Hore
Fórum » Pokec
 

Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Hanigal
Hanigal 2011-04-28 22:53:21+02
Pozdravujem všetkých a tento príbeh píšem, aby sa ľudia poučili na chybách iných - v tomto prípade mojej.
Rozhodol som sa predať jeden kinofilmový fotoaparát vrátane dvoch objektívov. Na net som zverejnil svoju ponuku a asi po 7 dňoch sa mi ozvala Natasha Penny z Kanady, ktorá fotoaparát chcela kúpiť pre svoju dcéru žijúcu v GB - v Londýne. Ponúkla mi 300 eur - ja som požadoval 200 eur. Potešilo ma to a cena navyše bola odôvodnená doručovaním do GB. Natasha mi navrhla, že prevod peňazí prebehne cez banku NEW SCOTIA (alebo tak nejako sa volalal) po tom, čo doručím do banky preskenovaný doklad o odoslaní balíku. To sa mi zdalo byť dosť seriózne. Foťak a objektívy som zabalil a poslal na adresu Natashinej dcéry a doklad o poslaní preskenoval a poslal na adresu Natashy a banky a čakal som potvrdzujúcu smsku z mojej banky o doručení peňazí na účet. Namiesto toho mi prišlo z "banky" a následne od Natashy požiadavky, aby som doručil ďalších 200 eúr, pretože minimálna suma, ktorú môže jej banka doručiť na Slovensko na môj účet je 500 eúr, a to na účet jej dcéry v NIGÉRII !!!! a to som už pochopil, že som urobil chybu a trieskal si hlavu o stenu. Akákoľvek snaha o dohodu, aby mi Natasha poslala 300 eúr iným spôsobom alebo vrátila balík, skončila majlom, aby som jej veril, že to sú podmienky banky a nemám sa čoho báť, len musím tých 200 eúr poslať do Nigérie. Keďže som to posielal vo štvrtok pred sviatkami, trklo mi, že v utorok po sviatkoch ešte to cez poštu môžem zastaviť. Rozbehol som sa na poštu a tam mi oznámili, že musím podať žiadosť, zaplatiť 3 eurá a vraj sa to podarí. Dnes som volal na poštu a oznámili mi, že posielanie balíka bolo zastavená a bol poslaný späť na moju adresu. Takže našťastie prišiel som "len" o 19 eúr a 3 eurá za žiadosť o stornovanie doručovania listu. Mal som šťastie - asi aj preto, že boli sviatky. Poučil som sa. Píšem tento mail, aby som iným, rovnako naivným ako ja, som pomohol a budem veľmi rád, keď sa mi to podarí.
Hanigal

P.s. Následne som si vygooglil, že pani Natasha je známa firma, ktorá robí podvody aj v iných oblastiach, nielen pri nákupe fototechniky, čo ma utvrdilo v tom, že ide o ďalšiu formu nigeríjskeho podvodu
 
dusan64
2015-01-27 12:55:28+01
príspevok od: gibas
zdravím,
poslali ste mu ten foťák? ... dá sa s tým ešte niečo robiť ak som tiež naletel? Myslím dáke vymáhanie a pod.
No neposlal. Bol som opatrný a viacero vecí signalizovalo, že je to podfuk. Ak ste poslal foťák tak kým neodíde z územia republiky, dá sa to ešte poštou stopnúť. Ale potom už je to asi veeeľmi problematické. A vymáhanie tiež lebo adresa aj osoby to všetko je nedostupné... Ja som akože tú neter našiel na fcb, ale vôbec nereagovala na správu odo mňa. No a mail z banky ak ste dostal je s najväčšou pravdepodobnosťou fiktívny, takže banka Vám peniaze tiež nepošle....
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-27 12:57:31+01
príspevok od: gibas
zdravím,
poslali ste mu ten foťák? ... dá sa s tým ešte niečo robiť ak som tiež naletel? Myslím dáke vymáhanie a pod.
Maju to tak prespekulovane, ze ti neostava nic ine, iba tlct si hlavu o stenua pytat sa sameho seba, co ta k tomu viedlo.
 
bonifacko
2015-01-27 13:07:36+01
príspevok od: gibas
zdravím,
poslali ste mu ten foťák? ... dá sa s tým ešte niečo robiť ak som tiež naletel? Myslím dáke vymáhanie a pod.
ludia, ak veríte, že vam niekto chce zaplatiť viac ako požadujete, potom veríte aj na deda mráza?
 
johnycash
2015-01-27 15:05:16+01
ľudia uveria aj väčším hlúpostiam, načo ešte viac sypať soľ do rany.

gibas, volaj poštu nech stornujú zásielku, možno sa to ešte dá stopnúť.
 
