Hore
Fórum » Pokec
 

Pozor na podvodníka

missik
missik 2012-10-02 12:18:43+02
Nevedel som kde túto tému dať, no určite som to chcel zverejniť. Snáď nikoho umiestnením a obsahom tohto príspevku nepobúrim...

Chcel by som Vás upozorniť na podvodníka Miroslava Hlatkého z Nového Mesta nad Váhom.
Na internete som si dal inzerát, že kúpim objektív Canon 70-200 L.
zavolal mi a tvrdil, že má úplne nový, ktorý dostal ale nepotrebuje ho, pretože už taký má.
Ponúkol mi ho za 400 eur, všetko vyzeralo super, potešil som sa a aj ulakomil.
Slepo som veril cudziemu človeku. Poslal mi to poštou, ja som mu peniaze previedol na účet.
Prišiel mi však len balík s dvomi skalami.
Jeho telefónne číslo je 0917117713. Na internete som dokonca našiel jeho meno, že podviedol aj iných ľudí: http://podviedli.ma/php/zaznam.php?zaznam=76

Urobil som obrovskú chybu, viem je to moja hlúposť.
Chcem Vás len upozorniť aby ste neboli hlúpi ako som bol ja a nedajte sa takto nachytať.
 
Paulie
2015-04-27 14:44:57+02
príspevok od: Igor Šaffo
pre info
http://tech.sme.sk/c/7754107/nikon-varuje-pred-falosnymi-zrkadlovkami.html?ref=trz
"Kúpite si od nich napríklad model D800E, v skutočnosti však dostanete model D800, ktorý je o 300 dolárov lacnejší. Chýba mu pred snímačom optický filter, ktorý vylepšuje kvalitu snímok."
Majú to nejaké popletené.
 
Radoslav Kĺč
2017-01-04 11:17:18+01
Pozor na podvodníka Leonard Willier Denni hľadá tu bazárové veci a chce aby, mu ich ľudia posielali do USA. Začne si vypytovať číslo účtu a po zaslaní píše že poslal peniaze ale je to hlúposť....
Kšefty tu má s viacerými užívateľmi.
Máte s ním niekto skúsenosť ?
.
 
Marcel Rebro
2017-01-04 11:25:33+01
príspevok od: Radoslav Kĺč
Pozor na podvodníka Leonard Willier Denni hľadá tu bazárové veci a chce aby, mu ich ľudia posielali do USA. Začne si vypytovať číslo účtu a po zaslaní píše že poslal peniaze ale je to hlúposť....
Kšefty tu má s viacerými užívateľmi.
Máte s ním niekto skúsenosť ?
.
Veď počkaj či ti nabehnú peniaze na účet ... alebo použi PayPal. Zbytočná panika.
 
dalidali
2017-01-04 12:11:14+01
príspevok od: Radoslav Kĺč
Pozor na podvodníka Leonard Willier Denni hľadá tu bazárové veci a chce aby, mu ich ľudia posielali do USA. Začne si vypytovať číslo účtu a po zaslaní píše že poslal peniaze ale je to hlúposť....
Kšefty tu má s viacerými užívateľmi.
Máte s ním niekto skúsenosť ?
.
už aj mne písal pisalko
 
JakubH
2017-01-04 15:39:11+01
Podobne písal, keď som predával Sigmu 18-35... ja neverím, že na toto ešte niekto dokáže naletieť...to je snáď už nemožné v dnešnej dobe
 
vlcimak
2017-01-04 15:47:21+01
Niekolkokrat som kupoval na dobierku, ale vzdy si balik rozbalim priamo na poste, aby som mohol hned riesit nezrovnalosti, ak by nahodou obsah nezodpovedal tomu, co som mal v baliku dostat...
 
bonifacko
2017-01-04 16:35:33+01
príspevok od: Marcel Rebro
Veď počkaj či ti nabehnú peniaze na účet ... alebo použi PayPal. Zbytočná panika.
druhy krok bude, že mu pošle kvazi jeho banka mail, že taku nizku sumu (napr 200 USD) neposielaju a najnižšia suma transferu je 400 USD, a teda ma poslať on najprv tych 200 USD.

 
blahoslav J B Art
2017-01-04 16:56:58+01
príspevok od: JakubH
Podobne písal, keď som predával Sigmu 18-35... ja neverím, že na toto ešte niekto dokáže naletieť...to je snáď už nemožné v dnešnej dobe
nebol by som si taky isty ... hlavne ak do uvahy beriem minulorocne vysledky parlamentnych volieb
 
zenes
2017-01-04 18:18:23+01
príspevok od: Radoslav Kĺč
Pozor na podvodníka Leonard Willier Denni hľadá tu bazárové veci a chce aby, mu ich ľudia posielali do USA. Začne si vypytovať číslo účtu a po zaslaní píše že poslal peniaze ale je to hlúposť....
Kšefty tu má s viacerými užívateľmi.
Máte s ním niekto skúsenosť ?
.
uz neviem ci ma toto vyznam riesit, toto trva uz roky uplne bezne pouzivany nigerijsky podvod, toto snad gramotny clovek odhali okamzite

