Hore
Fórum » Právna poradňa
 

Fotografovanie na zivnost a registracna pokladna

brunko1981
brunko1981 2010-12-08 13:55:03+01
Zdravim.
Presiel som uz nejake fora ale este som to celkom nepochopil. Podla zakona fotenie na zivnost je podmienena reg. pokladnou. Mam 2 zivnosti a na zivnostenskom som sa pytal aj na foto, keby som sa ale na reg pokladnicu nespytal tak mi to ani nepovie. Nie je pre mna problem tu zivnost urobit ale skor ta pokladnica ma trapi. To by som to uz asi skor robil ako slob. podnikanie. Zaujima ma vsak ako to riesite vy , pani fotografi, pretoze viem ze reg pokladnu v mojom okoli maju akurat tak studia ktore aj predavaju tovar.
Tiez ma zaujima ako si u slobodneho podnikania zaratavate vydavky a pokial mate fotografovanie popri inej cinnosti , ci ste riesili aj samostatne ICO kedze slobodne podnikanie to musi mat.
Dik.
 
staleusmiaty
2011-08-08 10:47:11+02
príspevok od: Jozef Peniak
no ma to na svedomi Fico, a ano ludom dobre dr..., , ja vsetko fakturujem, neberiem cash, tak co budem robit s pokladnou ? budem sa na to pozerať? bohužiaľ právnici a poslanci čo to výmýšľajú sú najväčší zabednenci, ktorí si nevedie predstaviť, že zo pár stovák za mesac sa vyžiiť dlhodobo nedá.
Sám to viem podľa seba ako absolvent som mal šťastie a zarabal som cca litrík - no makal som jak fretka, potom som musel zmeniť robotu, išiel som učiť (myslel som, že bude pohodička aj ked menej zarobím, ale uskromím sa no) a zistil som až na vlastnej koži, že proste z 4-5tich stovák to nejde, za pol roka slabšieho zárobku, mám toľko podlžností že budem rád ked to do konca roka splatím... a presne takto zdeformovaný zrak (akurát na N-tú) majú naši milí politici, potom si myslia že pár stovák za registračku je brnkačka a minimálnu mzdu netreba..
No moment, ak neberieš cash, žiadnu pokladňu samozrejme nepotrebuješ a ani potrebovať nebudeš. Pokladňa bude povinná len pre príjem hotovosti.
Ja v tom nevidím žiaden problém, dnes myslím nemá nikto problém sa dohodnúť, že peniaze pošle prevodom.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-08-08 10:55:01+02
príspevok od: staleusmiaty
No moment, ak neberieš cash, žiadnu pokladňu samozrejme nepotrebuješ a ani potrebovať nebudeš. Pokladňa bude povinná len pre príjem hotovosti.
Ja v tom nevidím žiaden problém, dnes myslím nemá nikto problém sa dohodnúť, že peniaze pošle prevodom.
však dúfam ale čo som si čítal zbiekru z. som moc istý nebol
 
IceDive1
2011-08-08 10:57:46+02
príspevok od: staleusmiaty
No moment, ak neberieš cash, žiadnu pokladňu samozrejme nepotrebuješ a ani potrebovať nebudeš. Pokladňa bude povinná len pre príjem hotovosti.
Ja v tom nevidím žiaden problém, dnes myslím nemá nikto problém sa dohodnúť, že peniaze pošle prevodom.
Dohodnut je jedna vec a druha aby ich aj poslal.
98% obratu robim prevodmi ale kvoli zvysnym 2 musim robit opatrenia proti mojej srsti.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-08-08 11:07:17+02
príspevok od: IceDive1
Dohodnut je jedna vec a druha aby ich aj poslal.
98% obratu robim prevodmi ale kvoli zvysnym 2 musim robit opatrenia proti mojej srsti.
vsak toto, to cakanie je niekedy nekonecne
 
ErikDuris
2011-08-09 01:32:43+02
Ja sa snazim tiez vsetko riesit cez fakturu... Ale na druhej strane vieme ako to chodi bezny clovek casto ani papier nepotrebuje da vam peniaze na ruku a nazdar... Povedzme si otvorene spokojnost na oboch stranach...Vazne si neviem predstavit aby som mal mat pokladnu ked mi niekto raz za mesiac zaplati v hotovosti 10e...
 