Fezo
2015-01-27 16:29:48+01
príspevok od: dusan64
Mám čerstvú skúsenosť. Istý Jason Dickinson Gutierrez tiež podobným spôsobom kupuje foťák pre neter do USA...
Dušan, tiež mi písal Jason Dickinson, že chce kúpiť objektív, v podstate je to už druhý pokus o podvod, ktorý na mňa skúšali. Najprv som nevedel, o čo ide, ale keď chceli odo mňa pomaly aj heslo v banke, tak mi došlo, že je to podvod.
 
duroslav
2015-01-27 17:47:55+01
Jason Dickinson nedávno písal aj mne - samozrejme som sa neunúval mu odpovedať.
A potom mi písal ešte nejaký Thomas Robert.
 
vdx
2015-01-28 01:03:25+01
príspevok od: quako
Dnes som dostal mail od Natasha11. Inzerujem jeden objektiv a napisala mi ci este ponukam tento produkt. Mam sancu s nou nejako "vypiect" (poslat jej nejaku tehlu...)?
tiež som sa nad tym zamyslal, ale potom som pochopil, ze ti ludia ziadne peniaze nemaju ani neplanuju poslat, cize vzdy to skonci len v oute (navyse s rizikom, ze spravis nejaku chybu - napr. posles udaj, ktory si nechcel poslat). je to fakt len strata casu.
 
mirosz
2015-01-28 10:54:41+01
Na pobavenie pripajam tiez jednu perlicku
Zjavne mam v Togu nejaku rodinu a moje madarske priezvisko Szollosy (aj ked som sedlak z Trnavy a po madarsky neviem ani len to moje priezvisko) je zjavne celkom bezne v Togu.
V kazdom pripade idem dedit 28.5m EUR, takze...JA SU MILIONAAR!!!
 
Neschopko
2015-01-28 11:14:34+01
príspevok od: mirosz
Na pobavenie pripajam tiez jednu perlicku
Zjavne mam v Togu nejaku rodinu a moje madarske priezvisko Szollosy (aj ked som sedlak z Trnavy a po madarsky neviem ani len to moje priezvisko) je zjavne celkom bezne v Togu.
V kazdom pripade idem dedit 28.5m EUR, takze...JA SU MILIONAAR!!!
Vyjadrujem úprimnú sústrasť a gratulujem k dedičstvu
 
PeCh
2015-01-28 11:46:44+01
Tiež sa mi stáva, že keď tu hodím nejaký inzerát, tak sa mi ozve nejaký "hotentot-z-ani-neviem-odkial", že má o neho záujem. Jednoducho ich treba ignorovať. Nič hodnotné (a teda fototechniku) by som ani nekupoval ani nepredával na diaľku bez osobného kontaktu. A druhá rada, čím výhodnejšie to vyzerá, tým skôr dať ruky od toho preč.
 
bonifacko
2015-01-28 11:54:43+01
príspevok od: mirosz
Na pobavenie pripajam tiez jednu perlicku
Zjavne mam v Togu nejaku rodinu a moje madarske priezvisko Szollosy (aj ked som sedlak z Trnavy a po madarsky neviem ani len to moje priezvisko) je zjavne celkom bezne v Togu.
V kazdom pripade idem dedit 28.5m EUR, takze...JA SU MILIONAAR!!!
Tak to už iba par formalit a užívaš si
 
mirosz
2015-01-28 13:01:06+01
príspevok od: Neschopko
Vyjadrujem úprimnú sústrasť a gratulujem k dedičstvu
Dakujem, to su tzv zmiesane pocity...nieco ako ked sa svokra zabije v tvojom novom aute
 
gibas
2015-02-03 14:07:41+01
príspevok od: johnycash
ľudia uveria aj väčším hlúpostiam, načo ešte viac sypať soľ do rany.

gibas, volaj poštu nech stornujú zásielku, možno sa to ešte dá stopnúť.
no len na moje nešťastie, ja som to zistil, že je to podvod, až ked mi on napísal, že ja mu mám ešte doplatiť vyše 1500e aby mi mohol on poslať mojich 500e. Tak v tom momente som zistil že je zle. No čo už... už sa nedá nič s tým robiť. Dufam, že mu ten objektív spadne na zem a rozlame sa na marne kusky.
 
PeCh
2015-02-03 16:18:22+01
Opäť sa mi ozval takýto "hotentot". Ak by niekto mal chuť sa s ním pozabávať, tak posuniem kontakt. Občas sa dá na nich pozabávať.
 
kasko
2015-02-03 18:29:07+01
Gabriele Elisabeth

Dobrý den,

Vdaka za Vašu odpoved chcem aby si mi poslat celkové náklady na
položky a navyše zásielky na môjho syna v Nigérii cez lokálnu poštou
(posta.sk). Prosím, môžem zaplatit iba bankovým prevodom ..

