Hore
Fórum » Apple/Mac OS
 

MacBook Pro s retina displayom..kvalita displaya

Nadzi
2014-08-06 00:15:45+02
Zdravim
zaobstaral som si novy macbook pro s retina displayom poslednu generaciu a chcel by som vediet akou asi kvalitou odpoveda znackovym EIZO monitorom a ci je vhodne upravovat a prezerat fotky aj natomto displayi retina alebo kaslat nato a pouzivat iba EIZO?
 
morseee1
2014-08-06 08:13:29+02
nie je dolezite kde to upravujes ale ako na to budu kukat ostatny .. ak to budes tlacit na vacsi format tak to zmysel urcite ma, ale ak to budes hadzat na xichtoknizku, tak je uplne jedno aky monitor pouzijes.. Pripadni lajkovaci maju doma 5 rocne lcd, ktore kupovali podla najnizsej ceny ..
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2014-08-06 09:32:57+02
Ked chces nejake cisla tak retina cca 77% gamutu RGB, EIZO cca 95% RGB. Samozrejme ze to nie je vsetko co v celku dava kvalitny displej. Urcite vsak sa tym zatazovat nemusis a spokojne mozes pouzivat aj macbook.

Nejaky padny argument?
Ked si pozries kanal ADOBE na youtube, tak uvidis ze vsetci zamestnanci spolocnosti co robia s grafikou maju meky. Tak snad to nebude az take zle
 
Nadzi
2014-08-07 00:38:03+02
Ktorym programom sa da vyuzit kalibracnu sondu pri kalibracii macbooka? zakladna co tam je sa da skalibrovat jedine beznej alebo aspon inak to neviem

skusal som tam nainstalovat i1profiler ale akosi ho neviem nikde v systeme najst

aky ste pouzili alebo pouzivate vy?
 
Nadzi
2014-08-07 00:39:38+02
sondu mam i1 display pro
 
RoboK
2014-08-07 07:21:57+02
príspevok od: Nadzi
Ktorym programom sa da vyuzit kalibracnu sondu pri kalibracii macbooka? zakladna co tam je sa da skalibrovat jedine beznej alebo aspon inak to neviem

skusal som tam nainstalovat i1profiler ale akosi ho neviem nikde v systeme najst

aky ste pouzili alebo pouzivate vy?
http://www.xrite.com/product_overview.aspx?ID=1454&Action=support&SoftwareID=1455
 
Nadzi
2014-08-07 13:22:45+02
Dakujem
stiahol som to nainstaloval a nakalibroval a mam nasledujuce udaje

monitor bol zvoleny ako ColorLDC a potom CCFL
no a po kalibracii mam jemny nadych zltej farby

mate to podobne skalibrovane na vasich macbookoch? alebo som nieco zle spravil
 
total empty
2014-08-07 22:06:15+02
príspevok od: Jozef Krajčo
Ked chces nejake cisla tak retina cca 77% gamutu RGB, EIZO cca 95% RGB. Samozrejme ze to nie je vsetko co v celku dava kvalitny displej. Urcite vsak sa tym zatazovat nemusis a spokojne mozes pouzivat aj macbook.

Nejaky padny argument?
Ked si pozries kanal ADOBE na youtube, tak uvidis ze vsetci zamestnanci spolocnosti co robia s grafikou maju meky. Tak snad to nebude az take zle
Nie je to sRGB ? A nie sú niektoré EIZO adobe RGB?
Nie je to tak, že má pokrytie 100% sRGB a len 77% z aRGB ?
Či ako to vlastne je ?
Vďaka za vysvetlenie.
 
magmisko
2014-08-09 20:31:06+02
MCB PRO Retina ma cca 98 az 100% pokrytie sRGB a cca 75% AdobeRPG. Podobne ako vacsina IPS panelov
 
Nadzi
2014-08-11 20:44:57+02
Napíšete mi aké ste dosiahli výsledky pri kalibrovani sondou na MacBook pro s retinou ?
 
mongi
2016-03-23 10:36:30+01
Ja som si môj kalibroval podľa oka a fotky sú na papieri presne také ako na displayi. Vždy.
 
Jozef Macák
2016-03-23 13:36:15+01
ja som zatial kalibraciu macbooku neriesil, ale bol som mierne v soku ake velke farebne posuny ma defaultne nastavenie ked som k nemu skusobne napojil nakalibrovane eizo. Nie som ziadny expert ale osobne si myslim ze nech budes robit cokolvek, na macbooku nikdy neuvidis realny vystup z tlaciarne, hlavne vdaka jeho lesklemu displeju ktory dodava extra kontrast a taky ten "punch". Vytlacene fotky ti budu pripadat akoby vyprate v porovnani s tym co vidis na retine hoc perfekne nakalibrovanej. Ak to myslis s tlacou vazne, kupe poriadneho matneho full-gamut monitoru sa asi nevyhnes.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()