Hore
Fórum » Tlač
 

Epson netlačia všetky farby (CISS) - ako vyčistiť hlavu?

Marek Vančo
2016-09-17 22:18:00+02
Ahoj,

prerobil som si tlačiareň Epson PX700W na systém CISS od Cityinkexpress a k tomu dokúpil odpľúvaciu krabičku (waste ink box) od OctoInject.

Mám však problém (okrem čiernych prstov od atramentu ):

netlačia mi niektoré farby (K, LM, C). Prevzdušnil som si komplet systém, aj som skúšal dať vyčistiť hlavy pomocou menu v tlačiarni. No zožralo to dosť atramentu, ale nepomohlo. (Inak keď som videl, kolko atramentu to odpluvalo do tej nádobky, tak som len čumel... veď 7ml original náplne by boli asi hneď minuté).

Žeby bola zaschnutá hlava? Ako to vyčisiť? Rozmýšľam že kúpim Isopropyl alkohol a dám na kuchynský papier pod hlavu namočený tým alkoholom počas 6 hodin.
Máte iný nápad? Videl som aj tak, že pretlačil alkohol priamo tam kde sa zasúvajú kartrige. Ale to bolo na tlačiarni, kde kartrige behajú spolu s hlavou. U mňa to nepripadá do úvahy asi, lebo tam je celá hadička naplnená farbou až ku hlave...

Ako vyčistiť tú hlavu poriadne?

Vďaka za každú radu!
 
psykora2
2016-09-18 01:04:19+02
príspevok od: Marek Vančo
Ahoj,

prerobil som si tlačiareň Epson PX700W na systém CISS od Cityinkexpress a k tomu dokúpil odpľúvaciu krabičku (waste ink box) od OctoInject.

Mám však problém (okrem čiernych prstov od atramentu ):

netlačia mi niektoré farby (K, LM, C). Prevzdušnil som si komplet systém, aj som skúšal dať vyčistiť hlavy pomocou menu v tlačiarni. No zožralo to dosť atramentu, ale nepomohlo. (Inak keď som videl, kolko atramentu to odpluvalo do tej nádobky, tak som len čumel... veď 7ml original náplne by boli asi hneď minuté).

Žeby bola zaschnutá hlava? Ako to vyčisiť? Rozmýšľam že kúpim Isopropyl alkohol a dám na kuchynský papier pod hlavu namočený tým alkoholom počas 6 hodin.
Máte iný nápad? Videl som aj tak, že pretlačil alkohol priamo tam kde sa zasúvajú kartrige. Ale to bolo na tlačiarni, kde kartrige behajú spolu s hlavou. U mňa to nepripadá do úvahy asi, lebo tam je celá hadička naplnená farbou až ku hlave...

Ako vyčistiť tú hlavu poriadne?

Vďaka za každú radu!
skoda casu a penazi, kup original epson ciss typu L805 (a pod.) alebo termosublimacku a mas po problemoch s ciernymi prstami
 
mikkael
2016-09-18 11:23:19+02
Skusaj, co si cital na nete...Vela zdaru
 
Marek Vančo
2016-10-04 17:08:30+02
Skúšal som to vyčistiť 99% alkoholom. Nepomohlo. Nepodarilo sa mi ju vyčistiť na 100%. A po určitom čase sa znova zapchali. Neviem či to bolo tým že som netlačil asi 3 týždne, alebo som mal nekvalitný špinavý atrament (pigmentový).
Vzdal som to a celé som to zrušil. (Tlačiareň musím vyhodiť)
tlač nie je triviálna záležitosť... keď som videl koľko atramentu sa používa len na začatie tlače (čistenie hlavy prúdom atramentu utieranie, parkovanie hlavy a podobne, prevzdušňovanie...

Kupujem suchú laserovú tlačiareň na tlač dokumentov.
Fotky si nechám tlačiť v internetových servisoch!

Držím palce tým ktorí s CISS dokážu tlačiť!!
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()