Hore
Fórum » Pokec
 

Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu

Hanigal
Hanigal 2011-04-28 22:53:21+02
Pozdravujem všetkých a tento príbeh píšem, aby sa ľudia poučili na chybách iných - v tomto prípade mojej.
Rozhodol som sa predať jeden kinofilmový fotoaparát vrátane dvoch objektívov. Na net som zverejnil svoju ponuku a asi po 7 dňoch sa mi ozvala Natasha Penny z Kanady, ktorá fotoaparát chcela kúpiť pre svoju dcéru žijúcu v GB - v Londýne. Ponúkla mi 300 eur - ja som požadoval 200 eur. Potešilo ma to a cena navyše bola odôvodnená doručovaním do GB. Natasha mi navrhla, že prevod peňazí prebehne cez banku NEW SCOTIA (alebo tak nejako sa volalal) po tom, čo doručím do banky preskenovaný doklad o odoslaní balíku. To sa mi zdalo byť dosť seriózne. Foťak a objektívy som zabalil a poslal na adresu Natashinej dcéry a doklad o poslaní preskenoval a poslal na adresu Natashy a banky a čakal som potvrdzujúcu smsku z mojej banky o doručení peňazí na účet. Namiesto toho mi prišlo z "banky" a následne od Natashy požiadavky, aby som doručil ďalších 200 eúr, pretože minimálna suma, ktorú môže jej banka doručiť na Slovensko na môj účet je 500 eúr, a to na účet jej dcéry v NIGÉRII !!!! a to som už pochopil, že som urobil chybu a trieskal si hlavu o stenu. Akákoľvek snaha o dohodu, aby mi Natasha poslala 300 eúr iným spôsobom alebo vrátila balík, skončila majlom, aby som jej veril, že to sú podmienky banky a nemám sa čoho báť, len musím tých 200 eúr poslať do Nigérie. Keďže som to posielal vo štvrtok pred sviatkami, trklo mi, že v utorok po sviatkoch ešte to cez poštu môžem zastaviť. Rozbehol som sa na poštu a tam mi oznámili, že musím podať žiadosť, zaplatiť 3 eurá a vraj sa to podarí. Dnes som volal na poštu a oznámili mi, že posielanie balíka bolo zastavená a bol poslaný späť na moju adresu. Takže našťastie prišiel som "len" o 19 eúr a 3 eurá za žiadosť o stornovanie doručovania listu. Mal som šťastie - asi aj preto, že boli sviatky. Poučil som sa. Píšem tento mail, aby som iným, rovnako naivným ako ja, som pomohol a budem veľmi rád, keď sa mi to podarí.
Hanigal

P.s. Následne som si vygooglil, že pani Natasha je známa firma, ktorá robí podvody aj v iných oblastiach, nielen pri nákupe fototechniky, čo ma utvrdilo v tom, že ide o ďalšiu formu nigeríjskeho podvodu
 
xherics
2016-04-22 07:17:49+02
príspevok od: jachmel
V pripade, ze si v paypale zmazes kreditku, nebudu mat viac co odkial vziat.
Ano, ale ked obdrzi predavajuci platbu, tak to nejde hned na kartu, ale na paypal ucet, nasledne sa da previest za poplatok na osobny ucet.

Neviem ako je to presne teraz, ale pred rokom, ked som takto obrzal peniaze, tak az o 14 dni neskor som mohol previest na moj ucet.
 
bonifacko
2016-04-22 08:07:46+02
príspevok od: xherics
Ano, ale ked obdrzi predavajuci platbu, tak to nejde hned na kartu, ale na paypal ucet, nasledne sa da previest za poplatok na osobny ucet.

Neviem ako je to presne teraz, ale pred rokom, ked som takto obrzal peniaze, tak az o 14 dni neskor som mohol previest na moj ucet.
Myslel som, že prevod prostriedkov z paypal učtu na bankovy účet je bez poplatku. Aspon ja som žiadny nezaregistroval.
 
xherics
2016-04-22 09:36:16+02
príspevok od: bonifacko
Myslel som, že prevod prostriedkov z paypal učtu na bankovy účet je bez poplatku. Aspon ja som žiadny nezaregistroval.
Tak potom sa uz zmenili pravidla, musim si to nanovo prestudovat.
 
Forx
2017-03-12 19:53:53+01
Ďakujem za upozornenie - ozval sa mi anglicky píšúci "záujemca" o objektív, ktorý mám tu na bazári a po krátkom mailovom ping pongu to smerovalo presne k tomu, čo si tu popisoval...

BTW, na googli nevyhodilo nič, to som pozrel ako prvé po jeho reakcii na inzerát..
 
bonifacko
2017-12-15 16:41:22+01
ludia sú nepoučitelní
http://bit.ly/2BeWQ3Q
 
blahoslav J B Art
2017-12-15 18:30:32+01
Ako som sa stal obeťou Niagarského vodopádu
 
peterson25
2017-12-16 09:48:15+01
príspevok od: bonifacko
ludia sú nepoučitelní
http://bit.ly/2BeWQ3Q
len hlupák takto predáva...dobre im tak !
 
petfoto
2017-12-16 10:32:05+01
Nechápem, že niekto môže byť taký naivný. To koľko má dotyčný? 15 rokov?
 
Strana 9 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()