Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

ePhoto pripomienky 2

Stratený Stano
Stratený Stano ocenenie redakciou 2013-06-09 12:51:24+02
Staré pripomienkovacie fórum bolo zamknuté a preto zakladám nové, aby bolo kde pripomienkovať...
 
Marcel Rebro
2015-03-25 10:24:11+01
príspevok od: calven
Pretože keď mám niekde hosting, tak tak ako mám minimálne dvojité zásobovanie energiami z nezávislých okruhov, tak by som mal mať aj minimálne dvojité dátové pripojenie od minimálne dvoch dodávateľov pomocou dvoch rozdielnych technológii.
Ak toto hosting nesplňa, tak sa nejedná o hosting ale o krajšiu izbičku (možno s klimatizáciou) s lepším pripojením na internet.

Toľko to má spoločné...
Myslím že ePhoto nie je natoľko business critical aplikácia, aby potrebovala pripojenie od dvoch dodávateľov.

Prevádzkujeme cloudové riešenia (ERP) hosťované práve v Nextre. Máme loadbalancer a realitime backup na dva aplikačné aj DB nody- ale oba sú v Nnextre.

Takže včerajší výpadok (konektivity) postihol aj našich klientov, ale reklamácie nemáme žiadne. Skrátka výpadok. Keď vypadne elektrina v predajni, počítače nepôjdu tiež.

Neviem či si fyzicky videl server hostingové centrum Nextry, ale "krajšou izbičkou" by som ho veru nenazval ...
0
0
 
calven
2015-03-25 10:37:02+01
príspevok od: Marcel Rebro
Myslím že ePhoto nie je natoľko business critical aplikácia, aby potrebovala pripojenie od dvoch dodávateľov.

Prevádzkujeme cloudové riešenia (ERP) hosťované práve v Nextre. Máme loadbalancer a realitime backup na dva aplikačné aj DB nody- ale oba sú v Nnextre.

Takže včerajší výpadok (konektivity) postihol aj našich klientov, ale reklamácie nemáme žiadne. Skrátka výpadok. Keď vypadne elektrina v predajni, počítače nepôjdu tiež.

Neviem či si fyzicky videl server hostingové centrum Nextry, ale "krajšou izbičkou" by som ho veru nenazval ...
Videl som viac hostingov, než si dokážeš predstaviť...
V každom prípade vaša stránka, vaše rozhodnutia...
Ale označiť portál ktorý zamestnáva full time niekoľko ľudí ako nie business critical aplikáciu - no neviem...
0
0
 
Marcel Rebro
2015-03-25 12:10:23+01
príspevok od: calven
Videl som viac hostingov, než si dokážeš predstaviť...
V každom prípade vaša stránka, vaše rozhodnutia...
Ale označiť portál ktorý zamestnáva full time niekoľko ľudí ako nie business critical aplikáciu - no neviem...
OK, nepredstavujem si.

Označenie business critical nemá nič spoločné s tým, koľko ľudí zamestnáva. Vzťahuje sa na dopad na užívateľov v prípade nedostupnosti.

V tomto kontexte je napr. predajný / pokladničný, bankový, poštový systém business critical - ak nejde, používateľ nepredáva - zákazník stojí v shope a on nie je schopný ho obslúžiť.

Na druhej strane napr. účtovníctvo, manažérsky systém, analytické systémy a pod. určite business critical nie sú. Ich dočasná nedostupnosť nemá na organizáciu zásadný dopad. Rovnako (podľa mňa) ani web shop nie je business critical. Ak teraz nejde, vrátim sa o 10 min, hodinu - medzitým môžem robiť čokoľvek iné. Nestojím pred prepážkou a nečakám ...
0
4
 
seifi
2015-03-25 15:03:20+01
keď som si v náhľade na fotografie "na kritiku" (stredný variant počtu a veľkosti okien) klikol a otvoril fotografiu I.Šályho Jesenné Tŕnie a klikol na fotografii na šípku vľavo, tak som sa nedostal na fotografiu predtým, ale na 12 fotografiu od tejto, fotografia Magická krajina autor Spektrum; pri druhom pokuse ma to hodilo ešte o 2 fotografie ďalej vľavo, na fotografiu Posledná jazda; tie šípky nefungujú ani rok čo to tu pripomienkujeme ...
0
5
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-03-25 17:14:43+01
príspevok od: seifi
keď som si v náhľade na fotografie "na kritiku" (stredný variant počtu a veľkosti okien) klikol a otvoril fotografiu I.Šályho Jesenné Tŕnie a klikol na fotografii na šípku vľavo, tak som sa nedostal na fotografiu predtým, ale na 12 fotografiu od tejto, fotografia Magická krajina autor Spektrum; pri druhom pokuse ma to hodilo ešte o 2 fotografie ďalej vľavo, na fotografiu Posledná jazda; tie šípky nefungujú ani rok čo to tu pripomienkujeme ...
kontrolovali sme preklikavanie a upravovalo sa to uz davnejsie. Pozrieme to znova.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-03-26 17:18:50+01
Všímam si dnes, čo sa to opäť deje s prehľadom TOP24 na titulnej stránke. Vraj je to menenie sa fotiek nastavené tak, aby sa za deň akákoľvek foto z top24 zobrazila na titulke aspoň raz. Ale niektoré sú zobrazené takmer neustále a niektoré vôbec. Napr. z prvej štvorice dnešnej TOP24 tri fotky neboli za sledované obdobie zobrazené ani raz...
Viď prehľad screenov zoradený podľa času snímania:
0
0
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-03-26 17:22:01+01
Pridávam ďalšie, lebo vzalo to len štyri obrázky:
0
0
 
