Hore
Fórum » Pokec
 

Casopis o fotografii

DuFFi
DuFFi 2011-03-28 11:21:42+02
Ahojte, rad by som si predplatil nejaky kvalitny casopis SK/CZ o fotografii a foteni. Viem, ze najlepsie by bolo si jednotlive casopisy kupit a urobit si nazor, ale rad by som vedel aj vas subjektivny nazor, ze do ktoreho sa oplati investovat, resp., ze ktory casopis ma dlhodobo dobre a kvalitne clanky. Dakujem
 
dmedia
2011-03-30 08:36:21+02
Ja kupujem Dogitalne foto, aj ked ta cena je relativne vysoka, ale je tam aj CD, tak to troch a vyvazuje tu cenu.

Co sa tyka urovne, Digitalne foto uz prekonalo pravdepodobne krizu, ktoru malo, bolo dost obsahovo slabe, same obrazky, ale cca od konca minuleho roka sa zlepsilo po vsetkych strankach.

Predtym som kupoval Karbusickeho Photolife, ten sa mi celkom pacil, ale vraj to teraz uz nevydava, vychadza to ako Ceskoslovenska fotografie, ked sa nemylim, este som si ju nekupil, ale podla uputavky a obsahu sa mi videla skor orientovana na clanky o fotografoch, menej na techniku a recenzie, tutorialy.

Sporadicky kupujem Foto-video, podla mna 2 najlepsi na trhu z CZ casopisov, ale tie kupujem podla obsahu co v nich je.

Zo zahranicnych jeen cas som kupoval Practical Photography, bol fajn, ale potom nejak skomercnel, sama reklama, atd.

Ten som vymenil za Outdoor photography, velmi sa mi pacil zameranim a obsahovo, ale je skor urceny pre ludi co chodia vela do prirody fotit a travelfoto este.
 
DuFFi
2011-03-30 09:29:59+02
Vdaka za rady. Asi si kupim Digitalne foto aj Foto Video a rozhodnem sa, ze ktore si predplatit.
 
slavik74
2011-03-30 17:54:29+02
príspevok od: planco
Digitalni FOTO a ceskoslovenska fotografie a pevne verim ze sa raz dockame dacoho cisto slovenskeho od tvorcov Ephoto
tiez kupujem obe tieto, ale po zmene z PhotoLife na Ceskoslovensku ftografiu mi uz tak nesedei, Najlepsie je Digitalni Foto.
 
thunder rider
2014-09-12 19:27:53+02
DIGIfoto som ešte v rukách nemal. Kúpil som jedno vydanie Foto Video a tak ľúto za eurom mi ešte nebolo, nič poriadne tam nieje a papier nanič. Digi foto mag je super aj keď je drahý potom už len CS fotografie ale tá tiež za moc nestojí.
 
Hanigal
2014-09-15 01:14:51+02
Výborná téma.
Ja som nenašiel ešte dobrý časopis CS/SK o fotení. Mám veľa čísiel CS fotografie z minulého roka a predminulého, ale už sa to nedá čítať. P. Karbusický ten je v pohode, ale články od jeho manželky - Soni - zhodou nešťastných okolností šefredaktorky, a od minulého roka už z mne neznámych dôvodov podpisujúcej sa Lechnerova a nie Karbusická, sa podľa mňa nedajú čítať - nudné a nezáživné. Takže mi tam ostali články od p. Karbusického, a p.Vaňa - na ktorého som sa vždy veľmi tešil - a to naozaj za tých 6,90, či koľko to teraz stojí, nestojí. Ale možno sa za posledné čísla zlepšili a p. Soňa už píše menej, takže nechcem lámať palicu... Namiesto toho obehám alebo presurfujem antikvariáty alebo burzy a kupujem knihy - monografie, a musím povedať, že sa mi krásne zväčšuje knižnica, a myslím, že prínos je omnoho vyšší. V 2006-2008 vychádzal PhotoArt - a ten som si dodatočne kúpil - všetky vydania - možno sa ešte dajú kúpiť - vrelo odporúčam. Nakoniec som dospel k názoru, že najlepšie je menej čítať články o technikách fotenia, viac listovať fotografické monografie a najmä častejšie fotiť ...
 
thunder rider
2014-09-15 06:20:17+02
príspevok od: Hanigal
Výborná téma.
Ja som nenašiel ešte dobrý časopis CS/SK o fotení. Mám veľa čísiel CS fotografie z minulého roka a predminulého, ale už sa to nedá čítať. P. Karbusický ten je v pohode, ale články od jeho manželky - Soni - zhodou nešťastných okolností šefredaktorky, a od minulého roka už z mne neznámych dôvodov podpisujúcej sa Lechnerova a nie Karbusická, sa podľa mňa nedajú čítať - nudné a nezáživné. Takže mi tam ostali články od p. Karbusického, a p.Vaňa - na ktorého som sa vždy veľmi tešil - a to naozaj za tých 6,90, či koľko to teraz stojí, nestojí. Ale možno sa za posledné čísla zlepšili a p. Soňa už píše menej, takže nechcem lámať palicu... Namiesto toho obehám alebo presurfujem antikvariáty alebo burzy a kupujem knihy - monografie, a musím povedať, že sa mi krásne zväčšuje knižnica, a myslím, že prínos je omnoho vyšší. V 2006-2008 vychádzal PhotoArt - a ten som si dodatočne kúpil - všetky vydania - možno sa ešte dajú kúpiť - vrelo odporúčam. Nakoniec som dospel k názoru, že najlepšie je menej čítať články o technikách fotenia, viac listovať fotografické monografie a najmä častejšie fotiť ...
Súhlas. Napriek tomu v CS fotografii sa človek všeličomu priučí, aj keď v poslednej dobe je to vďaka redaktorke skôr ródeo.
 
total empty
2014-09-15 11:47:57+02
príspevok od: thunder rider
Súhlas. Napriek tomu v CS fotografii sa človek všeličomu priučí, aj keď v poslednej dobe je to vďaka redaktorke skôr ródeo.
Raz sa nasýtiš informácií a pôjdeš svojou cestou hľadania.
Nie je dobré všetko študovať,lebo potom budeš len napodobňovať druhých a stratíš vlastnú identitu-schopnosť ostať sám sebou v kreativite.
Bráň sa prebytku informácií, lebo z toho zblbneš.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()