http://www.zive.sk/clanok/109923/predavate-tovar-cez-bazar-pozor-na-zahranicnych-podvodnikov
 
zenes
2017-01-04 18:36:31+01
príspevok od: vlcimak
Niekolkokrat som kupoval na dobierku, ale vzdy si balik rozbalim priamo na poste, aby som mohol hned riesit nezrovnalosti, ak by nahodou obsah nezodpovedal tomu, co som mal v baliku dostat...
Toto je bezny argument tych co maju radi dobierky, ale este nam vysvetli ako ti posta bude riesit nezrovnalosti, ich obsah balika vobec nezaujima, oni niesu ziaden policajt, akonalhle balik preberies pripadne aj vyplatis je koniec, reklamacia je mozna iba u poskodeneho balika a aj to musi podat odosielatel. Prijmatel nema ziadnu sancu stornovat platbu pri prebratom a otvorenom baliku! A balik dostanes iba ak ho vyplatis.
 
mongi
2017-01-04 21:13:29+01
niet nad osobný odber
 
martinmlm
2017-01-04 21:26:47+01
u súkromnej kurierskej služby som mal možnost si prezriet balík. ale už neviek ktorá
 
vlcimak
2017-01-05 07:20:11+01
príspevok od: zenes
Toto je bezny argument tych co maju radi dobierky, ale este nam vysvetli ako ti posta bude riesit nezrovnalosti, ich obsah balika vobec nezaujima, oni niesu ziaden policajt, akonalhle balik preberies pripadne aj vyplatis je koniec, reklamacia je mozna iba u poskodeneho balika a aj to musi podat odosielatel. Prijmatel nema ziadnu sancu stornovat platbu pri prebratom a otvorenom baliku! A balik dostanes iba ak ho vyplatis.
Ak sa nemylim, tak sa v takom pripade da pozastavit vykonanie platby odosielatelovi balika a mam dokaz, v akom stave som balik prebral, lahsie mozem riesit policiu, ako ked ho rozbalim doma...
 
bonifacko
2017-01-05 08:27:24+01
príspevok od: zenes
uz neviem ci ma toto vyznam riesit, toto trva uz roky uplne bezne pouzivany nigerijsky podvod, toto snad gramotny clovek odhali okamzite

http://www.zive.sk/clanok/109923/predavate-tovar-cez-bazar-pozor-na-zahranicnych-podvodnikov
 
Komi
2017-01-05 09:42:00+01
Mám na Ephote D80 IR na predaj.Mal som zaujemcu Lukmana Andersona z USA ktory to chcel kupit pre bratranca z Nigerie.Tvrdil ze ulozil peniaze do Royal Bank do zastavy a ked mu poslem cislo balika tak banka uvolni peniaze na moj ucet.Ked som zavolal do Royal Bank tak o takej my potvrdily ze taka sluzba u nych neexistuje.Tak som mu napisal co som zistil a od vtedy sa my neohlasuje.Preslo asi 5mesiacom a teraz sa my preistotu ohlasil Leonard Willier Denni tiez z USA ale tentokrat som na mail neodpovedal.
 
Falconer
2017-01-05 10:14:43+01
príspevok od: Komi
Mám na Ephote D80 IR na predaj.Mal som zaujemcu Lukmana Andersona z USA ktory to chcel kupit pre bratranca z Nigerie.Tvrdil ze ulozil peniaze do Royal Bank do zastavy a ked mu poslem cislo balika tak banka uvolni peniaze na moj ucet.Ked som zavolal do Royal Bank tak o takej my potvrdily ze taka sluzba u nych neexistuje.Tak som mu napisal co som zistil a od vtedy sa my neohlasuje.Preslo asi 5mesiacom a teraz sa my preistotu ohlasil Leonard Willier Denni tiez z USA ale tentokrat som na mail neodpovedal.
email v podobe bratranec , Nigeria , choroba , baliky, banky to treba ignorovat sa cudujem vobec ze niekto reaguje na nieco take Jezis
 
bear
- moderator
2017-01-05 11:02:04+01
Ja som uz nakupoval viackrat od podvodnikov podvodnicke vybavenie a vacsinou to bolo v pohode
 
JohnNewton
2017-01-05 18:00:34+01
Pod vodníci v akcii

https://www.youtube.com/watch?v=jvySWN5yMoA
 
tomihanus
2017-01-06 15:06:25+01
Ahojte,
ten Leonard písal aj mne. Tak som ho poslal hneď niekam.

 
Silmaril
2017-01-09 15:34:15+01
Chlapec asi zmenil meno, najprv točil o Londyne potom o Prestone

PS: Jeho angličtina je na tom naozaj zle

mail od Boris Peter Greve
macbrian2007@gmail.com

MENO: Alice Boboye
ADRESA: 71390 York House, Green Lane West
MESTO: Preston, PR3 1PR
KRAJINA: Veľká Británia
 
Strana 8 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()