alexmenti
2015-03-27 20:03:02+01
Dnes som mal možnosť v priebehu dňa sledovať striedanie fotiek na titulnej strane...nie som ješitný a ani nikomu nezávidím, ale jednoducho som nebol schopný pochopiť tento systém...proste niektoré fotky tam svietili sústavne, akoby tam "primrzli" a niektoré vôbec resp. minimálne...myslím na všetky fotky nad 10 lajkov...buď je ten systém nefunkčný, alebo je nespravodlivý, dokonca by som povedal, že pre viacerých až diskriminačný...od nainštalovania novej titulky už pretieklo Dunajom dosť vody a stále vyvoláva skôr negatívne emócie...mám za to, že by bolo najrozumnejšie sa vrátiť k systému starému a osvedčenému, ktorý aj keď možno nebol úplne spravodlivý(taký systém ani neexistuje), ale aspoň nebol chaotický...
0
12
 
A.Gabor
2015-03-27 22:20:09+01
príspevok od: alexmenti
Dnes som mal možnosť v priebehu dňa sledovať striedanie fotiek na titulnej strane...nie som ješitný a ani nikomu nezávidím, ale jednoducho som nebol schopný pochopiť tento systém...proste niektoré fotky tam svietili sústavne, akoby tam "primrzli" a niektoré vôbec resp. minimálne...myslím na všetky fotky nad 10 lajkov...buď je ten systém nefunkčný, alebo je nespravodlivý, dokonca by som povedal, že pre viacerých až diskriminačný...od nainštalovania novej titulky už pretieklo Dunajom dosť vody a stále vyvoláva skôr negatívne emócie...mám za to, že by bolo najrozumnejšie sa vrátiť k systému starému a osvedčenému, ktorý aj keď možno nebol úplne spravodlivý(taký systém ani neexistuje), ale aspoň nebol chaotický...
Suhlasim a vobec sa mi nepaci novy vzhlad dokonca ma odradza,aj preto sem kliknem uz len mozno raz za mesiac.
0
3
 
Ján Ožvoldík
2015-03-28 14:33:31+01
Dnes ráno som dal na Kritiku foto. Asi som slepý.... Tá foto tam nie je... Ale bola tam
0
0
 
Marcel Rebro
2015-03-28 14:45:56+01
príspevok od: Ján Ožvoldík
Dnes ráno som dal na Kritiku foto. Asi som slepý.... Tá foto tam nie je... Ale bola tam
0
0
 
Ján Ožvoldík
2015-03-28 14:52:21+01
Ak idem... Fotogaleria, fotografie na kritiku a zobrazí mi pridané foto za dnešný deň tak ja ju tam fakt nevidím.
0
0
 
blahoslav J B Art
2015-03-28 15:40:39+01
príspevok od: Ján Ožvoldík
Ak idem... Fotogaleria, fotografie na kritiku a zobrazí mi pridané foto za dnešný deň tak ja ju tam fakt nevidím.
www.ephoto.sk/fotogaleria/na-kritiku/strana-2/?q&filter=date_set_to_critic&theme=&period=1&direction=desc
... inak, tato podstranka sa nezmenila, funguje tak ako predtym ... to len poznamka pre tych, ktori tu pisu, ze sa v novom dizajne nevedia orientovat
0
0
editovaný
 
Ján Ožvoldík
2015-03-28 16:01:02+01
Robí to tablet. V pc je to ok
0
0
 
Marián Kuric
2015-03-28 17:57:14+01
príspevok od: Ján Ožvoldík
Robí to tablet. V pc je to ok
Ano v mesiaci februar som tiez hladal svoju fotku na kritiku na mobile, a nenasiel som, v pc, som vtedy nemal moznost to skontrolovat. Napriek tomu ze som to neriesil aspon viem co to asi bolo, a uz som si isty ze som nemal vidiny.
0
1
 
