Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

aky najlepsi a najvsestrannejsi soft na fotky..........

VonXxX
2011-04-01 21:29:23+02
potreboval by som soft, kde v jednom urobim zakladne korekcie, potom aj zmensenie pre web, mozno nejaky ramik a podpis....
uplnu upravu riesim v photoshope. ale ten zas tak uuplne neovladam.
vdaka
 
Marcel Rebro
2011-04-01 21:34:28+02
... nesmej sa, ale ja upravy pre web riesim vyhradne v ACDSee

... napriklad pre tento

www.karate-do.sk

... ale asi to bude v tom ze primarne softim za fotakom a nie za PeCkom

... ked idem printovat / vystavotvat a tak trapim Photoshop
 
tomatito
ocenenie redakciou 2011-04-01 21:38:35+02
zoner..
 
designmesk
2011-04-01 21:39:06+02
Nic lesie ako Photoshop nenajdes. Radsej si kup nejaku knizku o PSku ako riesit iny soft.
 
Marcel Rebro
2011-04-01 21:40:59+02
... ale inac Carlos ROE tvrdi ze Lightroom .... a ja mu aj verim, ale namam na neho (LR) vodicak
 
veronikaS
2011-04-01 21:42:17+02
príspevok od: Marcel Rebro
... nesmej sa, ale ja upravy pre web riesim vyhradne v ACDSee

... napriklad pre tento

www.karate-do.sk

... ale asi to bude v tom ze primarne softim za fotakom a nie za PeCkom

... ked idem printovat / vystavotvat a tak trapim Photoshop
to akoze upravujes fotky vo fotaku ?
 
Marcel Rebro
2011-04-01 21:44:58+02
príspevok od: veronikaS
to akoze upravujes fotky vo fotaku ?
... to nie ... ale nastavim si WB podla sedej tabulky, expozicne hodnoty podla skusenosti, komponujem tak aby som rezal minimalne ... a potom v ACDSee len (cropnem), minimalne doladim levels, doostrim, resiznem a sup na web ....
 
tomatito
ocenenie redakciou 2011-04-01 21:46:10+02
príspevok od: Marcel Rebro
... to nie ... ale nastavim si WB podla sedej tabulky, expozicne hodnoty podla skusenosti, komponujem tak aby som rezal minimalne ... a potom v ACDSee len (cropnem), minimalne doladim levels, doostrim, resiznem a sup na web ....
niekoho bavi aj viacej ako iba fotit
 
Marcel Rebro
2011-04-01 21:46:43+02
príspevok od: veronikaS
to akoze upravujes fotky vo fotaku ?
... a vela fotim na analog ... to je skola "premyslania" pred cvakom
 
snowball
2011-04-01 21:46:58+02
Image Resizer pre windows.

http://www.microsoft.com/windowsxp/downloads/powertoys/xppowertoys.mspx
zmensenie pre web
 
Marcel Rebro
2011-04-01 21:48:31+02
príspevok od: tomatito
niekoho bavi aj viacej ako iba fotit
Tomas, ja to nespochybnujem. Nastasie ludia su rozni a maju rozne zaujmy ... inac by to bola nuda ... nie?
 
veronikaS
2011-04-01 21:49:37+02
príspevok od: Marcel Rebro
... to nie ... ale nastavim si WB podla sedej tabulky, expozicne hodnoty podla skusenosti, komponujem tak aby som rezal minimalne ... a potom v ACDSee len (cropnem), minimalne doladim levels, doostrim, resiznem a sup na web ....
fuu, uz som sa zlakla.. uz mat teda ten tvoj system tak som spokojna, lebo radsej urobit na zaciatku poriadne ako potom sediet za PC a rozmyslat akym sposobom danu chybu prerobit
 
Marcel Rebro
2011-04-01 21:53:59+02
príspevok od: veronikaS
fuu, uz som sa zlakla.. uz mat teda ten tvoj system tak som spokojna, lebo radsej urobit na zaciatku poriadne ako potom sediet za PC a rozmyslat akym sposobom danu chybu prerobit
.... ako som uz pisal ... analog sa vola ten system ... vzdy ked urobim "cvak" tak mi v hlave cinkne minca (10 centovka)
 
marto
2011-04-01 21:59:54+02
príspevok od: snowball
Image Resizer pre windows.

http://www.microsoft.com/windowsxp/downloads/powertoys/xppowertoys.mspx
zmensenie pre web
V tom toho asi veľa nepoupravuje, hlavne ak má novší mrkvošrtotí OS...

IrfanView, XnView. Ja sa teraz po prechode na W7 testom hrám s Adobe LR, ale nejako tomu neviem prísť na chuť. Sa mi zdá neskutočne pomalý.
 
snowball
2011-04-01 22:02:09+02
príspevok od: marto
V tom toho asi veľa nepoupravuje, hlavne ak má novší mrkvošrtotí OS...

IrfanView, XnView. Ja sa teraz po prechode na W7 testom hrám s Adobe LR, ale nejako tomu neviem prísť na chuť. Sa mi zdá neskutočne pomalý.
To je iba na resize fotky pre web ,rychlo.
 
veronikaS
2011-04-01 22:12:34+02
co tak Gimp ? ten zvlada vsetko spomenute, ale aj tak si myslim, ze ked uz uplne ten Photoshop neovadas tak by si mal pri nom ostat, lebo postupom casu sa to mozes naucit.. ked nebudes vediet tak pozri tutorial a tak si to opakovanim aj zapamatas.. skor ako sa obracat na iny soft by som sa obratila na tutoriali
 
Robert Simeg
2011-04-01 23:24:58+02
Lightroom + PS, lightroom sa naucis aj sam, na PS je dobre pouzit aj nejaku knihu napr. od Scotta Kelbyho, velmi dobry autor na taketo ucenia : )
 
dodo_bb
2011-04-02 00:18:15+02
Photoshop je pre ľudí, čo nefotia, ale softia. Pre fotografa stačí ZONER, Lightroom a podobne ) Ako vraví mrco - skús raz fotiť na film
 
Pospo
2011-04-02 00:55:19+02
Gimp, Irfan, ACDsee, Zoner, Picasa, Lightroom. Kopec je zadara.
 
wlad
2011-04-02 01:02:04+02
Photoshop Elements je podla mna dobry kompromis - v porovnani s Lightroomom/Capture NX/DXO Optics Pro ponuka podstatne viacej moznosti manipulacie s fotkami. Tie tri programy su jednoducho urcene len na spravu fotiek a konverziu z RAW - moznosti uprav su len minimalne.
PSE obsahuje mnozstvo nastrojov z velkeho Photoshopu, ale nie je primarne urceny grafikom, skor beznejsim uzivatelom. Mnozstvo nastrojov zobrazuje priamo nejaky kratky pomocny text, casto s odkazom aj na nejaky tutorial, nastroje su zjednodusene a neobtazuju (zbytocne) s prilis detailnymi nastaveniami, ktore zaujimaju len grafikov.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()