Aj cakajú na Vašu odpoved ...
 
legolas380
2015-02-10 17:28:48+01
no tak uz aj na mna sa nalepili hajzli...tiez ten Jason Dickins. vypytal si cislo uctu kam poslat peniaze, ja ze aky dovercivy clovek ze sak dobre. potom ze cez nejaku banku mi pridu eniaze ked im poslem doklad o odolsani tovaru. avsak. mailova adresa sa mi zdala byt nejaka divna. celkom doverihodne ale vyzeral ten mail. hralo sa to na nejaku llyod banku. uz som ich infromoval ze niekto sa snazi zneuzivat ich meno. by som sa pekne osral o cca 650 eur...
 
michal.tomasek.583
2015-02-15 22:53:37+01
príspevok od: Hanigal
Pozdravujem všetkých a tento príbeh píšem, aby sa ľudia poučili na chybách iných - v tomto prípade mojej.
Rozhodol som sa predať jeden kinofilmový fotoaparát vrátane dvoch objektívov. Na net som zverejnil svoju ponuku a asi po 7 dňoch sa mi ozvala Natasha Penny z Kanady, ktorá fotoaparát chcela kúpiť pre svoju dcéru žijúcu v GB - v Londýne. Ponúkla mi 300 eur - ja som požadoval 200 eur. Potešilo ma to a cena navyše bola odôvodnená doručovaním do GB. Natasha mi navrhla, že prevod peňazí prebehne cez banku NEW SCOTIA (alebo tak nejako sa volalal) po tom, čo doručím do banky preskenovaný doklad o odoslaní balíku. To sa mi zdalo byť dosť seriózne. Foťak a objektívy som zabalil a poslal na adresu Natashinej dcéry a doklad o poslaní preskenoval a poslal na adresu Natashy a banky a čakal som potvrdzujúcu smsku z mojej banky o doručení peňazí na účet. Namiesto toho mi prišlo z "banky" a následne od Natashy požiadavky, aby som doručil ďalších 200 eúr, pretože minimálna suma, ktorú môže jej banka doručiť na Slovensko na môj účet je 500 eúr, a to na účet jej dcéry v NIGÉRII !!!! a to som už pochopil, že som urobil chybu a trieskal si hlavu o stenu. Akákoľvek snaha o dohodu, aby mi Natasha poslala 300 eúr iným spôsobom alebo vrátila balík, skončila majlom, aby som jej veril, že to sú podmienky banky a nemám sa čoho báť, len musím tých 200 eúr poslať do Nigérie. Keďže som to posielal vo štvrtok pred sviatkami, trklo mi, že v utorok po sviatkoch ešte to cez poštu môžem zastaviť. Rozbehol som sa na poštu a tam mi oznámili, že musím podať žiadosť, zaplatiť 3 eurá a vraj sa to podarí. Dnes som volal na poštu a oznámili mi, že posielanie balíka bolo zastavená a bol poslaný späť na moju adresu. Takže našťastie prišiel som "len" o 19 eúr a 3 eurá za žiadosť o stornovanie doručovania listu. Mal som šťastie - asi aj preto, že boli sviatky. Poučil som sa. Píšem tento mail, aby som iným, rovnako naivným ako ja, som pomohol a budem veľmi rád, keď sa mi to podarí.
Hanigal

P.s. Následne som si vygooglil, že pani Natasha je známa firma, ktorá robí podvody aj v iných oblastiach, nielen pri nákupe fototechniky, čo ma utvrdilo v tom, že ide o ďalšiu formu nigeríjskeho podvodu
Nehnevajte sa na mňa,ale poslať niekomu tovar bez zaplatenia,s tým,že bude dodatočne zaplatený po doručení dokladu o odoslaní,tak to vážne nemá s naivitou nič spoločné,to môže urobiť len .........
 
bonifacko
2015-02-16 05:46:35+01
Tak tak, jedine cez paypal, a idealne cez internetovy obchod/bazar, napr. ebay.
 
Hanigal
2015-02-16 09:59:34+01
príspevok od: michal.tomasek.583
Nehnevajte sa na mňa,ale poslať niekomu tovar bez zaplatenia,s tým,že bude dodatočne zaplatený po doručení dokladu o odoslaní,tak to vážne nemá s naivitou nič spoločné,to môže urobiť len .........
Samozrejme, že som... povedal som si to viackrát... v tejto veci a poučil som sa na tom a verím, že aj vy nájdete toľko spätnej väzby, že si pri podobnej situácii to poviete... lebo ináč Váš príspevok nemá žiaden zmysel... iba, ak ste si tým rozhodli riešiť nejaký komplex, zlý deň, kopnúť si do niekoho na diaľu a anonymne ... alebo je v tom príspevku skrytý nejaký inotaj???
Ako ste si všimli, išiel som do riziky, že sa nájde niekto podobný Vám, ktorý si bude/ budú robiť zo mňa srandu - a riskol som to. Nie preto, že som masochista, ale preto, aby som pomohol iným (naivným, alebo ....), a ako vidím, fórum k tejto téme stále žije a verím, že pomohlo mnohým... vyvarovať sa tejto chybe a dozvedieť sa o iných technikách oklamania "naivných" ľudí, ktorí ešte veria v poctivovsť a čestnosť aspoň v tejto komunikte - fotografov.
Nabudúce prosím, k téme a nedokazovať si niečo, lebo tým len vytvárate obraz o sebe... a smajlík to nevyrieši a ani nezlepší dojem o Vás...
 
scoty
2015-02-16 11:40:10+01
príspevok od: bonifacko
ludia, ak veríte, že vam niekto chce zaplatiť viac ako požadujete, potom veríte aj na deda mráza?
jasne, dedovia mrazovia nam chodia pred vianocami po ulici
 
Strana 7 z 9
1 2 ... 5 6 7 8 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()