Hore
Fórum » Pokec
 

Hlada sa panorama na stenu.

Lubitelweb
Lubitelweb 2014-04-18 22:26:39+02
Zdravim. Jeden moj zakaznik by chcel otapetovat stenu 3m vysoku a cca 15m siroku prirodnou panoramou. Takymto fotkam sa nevenujem, takze ak ma niekto fotku, alebo radu kde hladat, tak budem rad a skusim to ponuknut.
Hladal som fotobanku s extremnymi rozliseniami, ale nenasiel.
V zasade treba zakaznika proste zaujat. Mal jeden konkretny napad, teda "zvazujuci sa svah s vlcimi makmi v popredi", ale je mu jasne, ze to by bola velka nahoda najst nieco, co by presne sadlo v ectremnom rozliseni.
 
Lubitelweb
2014-04-24 16:39:44+02
príspevok od: Martin Školiak
Veď oslov ľudí ktorý sa venujú spájaniu panorám. Toto ale nie je robota za pár stovák ak to má byť taký extrém. Skôr si myslím že nad tisíc. Na aký papier to chcú tlačiť fotografický? S takým Nikonom D800 by mala stačiť trojradová panoráma na výšku. Nechápem načo také rozlíšenie, aj keď výsledok by som si rád pozrel. Už len kvôli tomu čo je v dnešnej dobe možné. Inak z pozorovacej vzdialenosti ktorá bude v tomto prípade pár metrov je nejaké extrémne rozlíšenie zbytočné. V pohode by stačila jednoradová panoráma. Nech ten zákazník osloví trebárs toho Václava Krpelíka ak mu ponúkne slušnú cenu určite sa dohodnú.
uz je tu tolko OT, ze sa neda inac, iba v bodoch...
1. Oslovil som ludi, ktory spajaju panoramy zalozenim tohto fora. Zatial co tu vo fore prevazne blabocu OTckari, tak do spravy prislo par zaujimavych ponuk.
2. Nechapem, preco sa tu stale riesi tlacenie. Ak bude fotka, ktora za to bude stat, tak to moze byt aj fototapeta. Pripadne som videl velmi dobre vyzerajucu stenu otapetovanu foto-platnom.
3. Pozorovaciu vzdialenost som nikde nepisal, takze na tu ma tiez udivuju reakcie. Divak nebude mat vzdy moznost vidiet celu fotku sucastne, obcas bude vidiet iba tretinu, alebo menej... v pripade, ak bude ta tretina posobiva, bude chciet vidiet viac a presunie sa.
Tiez hore pisem, ze ak je fotka posobiva, tak mi jednoradova panorama s vyskou 3000bodov staci.

"Nechápem načo také rozlíšenie, aj keď výsledok by som si rád pozrel. Už len kvôli tomu čo je v dnešnej dobe možné." Krasne si to napisal. nechapem, preco sa tu vsetci orientuju na to, co je postacujuce. Hlada sa nieco luxusne. Prave preto sem pisem, myslel som, ze najdem kreativne a nevsedne riesenia.
 
Lubitelweb
2014-04-24 16:50:07+02
príspevok od: transporti686
myslím, že je dosť evidentné, že toto je vlastne "zlá" požiadavka zákazníka, možno si niekde prečítal že rozlíšenie 300dpi je štandard a teraz to chce, neviem si predstaviť, žeby niekto pozeral na obraz 15 x 3m z jedného metra alebo tak - iba keby chcel skúmať kvalitu, nie pozerať sa na celý obraz

zákazníkovi trebalo vysvetliť, že je to nezmyseľ resp. zbytočnosť a ak trvá na svojej požiadavka, tak ho upozorniť, že cena takého niečoho bude úplne niekde inde a že vôbec nebude až tak jednoduché k niečomu takému sa dopracovať

ako už bolo napísané, toto by mal riešiť ten kto by prípadnú fotku zhotovoval a dohodol by si presné aj finančné požiadavky na výsledný produkt.
Tu na ephoto sa asi nieco rozdava za pocest prispevkov, preto tu mame taketo reakcie....
1. Kde si sa docital, ze hladame 300dpi?
2. ta ista odpoved, ako pri Martinovi. Ak pre zakaznika najdem nieco, co bude "exkluzivne" a moze sa tym pochvalit, tak to nemusi byt zrovna lacne. Uz mam v spravach okrem kopy ponuk od ludi, ktory to dokazu technicky zabezpecit (ale kto nedokaze?) par ponuk z gigapixelovymi panoramami, niekolko ponuk s obsahovo paradnymi panoramami, ale nizkou kvalitou. Trosku pockam a budem verit, ze pride nejaka, ktora bude prienikom tychto vlastnosti.
 
Martin Školiak
2014-04-24 19:18:33+02
príspevok od: Lubitelweb
uz je tu tolko OT, ze sa neda inac, iba v bodoch...
1. Oslovil som ludi, ktory spajaju panoramy zalozenim tohto fora. Zatial co tu vo fore prevazne blabocu OTckari, tak do spravy prislo par zaujimavych ponuk.
2. Nechapem, preco sa tu stale riesi tlacenie. Ak bude fotka, ktora za to bude stat, tak to moze byt aj fototapeta. Pripadne som videl velmi dobre vyzerajucu stenu otapetovanu foto-platnom.
3. Pozorovaciu vzdialenost som nikde nepisal, takze na tu ma tiez udivuju reakcie. Divak nebude mat vzdy moznost vidiet celu fotku sucastne, obcas bude vidiet iba tretinu, alebo menej... v pripade, ak bude ta tretina posobiva, bude chciet vidiet viac a presunie sa.
Tiez hore pisem, ze ak je fotka posobiva, tak mi jednoradova panorama s vyskou 3000bodov staci.

"Nechápem načo také rozlíšenie, aj keď výsledok by som si rád pozrel. Už len kvôli tomu čo je v dnešnej dobe možné." Krasne si to napisal. nechapem, preco sa tu vsetci orientuju na to, co je postacujuce. Hlada sa nieco luxusne. Prave preto sem pisem, myslel som, ze najdem kreativne a nevsedne riesenia.
Pozorovacia vzdialenost je cca 1,5 násobok uhlopriečky fotografie. Fotografia musí dobre vyzerať ako celok z určitej vzdialenosti. Nie že divák uvidí kúsok a bude chcieť vidiet další. Týmto príspevkom s tebou končím, ty si nezaslúžiš žiadne rady.
 
Lubitelweb
2014-04-24 21:23:46+02
to 1,5 je nejaky akoze standard, ktory som mal vediet? tak to pardon, ale v zivote som o tom nepocul. Pozorovacia vzdialenost tejto fotky podla tohto prepoctu bude teda o 2 miestnosti inde... opisal som ti situaciu priestoru, kde sa bude fotka nachadzat. pre mna za mna si to predstavte ako chodbu dlhu 15 metrov a siroku 3-4 metre. Odpisal si ma, ze mam nevhodny priestor na fotku?
Fotka sa hlada prave pre to jednoducha prirodna bez vyznamneho objektu. Nieco v podstate bezduche, ale pekne, ako pozadie windows XP - dal by si si to na stenu? ja teda nie, ale je to pozadie. Nema za ulohu byt zlozite.

Neviem, ci si rady zasluzim, ale tu som ich zatial vela nedostal. Nastastie v poste je to lepsie
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()