Hore
Fórum » Tlač
 

Obtieranie konca výtlačku

dakto1
2016-10-14 02:33:54+02
Zdravím
Asi pred rokom som v bazáre našiel a kúpil Canon i9950, k tomu dokúpil novú hlavu, veselo tlačil tlačil tlačil a pár dni do zadu sa mi čím ďalej tým častejšie stáva, že tlačiareň mi špiní konce výtlačkov ( asi 1 cm od okraja - pozri foto ). Stáva sa to, keď papier ( nezáleží na hrubke, type a veľkosti ) opúšťa podavač, dostáva sa pod tlačovú hlavu.
Rozobral som to, hlava bola v okolí trysiek zašpinená od čiernej. vytrel som to poriadne, hlavu nasadil s5, 2 výtlačky prebehli v pohoďke a zas rovnaký problém. Napadlo mi, že okolo trysiek nalepím niečo, do čoho by farba vsiakla, tak som tam nalepil malé pásiky samolep. obyčajného papiera. Problém sa ale zhoršil, papier nasiakol až veľmi a zlepoval som len čierny bordel. Výmena čierneho cartridgu nepomohla, problem pretrváva.

Čím to môže byť, že akurát čierna takto zrejme svojvoľne vyteká a špiní spodok tlač. hlavy ?
Nejaké nápady na fix ? Mam rad tu tlačku, neechcem ju ešte vyhadzovať, tlačí pekne

Diiik
 
krahul
2016-10-14 08:33:13+02
Mne robila to iste, ale som to nevedel vyriešiť. Teraz mám epson a mám pokoj.
 
j.a.r.o.
2016-10-14 08:49:49+02
Vyskúšaj sa spýtať v servisnom stredisku:
http://www.canon.sk/support/consumer_products/repair.aspx
 
Jubi
2016-10-14 19:16:06+02
príspevok od: krahul
Mne robila to iste, ale som to nevedel vyriešiť. Teraz mám epson a mám pokoj.
aký epson mas ?
 
Marek Vančo
2016-10-14 23:02:34+02
Je možné že tlačiareň už má saturovaný "ink waste pad". Niekto softwarovo resetol počítadlo ale podušky už nevymenil. Takže tam, kde sa má hlava čistiť sa nečistí, lebo je tá poduška už veľmi nasiaknutá atramentom a zakaždým sa tam tá hlava ušpiní.

To ma tak tanapdlo, čo by to mohlo byť...
Skús si niečo prečítať vyhľadať v google "replace Canon i9950 ink waste pad".
Netvrdím že je to 100% tento problem.
 
krahul
2016-10-15 10:35:43+02
epson r3000
 
ferguson
2016-10-15 18:00:19+02
príspevok od: Marek Vančo
Je možné že tlačiareň už má saturovaný "ink waste pad". Niekto softwarovo resetol počítadlo ale podušky už nevymenil. Takže tam, kde sa má hlava čistiť sa nečistí, lebo je tá poduška už veľmi nasiaknutá atramentom a zakaždým sa tam tá hlava ušpiní.

To ma tak tanapdlo, čo by to mohlo byť...
Skús si niečo prečítať vyhľadať v google "replace Canon i9950 ink waste pad".
Netvrdím že je to 100% tento problem.
Presne toto napadlo hned aj mna. Podla mna to by mohlo byt ono
 
dakto1
2016-10-19 22:21:06+02
Caute, dik za odpovede taak popriadku :
skusal som volat ccc servis, ujo servisny mi len teoreticky poradil, ze moze byt:
1. chyba v nekvalitnom atramente ( zamietol som, pouzivam origi )
2. hlava po zivotnosti ( zamietol som - jednu hlavu mam doma ktora je zrejme po zivotnosti pretoze tlacka ju odmieta elektronicky, preto som ju vymenil za novu )
3. v drahe papiera je vyskoceny absorber ( toho som sa chytil
- bublejety v servise ani neopravuju, to by sa mi urcite ani neoplatilo, no dobre vediet

tak par dni do zadu som s malym sebavedomim a velkou tremou zacal hladat srubky po tlaciarni, kym som po nenormalnych nervoch nezistil ze ma len zaklapky. ( chvalim canon za toto, uplne jednoduchy system rozoberania aj ked dooost dlho treba hladat ) podarilo sa mi dat dole vonkajsie plasty. Na prvy pohlad vyskocene nebolo nic, nezdalo sa mi zeby bolo nieco zle, tak som zacal pomaly cistit vsetko co som videl. Zaatramentovane boli hlavne male podusky na pravej strane, kde zrejme chodi hlava spinkat ked sa tlaciaren nepouziva, tak som odklapol aj to a poriadne ich vytrel do servitky. Tiez vsetky mozne kolieska drahy papiera, hlavu a vsetko kde som videl atrament
Tlaciaren som poskladal, vsetko svietilo blikalo fungovalo ako ma ( väcsinou sa mi daco zvysi alebo to po poskladani nefunguje, ja som lepsi rozoberac ako opravar ), az na jeden detail, dosla mi photomagenta tak som musel cakat 2 dni kym som ju konecne dostal do ruk pred chvilou prebehol tlaciarnou skusobny print, trochu mi to pruhuje, to uz pocistim, ale hlavne co, nebol špinavy
Tak ze operacia zrejme prebehla uspesne, prikladam aj tematicku foto

Pocitam, ze tak ci tak sa problemiky budu len kopit a zacinam rozmyslat ze si urobim vianoce s epsonom p800, i ked rozmyslam aj o canonackom prografe 5100 alebo 6400 .. no rolky v epsone ma nateraz prvykrat v zivote od canonu odradzaju lebo v tej cene som nic s rolkou nenasiel .. aaxtie ceny cartridgou .. no ale som sa rozkecal do inej temy
Kazdopadne este raz dik za reakcie
P.S. Ten niekto kto resetol absorber som bol ja, cca mesiac dozadu, Marek maš bod
Majte sa
 
dakto1
2016-12-14 04:04:34+01
update:
So smutnym koncom oznamujem, ze dnes tlaciaren elektronicky zomrela. Upchala sa jej hlava, tak som ju precistil, co nepomohlo, kupil som teda novu a aj ta je isto upchata. poucenie : kazi sa tlačka, tak ju rovno vymen a nrdpekuluj, lebo tak ci tak nevyhras
aktualne sa hlada vhodny kandidat na nahradnika
 
dakto1
2017-04-04 18:15:07+02
Celkom som zabudol doplnit info po umrtnom liste ... hlava upchata nebola, upchaty je nakoniec nejaky plosak, ktory sa vymenit da ako vsetko, no neoplati sa, stoji to viac ako 3 hlavy do kopy. Na hlavu sa mi podarilo najst kupcu ktory ju vyskusal v inej tlaciarni a funguje perfektne Tak som aspon rad ze som niekomu pomohol. Rlaciaren je aktualme uz v "křemilkovem nebi" stale sa hlada nastupca
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()