Hore
Fórum » Ephoto - návrhy a pripomienky
 

ePhoto pripomienky 2

Stratený Stano
Stratený Stano ocenenie redakciou 2013-06-09 12:51:24+02
Staré pripomienkovacie fórum bolo zamknuté a preto zakladám nové, aby bolo kde pripomienkovať...
 
seifi
2015-03-28 22:08:07+01
príspevok od: alexmenti
v poslednej dobe ( t.j. už dosť dlho ), mám zmiešané pocity z ephota, veľmi podobné Tvojim pocitom, Stano...ale nech je to už ako chce, asi si pôjdem niečo preštudovať o teórii chaosu, ktorá je veľmi premyslená a do detailov prepracovaná teória...možno túto teóriu na tomto portály prežívame teraz v praxi...
všetko toto by som akosi prekúsil dôležité je, aké fotografie pribúdajú a ako sa hodnotia ... a čo môžeš po pridaní svojej fotografie čakať, akú kritiku, usmernenie, ... ide to dolu vodou; za banálne foto bez motívu, myšlienky, sú tú výkriky chvály a nadšenia, ... a to je horšie, ako technická stránka portálu
0
4
 
seifi
2015-03-28 22:11:25+01
dnes som mazal niektoré fotografie na prvom, druhom liste ... bolo by dobré, keby pri mazaní fotografii na druhom liste ma nehodilo po zmazaní foto na prvý list, treba sa preklikať zase na druhý list; a pri prechode z prvého na druhý list (v portfóliu), je potrebné sa dostať dole na prvý list (hore totižto nie sú šípky)
0
1
 
duroslav
2015-03-28 22:17:20+01
S tým preklikávaním sa medzi stranami je problém aj tutok vo fóre. Keď si otvorím nejakú tému tak ma to automaticky hodí na stranu s najnovšími príspekvami, ale keď sa chcem vrátiť dajme tomu na začiatok alebo o viac než jednu stranu dozadu, tak najprv musím odscrollovať nadol, keďže na vrchu stránky sa dá stránkovať iba o jednu stranu vpred a nazad.
0
1
 
alexmenti
2015-03-28 22:17:38+01
príspevok od: seifi
dnes som mazal niektoré fotografie na prvom, druhom liste ... bolo by dobré, keby pri mazaní fotografii na druhom liste ma nehodilo po zmazaní foto na prvý list, treba sa preklikať zase na druhý list; a pri prechode z prvého na druhý list (v portfóliu), je potrebné sa dostať dole na prvý list (hore totižto nie sú šípky)
Keď niekto chce vymazať celú galériu, tak sa môže iba po jednotlivých fotkách?...pýtam sa preto, či nevieš o nejakej hromadnej forme...
0
0
 
stokinger
2015-03-29 18:47:01+02
celé je to tu akesi nespravodlivé...zobrazovanie foto dna a podobne... neviem povodná verzia mi prisla hlavne v tomto lepsia... v nahlade dna s fotky ktore nemaju ani 10 likov a podobne pritom tie ktoré ich maju viac tam nie su...
0
0
 
Roman Point
2015-03-29 19:30:13+02
príspevok od: stokinger
celé je to tu akesi nespravodlivé...zobrazovanie foto dna a podobne... neviem povodná verzia mi prisla hlavne v tomto lepsia... v nahlade dna s fotky ktore nemaju ani 10 likov a podobne pritom tie ktoré ich maju viac tam nie su...
Je to preto aby sa dostali do podvedomia menej "úspešný autori" ale je to zlé. Lebo tí čo sú dobrý a skoro každá ich fotka je aj fotka dňa by mali byť v tom prehľade ( samozrejme vďaka lajkom a komentárom ) Od takej foto sa človek aj niečo priučí. No keď sú tam novic foto tak ani za celý deň nemajú toľko lajkov čo tí dobrý za hodinu.. Ja by som to ešte ohraničil aj minimálnym počtom komentov ten výber na "nástenku"
0
0
 
