... To sa potom ťažko niečo radí.
Nenalial by mu to niekto v noci do hlavy - za poplatok?
Srandy bokom - je milion tutorialov a kurz cez skype by bol zase len tutorial - ked bude trvat niekolko desiatok minut alebo dokonca hodin, tak si aj tak clovek nezapamata vsetko. Takze je to casovo narocnejsie a tomu sa vyhnut NEDA. Naviac, ine su tipy na upravu krajinky, ine portrety, milion tipov na prevod do BW, atd...
 
Cimo-II.
2016-03-15 19:29:36+01
Nechapem preco si niektori ludia radsej neodpustia poznamky ak nemaju co k teme povedat. Necakam ze mi to niekto naleje do hlavy a nepovedal som ze nemam nato nervy ani cas vseobecne, ale ze nemam cas to citat a studovat sam atd... dnes sa da uz takmer vsetko naucit cez skype/internet preto som sa pytal ci o niecom neviete... jazyk sa da tiez ucit doma ako samouk a zaberie to dlhsi cas ako napr cez skype ked to ide ovela rychlejsie ak vam vysvetlia co a preco... to iste sa docitate aj v knhie ale. klasicky fotokurz tiez setri dost casu (teda aspon ja to tak vnimam) ked mi niekto vysvetli co ako na fotaku/v programe funguje je to na 3min to iste by som hladal a cital hodinu na nete... napr cez teamviewer atd... ps myslite ze na zakladne upravy staci zoner 18 alebo radsej ist do lightroomu ? Je ca 2x drahsi preto rozmyslam ci to ma zmysel
 
Martin8101
2016-03-16 06:04:05+01
príspevok od: Cimo-II.
Nechapem preco si niektori ludia radsej neodpustia poznamky ak nemaju co k teme povedat. Necakam ze mi to niekto naleje do hlavy a nepovedal som ze nemam nato nervy ani cas vseobecne, ale ze nemam cas to citat a studovat sam atd... dnes sa da uz takmer vsetko naucit cez skype/internet preto som sa pytal ci o niecom neviete... jazyk sa da tiez ucit doma ako samouk a zaberie to dlhsi cas ako napr cez skype ked to ide ovela rychlejsie ak vam vysvetlia co a preco... to iste sa docitate aj v knhie ale. klasicky fotokurz tiez setri dost casu (teda aspon ja to tak vnimam) ked mi niekto vysvetli co ako na fotaku/v programe funguje je to na 3min to iste by som hladal a cital hodinu na nete... napr cez teamviewer atd... ps myslite ze na zakladne upravy staci zoner 18 alebo radsej ist do lightroomu ? Je ca 2x drahsi preto rozmyslam ci to ma zmysel
Sorry za reakciu, ale aj ked to tu potom zmiernujes, tu hore uvadzas vetu: "nepovedal som ze nemam nato nervy ani cas vseobecne", pricom veta v tvojom prvom prispevku znela: "nemozem chodit na bezny kurz a studovat to doma sam je jednak na dlho (na co nemam cas ani nervy)"

Lightroom je mocnejsi a univerzalny nastroj, s prepojeniami na Photoshop - zalezi od preferencii, skus si trial jedneho aj druheho a uvidis, ktory Ti viacej vyhovuje. Tu vo fotoskole najdes videotutorialy...
 
jajopajo01
2016-03-16 08:28:21+01
Lightroom CC + Photoshop CC stojí na mesiac 10 EUR, nie je čo riešiť. Je to iná líga. Komu je veľa 10 EUR na mesiac, nemôže to s fotením myslieť vážne a netreba mu žiaden editor. Inak cez Skype som sa učil Angličtinu a tiež som učil pár ľúdí prácu vo Photoshope (Skype + Teamviewer). Za Angličtinu som platil 10,-EUR.
Pochybujem, že ťa niekto bude učiť lacnejšie. Skôr to vidím na 20 EUR za hod. A keď máš problém si zaplatiť LG+PS, tak sa na to vykašli, foť do jpg, dávaj si to tlačiť, príp. zdieľaj na FB, aj tak tie úpravy skoro nikto neocení a zlú fotku to nezachráni.
 