Marián Kuric
2015-03-28 17:58:55+01
príspevok od: alexmenti
Dnes som mal možnosť v priebehu dňa sledovať striedanie fotiek na titulnej strane...nie som ješitný a ani nikomu nezávidím, ale jednoducho som nebol schopný pochopiť tento systém...proste niektoré fotky tam svietili sústavne, akoby tam "primrzli" a niektoré vôbec resp. minimálne...myslím na všetky fotky nad 10 lajkov...buď je ten systém nefunkčný, alebo je nespravodlivý, dokonca by som povedal, že pre viacerých až diskriminačný...od nainštalovania novej titulky už pretieklo Dunajom dosť vody a stále vyvoláva skôr negatívne emócie...mám za to, že by bolo najrozumnejšie sa vrátiť k systému starému a osvedčenému, ktorý aj keď možno nebol úplne spravodlivý(taký systém ani neexistuje), ale aspoň nebol chaotický...
Bud si lajkofil alebo si stary , takto nejak to tu z debaty vyplynulo
0
0
 
alexmenti
2015-03-28 18:26:43+01
príspevok od: Marián Kuric
Bud si lajkofil alebo si stary , takto nejak to tu z debaty vyplynulo
neviem, čo vyplynulo z debaty a ani z akej debaty, ale po pravde som nepochopil, čo si svojím komentom chcel povedať...ale to nevadí, nemusím zas všetko chápať...prípadne sa vyjadri trochu zrozumiteľnejšie...
0
0
 
Ján Ožvoldík
2015-03-28 18:38:51+01
príspevok od: Marián Kuric
Ano v mesiaci februar som tiez hladal svoju fotku na kritiku na mobile, a nenasiel som, v pc, som vtedy nemal moznost to skontrolovat. Napriek tomu ze som to neriesil aspon viem co to asi bolo, a uz som si isty ze som nemal vidiny.
Rád by som to uviedol na pravú mieru. Bol som kvôli určitým okolnostiam donútený vymazať celú galériu. Riešil som to s adminom. To čo som riešil sa mi aj tak nepodarilo vyriešiť. Takže som nahral niektoré foto do galérie nazad. Foto sú späť ale stratil som celú históriu. No nič to nemení na dnešnej veci. Foto som nahral... dal som ju na kritiku a PC verzia zobrazuje iné ako tablet. O tú foto vôbec ale vôbec nejde... A problém ktorý som riešil je Meno a priezvisko - vyhľadávač google. Nehodlám sa skrývať za nejaký nick napr: Misko XYZ Volám sa tak ako sa volám a robím to čo robím. Lenže manželka musí mať v práci menovku. Google viaže meno priamo na foto z galérie ephoto... Viac sa ani nechcem rozpisovať pretože toto celé mi spôsobilo viac problémov ako úžitku. Ale to je jedno... Mám ešte jednu galériu a tam tento problém nie je. Mimochodom Michaela je tiež Ožvoldíková!!! Daj to do google...
0
0
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2015-03-28 19:49:52+01
príspevok od: alexmenti
Dnes som mal možnosť v priebehu dňa sledovať striedanie fotiek na titulnej strane...nie som ješitný a ani nikomu nezávidím, ale jednoducho som nebol schopný pochopiť tento systém...proste niektoré fotky tam svietili sústavne, akoby tam "primrzli" a niektoré vôbec resp. minimálne...myslím na všetky fotky nad 10 lajkov...buď je ten systém nefunkčný, alebo je nespravodlivý, dokonca by som povedal, že pre viacerých až diskriminačný...od nainštalovania novej titulky už pretieklo Dunajom dosť vody a stále vyvoláva skôr negatívne emócie...mám za to, že by bolo najrozumnejšie sa vrátiť k systému starému a osvedčenému, ktorý aj keď možno nebol úplne spravodlivý(taký systém ani neexistuje), ale aspoň nebol chaotický...
Alex, niekedy mám pocit, že systém nie je chaotický, ale až dobre premyslený... (teda ako pre koho... )...
0
0
 
alexmenti
2015-03-28 20:03:46+01
príspevok od: Stratený Stano
Alex, niekedy mám pocit, že systém nie je chaotický, ale až dobre premyslený... (teda ako pre koho... )...
v poslednej dobe ( t.j. už dosť dlho ), mám zmiešané pocity z ephota, veľmi podobné Tvojim pocitom, Stano...ale nech je to už ako chce, asi si pôjdem niečo preštudovať o teórii chaosu, ktorá je veľmi premyslená a do detailov prepracovaná teória...možno túto teóriu na tomto portály prežívame teraz v praxi...
0
0
 
Strana 53 z 58
1 2 ... 51 52 53 54 55 ... 57 58
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()