stokinger
2015-03-29 19:31:55+02
príspevok od: Roman Point
Je to preto aby sa dostali do podvedomia menej "úspešný autori" ale je to zlé. Lebo tí čo sú dobrý a skoro každá ich fotka je aj fotka dňa by mali byť v tom prehľade ( samozrejme vďaka lajkom a komentárom ) Od takej foto sa človek aj niečo priučí. No keď sú tam novic foto tak ani za celý deň nemajú toľko lajkov čo tí dobrý za hodinu.. Ja by som to ešte ohraničil aj minimálnym počtom komentov ten výber na "nástenku"
však toto potom sa mi preto zda že uroveň išla strašne dolu a pritom to tak nemusi byť
0
0
 
blahoslav J B Art
2015-03-30 16:54:58+02
ked prechadzam kurzorom na uvodnej stranke po fotke dna, tak rozkliknut ju mozem iba v jej spodnej polovicke, vrchna polka je nefunkcna ... je to tak spravne, alebo je chyba na mojej strane?
0
1
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-03-30 17:17:14+02
príspevok od: blahoslav J B Art
ked prechadzam kurzorom na uvodnej stranke po fotke dna, tak rozkliknut ju mozem iba v jej spodnej polovicke, vrchna polka je nefunkcna ... je to tak spravne, alebo je chyba na mojej strane?
neviem, musim to skontrolovat, mala by byt funkcna skor horna polovica.
Dik za upozornenie.
 
Koma
ocenenie redakciou 2015-03-30 17:29:06+02
príspevok od: blahoslav J B Art
ked prechadzam kurzorom na uvodnej stranke po fotke dna, tak rozkliknut ju mozem iba v jej spodnej polovicke, vrchna polka je nefunkcna ... je to tak spravne, alebo je chyba na mojej strane?
skúsil som sa mrknúť ..tiež mi len spodná polka rozklikávaco fachčí
0
0
 
gastiv
2015-03-30 20:03:55+02
Trebalo by sa pomaly zamysliet nad nad upravou alebo komplet novou verziou.Prestal som sem chodit a ani nebudem kym sa to nezmeni.Neviem ci nevidite tu nekvalitu alebo ju nechcete vidiet.asi takto nemate pretazeny server tak vam to vyhovuje
0
3
 
alexmenti
2015-03-31 10:15:02+02
Dnes som si zapol smartfón, že mrknem na ephoto a zároveň pozriem, že ako sa "darí" mojej fotke, ktorú som dal na kritiku....výsledok bol taký, že som si fotku jednoducho nenašiel....potom som zapol PC a na moje prekvapenie, foto, ktoré som nahral na kritiku tam bolo...urobil som si aj dve fotky smartfónu aj PC, ktoré sem však nebudem dávať....ale zaujímalo by ma, možno mi admin odpovie, že ako to je možné?...druhá otázka, na ktorú by som rád dostal odpoveď, že ako je možné, že niektoré fotky, napriek tomu, že majú nad 10 lajkov, sa vôbec nedostanú na titulnú stranu do prehľadu z výberu top 24?...a za tretie by som chcel poznať odpoveď, že z akého dôvodu niektoré fotky z výberu top 24 tam svietia takmer sústavne?....možno ste už viacerí toto zaregistrovali, osobne som o tom písal aj na str. 53 týchto pripomienok, ale, žiaľ, doposiaľ som sa nedopátral vyjadrenia od admina, že prečo tomu tak je......
0
0
 
Ján Ožvoldík
2015-03-31 10:58:11+02
príspevok od: alexmenti
Dnes som si zapol smartfón, že mrknem na ephoto a zároveň pozriem, že ako sa "darí" mojej fotke, ktorú som dal na kritiku....výsledok bol taký, že som si fotku jednoducho nenašiel....potom som zapol PC a na moje prekvapenie, foto, ktoré som nahral na kritiku tam bolo...urobil som si aj dve fotky smartfónu aj PC, ktoré sem však nebudem dávať....ale zaujímalo by ma, možno mi admin odpovie, že ako to je možné?...druhá otázka, na ktorú by som rád dostal odpoveď, že ako je možné, že niektoré fotky, napriek tomu, že majú nad 10 lajkov, sa vôbec nedostanú na titulnú stranu do prehľadu z výberu top 24?...a za tretie by som chcel poznať odpoveď, že z akého dôvodu niektoré fotky z výberu top 24 tam svietia takmer sústavne?....možno ste už viacerí toto zaregistrovali, osobne som o tom písal aj na str. 53 týchto pripomienok, ale, žiaľ, doposiaľ som sa nedopátral vyjadrenia od admina, že prečo tomu tak je......
Alex tie foto tu dávať nemusíš. Sú tu str...53 V nedeľu som myslel že som fakt na hlavu. Až do momentu keď som išiel skontrolovať PC verziu. Ostatné nekomentujem. Pre všetkých tu platia nerovnaké pravidlá. Chlapcom čo na tom pracujú prajem veľa pevných nervov.
0
0
 