Cimo-II.
2016-03-17 06:50:06+01
Martin8101 ja nic nezmiernujem, na bezny kurz nemozem chodit lebo nemam pevmu prac dobu (nerobim po-pia 8-16) cize nemozem.navstevovat fotoskolu osobne a studovat doma sam bolo myslene z knih/clankov atd... preto som sa pytal ci tu niekto nevie o online kurze ako pise jajopajo01 skype+teamviewer atd... lenze ludia sa vzdy zvyknut zamerat na tu najmenej podstatnu cast miesto toho aby sa vyjadrili konstruktive k ppdstaate veci.
Jajopajo01 kde som pisal nieco o cene ? Ze je mi 10€ vela a ze ci ma niekto bude ucit lacnejsie alebo ze mam problem si nieco zaplatit ??? Dakujem za rady typu fot do jpg aj tak to nikto neoceni... jedie co som sa pytal je rozdiel medzi zoner a LR a ci to stoji za ten cenovy rozdiel (zoner ca 60€ LR 130€ verzia bez mesacnych platieb) z toho vyplyva ze mam problem nieco zaplatit ? Alebo ked ma niekto peniazne znamena to ze hned musi kupit tu drahsiu vec bez ohladu nato ci je aj lepsia/funkcnejsia ? Uz sa radsej nic nepytam, pride mi to tu samy profesional... aj ked uznavam chalani ze fotite na uplne inom levely ako ja alebo vela inych ludi ale toto snad nie je forum len pre profikov... ja som profesional zas v inom obore a nikdy by som takto na zaciatocnicke otazky nereagoval aj ked su premna samozrejme... to radsej nereagujem vobec alebo sa snazim pomoc. Prajem pekny den.
 
kevo7
2016-03-17 09:14:02+01
starý kamarát Google ti poradí vždy
napríklad:
http://www.blogfotografa.cz/online-kurzy-2/adobe-photoshop/

 
Martin8101
2016-03-17 10:51:12+01
príspevok od: Cimo-II.
Martin8101 ja nic nezmiernujem, na bezny kurz nemozem chodit lebo nemam pevmu prac dobu (nerobim po-pia 8-16) cize nemozem.navstevovat fotoskolu osobne a studovat doma sam bolo myslene z knih/clankov atd... preto som sa pytal ci tu niekto nevie o online kurze ako pise jajopajo01 skype+teamviewer atd... lenze ludia sa vzdy zvyknut zamerat na tu najmenej podstatnu cast miesto toho aby sa vyjadrili konstruktive k ppdstaate veci.
Jajopajo01 kde som pisal nieco o cene ? Ze je mi 10€ vela a ze ci ma niekto bude ucit lacnejsie alebo ze mam problem si nieco zaplatit ??? Dakujem za rady typu fot do jpg aj tak to nikto neoceni... jedie co som sa pytal je rozdiel medzi zoner a LR a ci to stoji za ten cenovy rozdiel (zoner ca 60€ LR 130€ verzia bez mesacnych platieb) z toho vyplyva ze mam problem nieco zaplatit ? Alebo ked ma niekto peniazne znamena to ze hned musi kupit tu drahsiu vec bez ohladu nato ci je aj lepsia/funkcnejsia ? Uz sa radsej nic nepytam, pride mi to tu samy profesional... aj ked uznavam chalani ze fotite na uplne inom levely ako ja alebo vela inych ludi ale toto snad nie je forum len pre profikov... ja som profesional zas v inom obore a nikdy by som takto na zaciatocnicke otazky nereagoval aj ked su premna samozrejme... to radsej nereagujem vobec alebo sa snazim pomoc. Prajem pekny den.
Co sa urazas? Nie je to tu samy profesional a vsetci sme sa na tomto portali vela naucili. Sem tam je odpoved sarkasticka, lebo niektorym pripadaju otazky a vstupy velmi laicke alebo divne. Ja sa ospravedlnujem za svoju reakciu, v tom mas pravdu, ze velakrat tu cloveka hned odpisu.

Na druhej strane asi si ten prispevok skutocne napisal takym sposobom, ze mal kazdy hned chut si do teba kopnut... Trosku sa vcit aj do roly tych, ktori vedia, ze sa za naucenim cohokolvek skryva strasne vela hodin, usilia, a aj penazi. Ved keby si mal citat len tento portal, co tu kto napise, pozerat fotky, komentovat, zapajat sa do diskusii, tak len tu by si stravil hodiny denne. A potom pride niekto, a spyta sa, kde by sa to naucil co najrychlejsie, najlacnejsie, bez namahy... Prepac mi este raz, ale skutocne asi tvoj prispevok vyvolal taky dojem...