PRINST
2011-12-13 14:37:59+01
príspevok od: staleusmiaty
Už len pre úplnosť, citácia z porada.sk:

Ak niekto poskytuje službu v prvom rade treba pozrieť, či táto služba podľa prílohy zákona 289/2008 zakladá povinnosť používať ERP alebo nie. Ak tam svoju službu nenájde - nie je čo riešiť.
Ak ju tam nájde - tiež nie je čo riešiť - musí používať ERP minimálne od 1.1.2012 /dovtedy úhrada pohľadávky formou PPD je povolená/, pokiaľ nemá daňovú povinnosť prvýkrát, t.j. začal danú službu poskytovať po 30.12.2010 /vtedy od 1.1.2011/. A fotografické služby tam veru sú:

6. Fotografické služby
6.1. Portrétne fotografické služby
6.2. Reklamné a súvisiace fotografické služby
6.3. Fotografické služby a video služby poskytované pri rôznych spoločenských a iných udalostiach
6.4. Zber filmov, vyvolávanie filmov okrem filmov z produkcie filmových a televíznych ateliérov a vyhotovovanie diapozitívov, fotografií, kópií filmov a audiovizuálnych nosičov
6.5. Reštaurovanie, kopírovanie a retušovanie fotografií
Už je toto dosť staré vlákno, ale po jeho kompletnom prečítaní som ja osobne nebol celkom v obraze - o povinnosti používať ERP - či striktne áno, kedy áno a kedy nie ...

Informoval som sa telefonicky na mojom príslušnom daňovom úrade - kde ma odkázali na stránky ÚDR SR, kde je to na nasledovných stránkach :

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/poskytovanie_informacii/zovseobecnene_informacie/data/erp_2012.pdf

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/poskytovanie_informacii/zovseobecnene_informacie/data/erp_2012_otazke.pdf

vysvetlené - s nasledovným záverom :

Podnikateľ je povinný evidovať prijaté tržby za poskytované služby v ERP, ak poskytuje služby, zoznam ktorých je taxatívne vymedzený v prílohe č. 1 zákona o ERP, pričom tržby z poskytnutia služby prijíma v hotovosti.
Ak podnikateľ poskytuje služby, ktoré sú uvedené v prílohe č. 1 zákona o ERP, ale tržby z poskytnutia služby prijíma len bezhotovostne, v tomto prípade nie je povinný evidovať tieto tržby v ERP.

Možno, že tieto informácie ešte niekomu pomožu




 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2011-12-13 15:02:19+01
príspevok od: PRINST
Už je toto dosť staré vlákno, ale po jeho kompletnom prečítaní som ja osobne nebol celkom v obraze - o povinnosti používať ERP - či striktne áno, kedy áno a kedy nie ...

Informoval som sa telefonicky na mojom príslušnom daňovom úrade - kde ma odkázali na stránky ÚDR SR, kde je to na nasledovných stránkach :

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/poskytovanie_informacii/zovseobecnene_informacie/data/erp_2012.pdf

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/poskytovanie_informacii/zovseobecnene_informacie/data/erp_2012_otazke.pdf

vysvetlené - s nasledovným záverom :

Podnikateľ je povinný evidovať prijaté tržby za poskytované služby v ERP, ak poskytuje služby, zoznam ktorých je taxatívne vymedzený v prílohe č. 1 zákona o ERP, pričom tržby z poskytnutia služby prijíma v hotovosti.
Ak podnikateľ poskytuje služby, ktoré sú uvedené v prílohe č. 1 zákona o ERP, ale tržby z poskytnutia služby prijíma len bezhotovostne, v tomto prípade nie je povinný evidovať tieto tržby v ERP.

Možno, že tieto informácie ešte niekomu pomožu




ďakujem, toto mi pomohlo
 
Posterusak
2012-05-07 20:50:05+02
príspevok od: kecal
ešte keby tak Ivanko prikázal používať registračné pokladňe najväčším zlodejom - zubárom ... každého kasírujú v hotovosti ( žiadne drobné! ) .. ale zubára sa aj Ivanko bojí
u zubara som nedostal nikdy blocek ze u zubara sa blocky nedavaju za odpoved (zubnej sestricky)
 
calven
2012-05-07 21:43:57+02
príspevok od: Posterusak
u zubara som nedostal nikdy blocek ze u zubara sa blocky nedavaju za odpoved (zubnej sestricky)
No vidíš, ja som bol u zubára v piatok a bloček som dostal...
 
Cako
ocenenie redakciou 2012-06-08 15:15:06+02
príspevok od: PRINST
Už je toto dosť staré vlákno, ale po jeho kompletnom prečítaní som ja osobne nebol celkom v obraze - o povinnosti používať ERP - či striktne áno, kedy áno a kedy nie ...

