Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Ako s fotografovaním za peniaze.

danxlv
danxlv 2015-01-10 12:34:46+01
Pekný deň, chcel by som sa informovať ako je to ak chcem začať fotiť za peniaze? Potrebujem na to živnosť alebo nejaké povolenie? Čítal som tu články o tom ale nenašiel som nič konkrétne či to musím mať alebo za akých podmienok. Ďakujem
 
z80
2015-10-27 18:12:26+01
príspevok od: norulakp
Nejedná sa pri takomto fotení, ak nepresiahne hodnota práce 500 Eur za rok o mikroprácu? http://www.cas.sk/clanok/277458/mikropraca-privyrobte-si-k-platu-a-neplatte-dane.html

A tú, ak dobre viem, netreba zdaňovať. Ale nevyznam sa v tom, možno sa silno mylim. Podľa mňa, ak nefotím pravidelne a za rok nepresiahne môj príjem z takejto činnosti 500 Eur, tak je to v pohode, či?
Treba pocitat vsetky prilezitostne prijmy, nielen tie z fotenia, ale napriklad aj z prenajmu. Pokial sucet nepresiahne 500 € prijem sa nezdanuje. Ked presiahne, tak sa zdanuje len to co presiahne 500 €. (§9 odst. 1 pism. g Zakon o dani z prijmov).
 
Fuser
2015-10-28 12:44:20+01
1. Ja by som jej povedal, ze ak chce doklad, tak nech este doplati DAN, lebo takto cast penazi das statu. (ratam stym, ze nebude chcet doplacat = nebude doklad)
2. ak bude mat doklad, tak uz moze podat "reklamaciu", na doklade budes mat teraz aktualny datum t.j. ona to "reklamovala hned".

Alebo jej skratka povedz, ze doklad nevies spravit lebo niesi "firma" t.j. nemas nato prijem.
 
ondrej1234
2016-02-12 09:18:05+01
Ahojte, mozem sa spytat.. Ak mam ICO, akym sposobom budem riesit faktury? Vdaka
 
duroslav
2016-02-12 09:42:18+01
Čo si predstavuješ pod "riešením faktúr"?
Faktúru predsa vystavíš, pošleš odberateľovi a zaúčtuješ. Ale to by si hádam ako podnikateľský subjekt mal vedieť.
 
bonifacko
2016-02-12 10:18:25+01
príspevok od: ondrej1234
Ahojte, mozem sa spytat.. Ak mam ICO, akym sposobom budem riesit faktury? Vdaka
Zmluva o dielo a prijmovy doklad. Kde je tam faktura?
 
PeCh
2016-02-12 11:02:34+01
príspevok od: bonifacko
Zmluva o dielo a prijmovy doklad. Kde je tam faktura?
Neplatí teraz náhodou, že keď chceš brať peniaze v hotovosti, tak potrebuješ (elektronickú) registračnú pokladňu, inak máš pri kontrole problém. Jediná možnosť, ako to legálne obísť je ísť vždy cez faktúru (musí mať správne náležitosti) a platba na podnikateľský účet. Všetko zaúčtovať.

Zdá sa mi, že príjmové doklady už nestačia, či som niečo nepostrehol?
 
bonifacko
2016-02-12 17:48:50+01
príspevok od: PeCh
Neplatí teraz náhodou, že keď chceš brať peniaze v hotovosti, tak potrebuješ (elektronickú) registračnú pokladňu, inak máš pri kontrole problém. Jediná možnosť, ako to legálne obísť je ísť vždy cez faktúru (musí mať správne náležitosti) a platba na podnikateľský účet. Všetko zaúčtovať.

Zdá sa mi, že príjmové doklady už nestačia, či som niečo nepostrehol?
To fakt? No sila!
Takže miesto fotobatohu na chrbat registračku.
 
duroslav
2016-02-12 18:02:17+01
Možno bude stačiť totok

https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/virtualna-registracna-pokladni
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()