No a co sa finalnej rady tyka, necakaj, ze pride niekto so zazracnym tipom. Kazdy pozeral vela tutorialov, cital vela postupov, niekoho inspiruje to, ineho zas ono, vo foteni je vela zanrov, atd... Na stastie dnes je to lahsie ako kedykolvek predtym - mame google a youtube Aj ked kazdy Ti poradi, ze najlepsie je absolvovat fyzicky workshop...
 
Cimo-II.
2016-03-17 13:08:36+01
Ja sa neurazam len je to tak ako si sam napisal... ludia rychlo zabudnu ze aj oni zacinali a radi si ,,kopnu" ale nic sa nedeje ja viem ze za vsetkym sa skryva vela namahy/casu/penazi (sam som take veci absolvoval len v inej oblasti) a musel sa vela ucit a potom pride niekto a mysli si ze sa to nauci za tyzden... ano chapem a mozno to tak vyznelo ale myslel som to tak ze ci existuje nejaky kurz online (mne ucenie ide lahsie (ci uz jazyk alebo fotoskola alebo ine) ked priamo s niekym komunikujem ako ked to mam citat a dost veciam aj tak nerozumiem. A fyzicky workshop absolvovat neviem bohuzial. Co sa tyka programu necakam ze mi tu niekto napise ze len LR sa da pouzit... alebo len zoner... ale napr ze staci kludne aj zoner na zakladne upravy, resp investuj do LR mas tam nejake funkcie co stoja zato/cloud v cene atd... (to bol len priklad
 
blahoslav J B Art
2016-03-17 13:50:17+01
príspevok od: Cimo-II.
Ja sa neurazam len je to tak ako si sam napisal... ludia rychlo zabudnu ze aj oni zacinali a radi si ,,kopnu" ale nic sa nedeje ja viem ze za vsetkym sa skryva vela namahy/casu/penazi (sam som take veci absolvoval len v inej oblasti) a musel sa vela ucit a potom pride niekto a mysli si ze sa to nauci za tyzden... ano chapem a mozno to tak vyznelo ale myslel som to tak ze ci existuje nejaky kurz online (mne ucenie ide lahsie (ci uz jazyk alebo fotoskola alebo ine) ked priamo s niekym komunikujem ako ked to mam citat a dost veciam aj tak nerozumiem. A fyzicky workshop absolvovat neviem bohuzial. Co sa tyka programu necakam ze mi tu niekto napise ze len LR sa da pouzit... alebo len zoner... ale napr ze staci kludne aj zoner na zakladne upravy, resp investuj do LR mas tam nejake funkcie co stoja zato/cloud v cene atd... (to bol len priklad
Mozes skusit na www.michalkrause.com dat dopyt, robi aj individualne kurzy, mozno by to slo aj cez skype, na serveri www.paladix.cz mal seriu clankov o upravach v Lightroome, teraz ide kurz o Capture One.
Ja na upravu fotiek Jpeg pouzivam Zoner 17, ktory som v akcii stiahol zdarma ... obcas sa vyskytne. Na upravu RAWov je lepsi Lightroom ... zalezi od stylu ako fotis, co fotis a pre koho fotis 😊 ... a aj cim fotis ... Odkedy pouzivam Fuji x-e1, staci mi fotit do Jpeg s roznymi prednastavenymi profilmi a vysledok je vyborny ... ale to len podla mna, lebo fotim len pre radost 😊
 
jedendvatri
2016-06-28 22:26:48+02
príspevok od: jajopajo01
Lightroom CC + Photoshop CC stojí na mesiac 10 EUR, nie je čo riešiť. Je to iná líga. Komu je veľa 10 EUR na mesiac, nemôže to s fotením myslieť vážne a netreba mu žiaden editor. Inak cez Skype som sa učil Angličtinu a tiež som učil pár ľúdí prácu vo Photoshope (Skype + Teamviewer). Za Angličtinu som platil 10,-EUR.
Pochybujem, že ťa niekto bude učiť lacnejšie. Skôr to vidím na 20 EUR za hod. A keď máš problém si zaplatiť LG+PS, tak sa na to vykašli, foť do jpg, dávaj si to tlačiť, príp. zdieľaj na FB, aj tak tie úpravy skoro nikto neocení a zlú fotku to nezachráni.
kde sa da zakupit Lightroom cc + Photoshop cc za 10€/mesiac?
 
jajopajo01
2016-06-29 17:20:21+02
Tu je to oficiálne za 12. https://creative.adobe.com/plans
Ale ak sa trochu rozkukáš, určite nájdeš re-seller, ktorý to predáva za 9,99 EUR. Treba len trošku googliť.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()