Informoval som sa telefonicky na mojom príslušnom daňovom úrade - kde ma odkázali na stránky ÚDR SR, kde je to na nasledovných stránkach :

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/poskytovanie_informacii/zovseobecnene_informacie/data/erp_2012.pdf

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/poskytovanie_informacii/zovseobecnene_informacie/data/erp_2012_otazke.pdf

vysvetlené - s nasledovným záverom :

Podnikateľ je povinný evidovať prijaté tržby za poskytované služby v ERP, ak poskytuje služby, zoznam ktorých je taxatívne vymedzený v prílohe č. 1 zákona o ERP, pričom tržby z poskytnutia služby prijíma v hotovosti.
Ak podnikateľ poskytuje služby, ktoré sú uvedené v prílohe č. 1 zákona o ERP, ale tržby z poskytnutia služby prijíma len bezhotovostne, v tomto prípade nie je povinný evidovať tieto tržby v ERP.

Možno, že tieto informácie ešte niekomu pomožu




Aj mne pomohlo Dnes som sa bol pre istotu spytat uctovnika, este pred tym ako som toto cital. A bolo mi tiez povedane, pokial neprijimam platby v hotovosti ale len cez fakturu na ucet NIE JE potrebna.
 
stracar
2015-02-04 15:38:44+01
Zdravím,

Pripravujeme projekt inteligentnej registračnej pokladne, ktorá bude fungovať vo forme aplikácie na smartphoneoch a tabletoch. Okrem množstva funkcií o sledovaní tržieb, exportu dát do účtovníctva atď., chceme, aby prostredníctvom malej čítačky bolo možné prijímať platobné karty. Chcel by som sa preto spýtať, či by ste uvítali možnosť prijímania platobných kariet prostredníctvom napr. vášho smartphoneu. K funkciám chcem pridať aj možnosť vytvárania faktúr a nadväzujúce funkcie, ktoré majú pomáhať malých a stredným podnikateľom v každodennom živote. Stručný popis nášho projektu nájdete na www.foxboxup.com

Za každú reakciu vopred ďakujem a v prípade záujmu o túto aplikáciu, prosím nechajte nám na našej webovej stránke váš emailový kontakt.

Ďakujem,

Miro
 
psykora2
2015-02-04 16:11:35+01
príspevok od: stracar
Zdravím,

Pripravujeme projekt inteligentnej registračnej pokladne, ktorá bude fungovať vo forme aplikácie na smartphoneoch a tabletoch. Okrem množstva funkcií o sledovaní tržieb, exportu dát do účtovníctva atď., chceme, aby prostredníctvom malej čítačky bolo možné prijímať platobné karty. Chcel by som sa preto spýtať, či by ste uvítali možnosť prijímania platobných kariet prostredníctvom napr. vášho smartphoneu. K funkciám chcem pridať aj možnosť vytvárania faktúr a nadväzujúce funkcie, ktoré majú pomáhať malých a stredným podnikateľom v každodennom živote. Stručný popis nášho projektu nájdete na www.foxboxup.com

Za každú reakciu vopred ďakujem a v prípade záujmu o túto aplikáciu, prosím nechajte nám na našej webovej stránke váš emailový kontakt.

Ďakujem,

Miro
funguje aplikacia na vsetkych platformach? (win8, android, iphone)
 
stracar
2015-02-04 20:24:03+01
príspevok od: psykora2
funguje aplikacia na vsetkych platformach? (win8, android, iphone)
Začali sme s iOS. Čiže zatiaľ iPhone/iPad/iPod Touch. Pracujme už na verzii pre Android a Windows. Momentálne testujeme a doplňujeme všetko, čo treba na certifikáciu. Na trh by mali prísť verzie aj pre iOS aj pre Android súčasne a možno sa podarí aj ten Windows

Ktorú by ste uvítali?
 
psykora2
2015-02-04 21:08:10+01
príspevok od: stracar
Začali sme s iOS. Čiže zatiaľ iPhone/iPad/iPod Touch. Pracujme už na verzii pre Android a Windows. Momentálne testujeme a doplňujeme všetko, čo treba na certifikáciu. Na trh by mali prísť verzie aj pre iOS aj pre Android súčasne a možno sa podarí aj ten Windows

Ktorú by ste uvítali?
ja ten windows
 
stracar
2015-02-05 12:36:24+01
príspevok od: psykora2
ja ten windows
Vychádzali sme z trhového podielu: 45% má na Slovensku Android a 44% iOS. Zvyšok sú Windows, Java, Symbian, BlackBarry a iné. Preto sme sa tak rozhodli pre iOS a Android v prvom rade.

Ale ten Windows používaš na mobile? Na akom type?

Ale je možné, že do štatistiky z ktorej sme vychádzali nemusia byť zahrnuté zariadenia ako tablety, kde tá verzia je takmer rovnaká ako pri desktopoch. Ďakujem za reakciu, možno sme tento fakt prehliadli
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()