Marcel Rebro
2015-03-31 11:43:27+02
príspevok od: alexmenti
Dnes som si zapol smartfón, že mrknem na ephoto a zároveň pozriem, že ako sa "darí" mojej fotke, ktorú som dal na kritiku....výsledok bol taký, že som si fotku jednoducho nenašiel....potom som zapol PC a na moje prekvapenie, foto, ktoré som nahral na kritiku tam bolo...urobil som si aj dve fotky smartfónu aj PC, ktoré sem však nebudem dávať....ale zaujímalo by ma, možno mi admin odpovie, že ako to je možné?...druhá otázka, na ktorú by som rád dostal odpoveď, že ako je možné, že niektoré fotky, napriek tomu, že majú nad 10 lajkov, sa vôbec nedostanú na titulnú stranu do prehľadu z výberu top 24?...a za tretie by som chcel poznať odpoveď, že z akého dôvodu niektoré fotky z výberu top 24 tam svietia takmer sústavne?....možno ste už viacerí toto zaregistrovali, osobne som o tom písal aj na str. 53 týchto pripomienok, ale, žiaľ, doposiaľ som sa nedopátral vyjadrenia od admina, že prečo tomu tak je......
Chlapci zbytočne tu hľadáte nejaké konšpiračné teórie. Namiesto vysedávania za ePhoto a zúrivého printscreenovania TOP24 sa stačí zamyslieť.

Systém vyberá fotky na titulku síce náhodne, ale tak aby mu formátom sedeli do práve použitej šablóny. Ako a podľa čoho strieda / vyberá šablóny neviem. Všimol som si však, že najčastejšie používaná šablóna je :
1. riadok - "normálny" formát (cca 3:2, 4:3), "normálny", širokouhlý, portrait (na výšku)
2. riadok - portrait, štvorec, štvorec, širokouhlý

Na prvý formát to vyzerá spravodlivo, veď každý formát je zastúpený rovnakým počtom pozícií (2). Keď sa ale pozriete na fotky v TOP24 je zrejmé, že väčšinou je najviac "normálov" (3:2, 4:3 a pod), menej štvorcov a portrait a najmenej širokouhlých (panorám).

Takže logicky "normál" má menšiu šancu dosať sa do TOP24 ako širokouhlý alebo štvorec, keďže ich je na tie dve pozície viac. A aj tie "priklincované" fotky sú buď širokouhlé, alebo štvorce alebo portrait.

Suma sumárum : systém pracuje algoritmicky správne, ale jeho logika nie je nastavená úplne optimálne. Ak by mal byť výber úplne "spravodlivý" museli by byť šablóny TOP24 generované dynamicky, podľa percentuálneho zastúpenia toho ktorého formátu v aktuálnej TOP24.

