Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Zoner PS color shift

Scotty
2016-05-28 17:21:46+02
Zdravím, mám problém. Keď si otvorím fotografiu v zoner PS a pracujem s color shiftom tak sa mi cez fotku spravia takéto pruhy. Stačí že len trochu zmením saturáciu alebo svetlenosť farby a spraví sa mi toto:
 
mllpo
2016-05-29 20:57:55+02
poradit neviem, ale skus sa opytat tu:
https://www.zoner.sk/podpora/kontakt.aspx
 
Roman Point
2016-05-30 02:09:43+02
príspevok od: Scotty
Zdravím, mám problém. Keď si otvorím fotografiu v zoner PS a pracujem s color shiftom tak sa mi cez fotku spravia takéto pruhy. Stačí že len trochu zmením saturáciu alebo svetlenosť farby a spraví sa mi toto:
Upravujes tak raw a nie jpg že? Ja viem hlúpa otázka..
Mne to príde ako vadny snímač. Najlepšie fakt napísať do zoneru priamo, alebo skús otvoriť nejaký iný raw ( z iného než tvojho fotaku ) a upraviť. Či to spraví to isté. Nič iné ma nenapadlo. Prípadne tvoj raw upraviť u niekoho kto má tiež zoner.
 
krispin.pucinko
2016-05-30 09:02:59+02
príspevok od: Roman Point
Upravujes tak raw a nie jpg že? Ja viem hlúpa otázka..
Mne to príde ako vadny snímač. Najlepšie fakt napísať do zoneru priamo, alebo skús otvoriť nejaký iný raw ( z iného než tvojho fotaku ) a upraviť. Či to spraví to isté. Nič iné ma nenapadlo. Prípadne tvoj raw upraviť u niekoho kto má tiež zoner.
Mozno staci skusit upravit to raw v inom programe ako ZP, ak to tam bude fajn tak to asi vadny snimac nebude. Mozno nejaka nekompatibila raw so zonerom, pripadne nejaka ochrana zoneru ak sa nepouziva plna verzia ale iba trial...
 
Scotty
2016-05-30 09:08:46+02
Snímačom to nebude, robí mi to pri všetkých fotkách ktoré som už mal nafotené aj upravené. Pred pár dňami som upravoval v RAWe túto fotku, všetko bolo v pohode. Na ďalší deň som ju chcel zmeniť, tak som si ju otvoril originál v RAWe a stalo sa toto.
 
Scotty
2016-05-30 11:42:15+02
Skúsil som teraz v zoneri otvoriť RAW z Canonu a ako som posunul niečo v color shifte tak mi urobilo to isté cez celú fotku.
 
Krtko fotografom
2016-05-30 12:07:54+02
Ja sice Zoner nepouzivam, ale robi to (ostane to) aj vtedy, ak fotku vyexportujes do JPG? Ak by to bola len "kozmeticka" chyba, tak by to podla mna, az tak nevadilo, aj ked je jasne, ze to cloveka vytaca .
Pripadne, robi to aj vtedy, ak das 100% nahlad (zvacsenie)? Ak ano, tak to mohla sposobit nejaka aktualizacia, alebo zblbol nejaky ovladac...
 
Scotty
2016-05-30 13:31:34+02
Áno robí, vyexportujem to do JPG a tie pruhy sa zjemnia, tak ako na fotke úplne hore (to je JPG fotka vyexporotvaná z RAWKA po úprave color shiftom). Ak to úplne priblížim tak vidno ako sú tie pruhy poskladané z farebných pixelov rôznych farieb. Neviem čo by to mohlo byť.....
 
DrAcula
2016-05-30 13:57:12+02
Nieco take mi robila nejaka starsia verzia Zoneru, konkretne v raw konvertore s RAWmi z Nikonu.
Od vtedy nikdy nepouzivam Zoner na vyvolanie z RAWu. Proste v nom to nikdy dobre nefungovalo.

Ak mas Nikon ... na vyvolanie RAWu radsej pouzi Nikon Capture NX-D. Vyvolanu fotku kludne dalej spracovavaj v Zoneri.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()