Hore
Fórum » Tlač
 

L800 - magenta trysky tlačia cyan

predatorpeter
2015-07-28 09:24:17+02
Zdravím, mam novú tlaciaren Epson L800 kupovanu pred 2 mesiacmi, atramenty boli originál a správne som ich naplnil, spočiatku tlačila všetko OK. Ale teraz nemôžem vytlačiť čistú červenú, objavujú sa na nej pásiky a iné deformácie. Pri vytlačení noozle checku jasne vidno ze asi polka trysiek magenty tlači jasnú cyan. Skúsil som niekoľko krát head cleaning a aj power head clean ale skoro bez výsledku. Dá sa s tým ešte niečo robiť?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-28 09:40:03+02
príspevok od: predatorpeter
Zdravím, mam novú tlaciaren Epson L800 kupovanu pred 2 mesiacmi, atramenty boli originál a správne som ich naplnil, spočiatku tlačila všetko OK. Ale teraz nemôžem vytlačiť čistú červenú, objavujú sa na nej pásiky a iné deformácie. Pri vytlačení noozle checku jasne vidno ze asi polka trysiek magenty tlači jasnú cyan. Skúsil som niekoľko krát head cleaning a aj power head clean ale skoro bez výsledku. Dá sa s tým ešte niečo robiť?
Magenta nemoze tlacit cyan. Je to nemozne. Cast trisiek nefunguje a tak tam, kde sa miesa cyan+magenta na niektorych miestach magenta chyba. Tlaciarne maju v sotveri funkciu cistenia. Ak nepomoze, tak servis.
 
bonifacko
2015-07-28 10:31:08+02
príspevok od: predatorpeter
Zdravím, mam novú tlaciaren Epson L800 kupovanu pred 2 mesiacmi, atramenty boli originál a správne som ich naplnil, spočiatku tlačila všetko OK. Ale teraz nemôžem vytlačiť čistú červenú, objavujú sa na nej pásiky a iné deformácie. Pri vytlačení noozle checku jasne vidno ze asi polka trysiek magenty tlači jasnú cyan. Skúsil som niekoľko krát head cleaning a aj power head clean ale skoro bez výsledku. Dá sa s tým ešte niečo robiť?
L800 treba aspon raz za tyžden použiť, inak sa trysky upchavajú. Ešte daj vyčistiť trysky.
 
jozef84
2015-07-28 14:48:08+02
Kúp si viac kaziet magenty a treba mať trpezlivosť, čistiť,test, tlačiť. Keď nepomôže, tak myslím, že som použil pri upchatí trysiek čistiaci roztok(dá sa kúpiť v počítačových obchodoch a touto som naplnil kazetu a dal som čistenie a tlač) treba byť trpezlivý. Mne sa takto podaril už viackrát dobre rozchodiť zaschnuté trysky. Upozorňujem, že fakt treba trpezlivosť. Nejde to na prvýkrát.
 
JohnNewton
2015-07-28 16:27:43+02
príspevok od: jozef84
Kúp si viac kaziet magenty a treba mať trpezlivosť, čistiť,test, tlačiť. Keď nepomôže, tak myslím, že som použil pri upchatí trysiek čistiaci roztok(dá sa kúpiť v počítačových obchodoch a touto som naplnil kazetu a dal som čistenie a tlač) treba byť trpezlivý. Mne sa takto podaril už viackrát dobre rozchodiť zaschnuté trysky. Upozorňujem, že fakt treba trpezlivosť. Nejde to na prvýkrát.
To je dosť nešťastná rada, lebo čistenie neide navoliť len na jednu farbu. Okrem toho tam neidú kazety ale leje sa atrament z flašiek.
 
jozef84
2015-07-28 17:52:27+02
príspevok od: JohnNewton
To je dosť nešťastná rada, lebo čistenie neide navoliť len na jednu farbu. Okrem toho tam neidú kazety ale leje sa atrament z flašiek.
Poštudujem tvoju tlačiareň, ak na niečo prídem, dám ti vedieť. V každom prípade by som skúšal aspoň čistenie+test+tlačenie+poprípade ak sa dá, namočiť vstupný otvor nasávania trysky čistiacim roztokom.(pokiaľ to nemáš v záruke)
 
JohnNewton
2015-07-28 18:49:29+02
príspevok od: jozef84
Poštudujem tvoju tlačiareň, ak na niečo prídem, dám ti vedieť. V každom prípade by som skúšal aspoň čistenie+test+tlačenie+poprípade ak sa dá, namočiť vstupný otvor nasávania trysky čistiacim roztokom.(pokiaľ to nemáš v záruke)
To si napísal pod nesprávny príspevok, ja si svoje tlačiarne poznám
 
tomis.ales
2015-07-30 07:01:30+02
Tento problem mavam na L800 bezne. Treba tlacit kazde aspon tri dni, aspon test trysiek. Inyc sa ti upchaju ako teraz. Daval som aj cistenie aj vykonne cistenie , co zere neskutocne mnozstvo atramentu. Nakoniec som skoncil prostym "navlhcenim" hlavy zo spodu. Ked zapnes tlaciaren a otvoris kryt asi po 15s zacne behat hlava hore dole, vtedy treba vytiahnut sietovu snuru a hlava je volne pohybovatelna. Potom pod nu vsunies pasik fotopapiera obaleneho cistou latkou napustenou tekutinou. Kludne nechaj cez noc. Akou? Skus to co ti tu pisu, mne sa najviac osvedcil cistic na baze limonenu. Uz som to takto robil velakrat a tlaciaren ide bezproblemovo. Len vzdy zabudnem nieco vytlacit, tak si to znova vsetko zopakujem.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()