PS : fakt, že konšpirátor si vyčká kým sa v TOP24 zobrazí fotografia ktorú tam chce mať a len vtedy pritscreenuje ignorujem. Rozumiem algoritmom, na ľudskú psychiku sú iní odborníci.
0
1
 
blahoslav J B Art
2015-03-31 11:44:51+02
príspevok od: alexmenti
Dnes som si zapol smartfón, že mrknem na ephoto a zároveň pozriem, že ako sa "darí" mojej fotke, ktorú som dal na kritiku....výsledok bol taký, že som si fotku jednoducho nenašiel....potom som zapol PC a na moje prekvapenie, foto, ktoré som nahral na kritiku tam bolo...urobil som si aj dve fotky smartfónu aj PC, ktoré sem však nebudem dávať....ale zaujímalo by ma, možno mi admin odpovie, že ako to je možné?...druhá otázka, na ktorú by som rád dostal odpoveď, že ako je možné, že niektoré fotky, napriek tomu, že majú nad 10 lajkov, sa vôbec nedostanú na titulnú stranu do prehľadu z výberu top 24?...a za tretie by som chcel poznať odpoveď, že z akého dôvodu niektoré fotky z výberu top 24 tam svietia takmer sústavne?....možno ste už viacerí toto zaregistrovali, osobne som o tom písal aj na str. 53 týchto pripomienok, ale, žiaľ, doposiaľ som sa nedopátral vyjadrenia od admina, že prečo tomu tak je......
inak, ani v starom systeme uvodnej stranky sa nezobrazovali vsetky fotky, ktore mali viac ako 10 lajkov ... boli tam 3 sady obrazkov po 9 fotiek, spolu 27 fotiek na titulke ... napriklad v tomto okamihu ma 28. fotka v poradi aktualne 24 lajkov, teda v starom systeme by nebola vobec na titulke ( ci sa objavila v tomto novom, netusim, nesledoval som to)

ale ine som chcel ... aky pouzivas softver na refres stranky po nastavenom intervale a ukladanie print skrinov ? ... rozmyslam, ze by som si to skusil aj ja na 24 hodin spustit a vyhodnotit ... ale vidim pouzitie aj na ine veci
0
0
 
Marcel Rebro
2015-03-31 11:52:44+02
A aby ste videli, že aj ja viem printscreenovať, praktická ukážka toho ako sa panorámy, štvorce a portait "držia" v TOP24. Printscreeny som robil v priebehu dňa náhodne, vždy keď sa tam zjavila moja fotka.
0
0
 
alexmenti
2015-03-31 12:08:04+02
príspevok od: Marcel Rebro
Chlapci zbytočne tu hľadáte nejaké konšpiračné teórie. Namiesto vysedávania za ePhoto a zúrivého printscreenovania TOP24 sa stačí zamyslieť.

Systém vyberá fotky na titulku síce náhodne, ale tak aby mu formátom sedeli do práve použitej šablóny. Ako a podľa čoho strieda / vyberá šablóny neviem. Všimol som si však, že najčastejšie používaná šablóna je :
1. riadok - "normálny" formát (cca 3:2, 4:3), "normálny", širokouhlý, portrait (na výšku)
2. riadok - portrait, štvorec, štvorec, širokouhlý

Na prvý formát to vyzerá spravodlivo, veď každý formát je zastúpený rovnakým počtom pozícií (2). Keď sa ale pozriete na fotky v TOP24 je zrejmé, že väčšinou je najviac "normálov" (3:2, 4:3 a pod), menej štvorcov a portrait a najmenej širokouhlých (panorám).

Takže logicky "normál" má menšiu šancu dosať sa do TOP24 ako širokouhlý alebo štvorec, keďže ich je na tie dve pozície viac. A aj tie "priklincované" fotky sú buď širokouhlé, alebo štvorce alebo portrait.

Suma sumárum : systém pracuje algoritmicky správne, ale jeho logika nie je nastavená úplne optimálne. Ak by mal byť výber úplne "spravodlivý" museli by byť šablóny TOP24 generované dynamicky, podľa percentuálneho zastúpenia toho ktorého formátu v aktuálnej TOP24.

