Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Externe ulozisko

brunko1981
2016-07-22 17:02:04+02
Vsimol som si temu o NAS zalozenu vyssie lenže je to je len cast problemu. Do terajsej doby som zalohami zaplnil 3 externe disky o velkosti 1t kazdy. Vacsina fotografii je zalohovana 2x. Prichadza cas na ďalšie ulozisko ale toto moje riesenie ma uz nebavi. Ako zalohujete vy?
NAS mi pride dost pomale kedze je pristupne len cez wifi...ani neplanujem sa na to pripajat cez TV. Jedinu vyhodu vidim v pristupe z inych lokalit ale aj tak....stahovat 10 giga projekt to uz je na dlho.
Dalej dokovacia stanica (napr. WD my book pro)...vyhoda vysokej rychlosti pri Raid a moznost pracovat priamo s nim..nevyhoda je ze vsetky disky su na 1 mieste.
Dalsou moznostou mat 2 velkokapacitne disky a priestor v pc nechat len na prebiehajuce projekty. Neviem vsak ci sa daju taketo disky prepojit na zrkadlenie.
Do mesiaca nafotim tak 3 tis foto a raw u vacsiny foto nezalohujem. Planovana investicia okolo 400 e. Mam precitanych vela clankov ale skor ma zaujimaju nazory a skusenosti uzivatelov fora. Diky
 
duroslav
2016-07-22 17:15:35+02
Núti ťa niekto ten NAS pripojiť cez wifi? Však ho môžeš pripojiť cez kábel ku 10GbE.
 
brunko1981
2016-07-22 17:40:10+02
Nuti ma vrtat cez steny na 2. poschodie.
 
brunko1981
2016-07-22 17:46:42+02
Teda ak tomu spravne rozumiem...NAS sa da pripojiť len skrz router...na priamo nie
 
inkubbus
2016-07-22 19:28:55+02
príspevok od: brunko1981
Teda ak tomu spravne rozumiem...NAS sa da pripojiť len skrz router...na priamo nie
NAS sa dá pripojiť aj napriamo. V práci sme takto pripojení štyria na jeden NAS cez switch. Cez wifi si budeš streamovať len multimediálny obsah do TV. Ak ti robí problém vŕtanie, tak vždy sa môžeš na NAS pripojiť fyzicky cez kábel, urobiť zálohu a potom cez wifi pristupovať už iba k jednotlivým rawom.
 
duroslav
2016-07-22 20:31:43+02
príspevok od: brunko1981
Teda ak tomu spravne rozumiem...NAS sa da pripojiť len skrz router...na priamo nie
NAS je normálne sieťové zariadenie ako hocičo iné napr. PC. Väčšinou sú postavené na nejakej odnoži Linuxu a máš tam veľmi bohaté možnosti ako sa dá nastaviť sieť. Kľudne ho môžeš pripojiť (ak treba) aj priamo ku PC.
 
DrAcula
2016-07-22 22:56:18+02
príspevok od: brunko1981
Nuti ma vrtat cez steny na 2. poschodie.
Nemusis vrtat, ked premiestnis NAS k routriku.
 
brunko1981
2016-07-25 14:10:14+02
Takze ked mam router mimo pracovnu mozem spojit NAS s PC sietovym kablom a cez wifi ho spojit s routrom aby som mal obsah pristupny cez net?
Ked sa na to pozeram z rozsahu vyuzitia tak jediny plus pre NAS je pristup viacerych uzivatelov (moj pristup zo vzdialeneho miesta asi nebude mozny pretoze cely system pocas nepritomnosti vypinam).
Preco nie je lepsie napriklad pouzivat dokovaciu stanicu? (DROBO, etc.)
Prepacte ze sa pytam tak hlupo ale siet nie je moja silna stranka a snad to pomoze aj ostatnym
 
duroslav
2016-07-25 14:49:33+02
Taká konfigurácia, ktorú popisuješ, že spojiť NAS s PC pomocou káblu a zároveň cez WIfi so zvyškom domácej siete by mala fungovať, ale vzhľadom na tvoju poznámku o slabších zručnostiach s domácim sieťovaním mám aj trochu obavy, či sa ti podarí ju aj nakonfigurovať. To je myslím celkom neštandardný prípad a neviem, či nejaký konfiguračný "wizard" niečo také bude podporovať.
 
brunko1981
2016-07-25 15:01:19+02
To by som zveril clovekovi ktory tomu rozumie- staci mi ze je to teoreticky mozne . Skor by ma zaujimalo co je podla vas ostatnych lepsie. Nas alebo ostatne riesenia ktore som spominal?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()