PS : fakt, že konšpirátor si vyčká kým sa v TOP24 zobrazí fotografia ktorú tam chce mať a len vtedy pritscreenuje ignorujem. Rozumiem algoritmom, na ľudskú psychiku sú iní odborníci.
Nehľadám tu konšpiračné teórie, len ma to zaujalo...a najmä preto, že doposiaľ, kým si to neráčil aspoň trochu ozrejmiť, som sa o tom nikde nedočítal...to, že si objavil systém, ktorý si tu opísal, tiež svedčí o tom, že si si chvíľu posedel pri ephote, pravdepodobne výsledky Tvojich pozorovaní len tak nespadli z neba...napríklad ja nerozumiem algoritmom, ale naopak som sa dosť dlho zaoberal práve ľudskou psychikou...a to, že chcem poznať odpovede na niekoľko otázok?...čo je na tom?...a už vôbec neviem, aký to má súvis s konšpirátorstvom...inak ďakujem za výsledky Tvojich pozorovaní, hoci k téme, ktorá tu rezonuje už pekných pár týždňov by sa konečne a hlavne kompetentne mali vyjadriť skôr tvorcovia portálu....
0
0
 
admin
redakcia ephoto.sk 2015-03-31 12:36:40+02
príspevok od: alexmenti
Dnes som si zapol smartfón, že mrknem na ephoto a zároveň pozriem, že ako sa "darí" mojej fotke, ktorú som dal na kritiku....výsledok bol taký, že som si fotku jednoducho nenašiel....potom som zapol PC a na moje prekvapenie, foto, ktoré som nahral na kritiku tam bolo...urobil som si aj dve fotky smartfónu aj PC, ktoré sem však nebudem dávať....ale zaujímalo by ma, možno mi admin odpovie, že ako to je možné?...druhá otázka, na ktorú by som rád dostal odpoveď, že ako je možné, že niektoré fotky, napriek tomu, že majú nad 10 lajkov, sa vôbec nedostanú na titulnú stranu do prehľadu z výberu top 24?...a za tretie by som chcel poznať odpoveď, že z akého dôvodu niektoré fotky z výberu top 24 tam svietia takmer sústavne?....možno ste už viacerí toto zaregistrovali, osobne som o tom písal aj na str. 53 týchto pripomienok, ale, žiaľ, doposiaľ som sa nedopátral vyjadrenia od admina, že prečo tomu tak je......
Smartfon nezobrazuje nieco ine ako PC. Pokial ste hladali v galerii na kritiku museli ste ju jednoducho prehliadnut. Inak sa to neda vysvetlit. Na titulke sa menia fotky cca kazdych 10 min. takze pokial by ste hladali tam, je mozne ze doslo k zmene prave v tomto intervale.
Co sa tyka druhej casti uz som o tom niekolkokrat pisal. Algoritmus je nahodny, nie je este odladeny tak ako by mal byt. Pracujeme na tom.
 
alexmenti
2015-03-31 12:40:14+02
príspevok od: Marcel Rebro
A aby ste videli, že aj ja viem printscreenovať, praktická ukážka toho ako sa panorámy, štvorce a portait "držia" v TOP24. Printscreeny som robil v priebehu dňa náhodne, vždy keď sa tam zjavila moja fotka.
hoci mám foťák a vedel by som tiež odfotiť printscreeny, tak by mi to bolo na nič, lebo moju fotku by som na titulke v daný deň nenašiel, hoci som mal lajkov tiež dosť...poučenie: na objavenie sa na titulke nestačí mať dostatočný počet lajkov, ale v prvom rade dostatočný algoritmus...a ak je dostatočný algoritmus, tak sa na titulku dostanú fotky aj s nedostatočným počtom lajkov...takže vlastne to je všetko len a len o algoritmoch...dobre vedieť
0
0
 
Marián Kuric
2015-03-31 12:47:53+02
príspevok od: admin
Smartfon nezobrazuje nieco ine ako PC. Pokial ste hladali v galerii na kritiku museli ste ju jednoducho prehliadnut. Inak sa to neda vysvetlit. Na titulke sa menia fotky cca kazdych 10 min. takze pokial by ste hladali tam, je mozne ze doslo k zmene prave v tomto intervale.
Co sa tyka druhej casti uz som o tom niekolkokrat pisal. Algoritmus je nahodny, nie je este odladeny tak ako by mal byt. Pracujeme na tom.
UFF, no neviem v tom musi byt ale silna nahoda, ze mame traja uplne rovnaku skusenost v uplne roznych casovych horizontoch. Ja niekedy vo feb., a teraz Alex a aj Jan Ozvoldik.

0
0
 
Strana 54 z 58
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()