Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Fotenie fľašky

kalidios
2015-10-01 18:54:28+02
Zdravím chcem Vás poprosiť o pomoc, kamarát ma požiadal či by som mu nenafotil fľašky na internetový obchod, vyžaduje biele pozadie, o týždeň by mi mali prísť štúdiové svetlá takže zatiaľ skúšam ako sa dá, toto je najlepšia verzia, https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtl1/t31.0-8/s720x720/12038698_1085978901426365_2155358303092898367_o.jpg už upravená vo photoshope, pokus o orosenie si nevšímajte, nieje ako by som chcel a ani ho nechce na fotkách. Toto sa mi podarilo pomocou neonovej izbovej lampy. Skúšam denné svetlo, okno, no stále mám problém s odleskami a zrkadlením, videl som, že ste tu radili pánovi ktorý sa snažil odfotiť bambusovú zvonkohru, a tam ma napadlo poprosiť Vás o pomoc, vravím škola začne na budúci týždeň keď budem mať prvú štúdiovú sadu, vopred ďakujem za akékoľvek rady, usmernenia, upozornenia, ďakujem a želám krásny deň
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-10-01 20:01:59+02
Leky na flasi musia byt, inak bude vyzerat ako z plastu a nie zo skla. Len musia byt na spravnom mieste. O foteni flias je na You Tube kopec videi. Je to pomerne tazka disciplina, ale predpokladam, ze tvoj klient nie je Jameson.
 
kalidios
2015-10-01 21:05:38+02
videl som viacero videii, boli zaujimavé, človek by nečakal koľko práce a vynaliezavosti je za dobrým odfotením fľašky a asi čohokoľvek. Ja skúšam teraz ako viem a je to chvíľami dosť zábavné, najmä ma štvú odrazy na tej flaške, skúšal som sa už skovávať pred svetlom, dávať papier pred blesk, externý blesk som úplne vylúčil, skúšal som dávať tortovú zlatú podložku za flašku, zaujmalo by ma či sprej ktorý v tých videách používajú na orosenie je nejaký špeciálny alebo je to len rozprašovač, najmä ma na tomto fascinuje všímanie si svetla....
 
summer_sky
2015-10-02 07:53:59+02
Efekt orosenia byva utajovany trik fotografov.
Viem, ze vo vseobecnosti sa poziva nieco na baze sirupu, ktory sa na flasu rozprasi, prilne, mierne ztuhne a zanecha efekt oroseneho povrchu.
Ale inac mas pravdu, tiez som skusal doma fotit flasu. V obycajnych podmienkach (mimo atelier) je to dost obtiazne.
 
Martin P
2015-10-02 10:45:59+02
príspevok od: summer_sky
Efekt orosenia byva utajovany trik fotografov.
Viem, ze vo vseobecnosti sa poziva nieco na baze sirupu, ktory sa na flasu rozprasi, prilne, mierne ztuhne a zanecha efekt oroseneho povrchu.
Ale inac mas pravdu, tiez som skusal doma fotit flasu. V obycajnych podmienkach (mimo atelier) je to dost obtiazne.
ziadny utajovany trik
da sa to kupit na nete
je to spray vo flasticke
http://www.condor-foto.it/effetti_speciali/dew_effect_1918.htm
a je tam toho viac aj ine efekty
pouzivali sme to uz v devatdesiatych rokoch
netreba stale znovu a znovu objavovat ameriku ta uz bola objavena davno pred nami
a aj my sme sa ucili
 
Yamaha600ZA
2015-10-02 12:18:45+02
Fotene vo fotostane. Svetla prava,lava strana, taktiez zhora. Pod flasou ako podlozka zrkadlo prekryte pozadim.
 
summer_sky
2015-10-02 15:21:00+02
príspevok od: Martin P
ziadny utajovany trik
da sa to kupit na nete
je to spray vo flasticke
http://www.condor-foto.it/effetti_speciali/dew_effect_1918.htm
a je tam toho viac aj ine efekty
pouzivali sme to uz v devatdesiatych rokoch
netreba stale znovu a znovu objavovat ameriku ta uz bola objavena davno pred nami
a aj my sme sa ucili
Tak vravis 14€ + doprava z Talianska?
No nekup to...

kalidios, zajdi do obchodu, kup kukuricny sirup (bezfarebny) za 2 ecka, nalej to do rozprasovaca a mas vystarane.
 
hugoba
2015-10-02 15:40:51+02
moja rada:najpv vypiť,potom fotiť!
 
Martin P
2015-10-02 15:56:13+02
príspevok od: summer_sky
Tak vravis 14€ + doprava z Talianska?
No nekup to...

kalidios, zajdi do obchodu, kup kukuricny sirup (bezfarebny) za 2 ecka, nalej to do rozprasovaca a mas vystarane.
nikto nikoho nenuti aby to kupil a ten sarkazmus si vyprosim nikto tu na nikoho neutocil a snazil som sa pootvorit dvere k vedomostiam a rozhladu, ze vela veci su nam nezname a podakovanie za info by bolo tiez na mieste.
dal som link, ze to nieje ziadna utajovana finta fotografov a nech sa paci fantazii sa medze nekladu
ja to mam doma a nemam problem to pouzit a nemusim premyslat nad dyi rieseniami a utekat do obchodu kupovat sirupy a dufat, ze to bude fungovat.
profesional sa nezapodieva blbostami a nezdrzuje sa nimi, ale foti a berie za to adekvatnu placu.
setrenie na nespravnom mieste, ale ked robite skoro zadarmo alebo uplne zadarmo, tak sa ani nedivim, ze hladate co najlacnejsiu variantu, ktora moze, ale aj nemusi fungovat, ale hlavne, ze sme usetrili.
 
summer_sky
2015-10-02 20:38:25+02
príspevok od: Martin P
nikto nikoho nenuti aby to kupil a ten sarkazmus si vyprosim nikto tu na nikoho neutocil a snazil som sa pootvorit dvere k vedomostiam a rozhladu, ze vela veci su nam nezname a podakovanie za info by bolo tiez na mieste.
dal som link, ze to nieje ziadna utajovana finta fotografov a nech sa paci fantazii sa medze nekladu
ja to mam doma a nemam problem to pouzit a nemusim premyslat nad dyi rieseniami a utekat do obchodu kupovat sirupy a dufat, ze to bude fungovat.
profesional sa nezapodieva blbostami a nezdrzuje sa nimi, ale foti a berie za to adekvatnu placu.
setrenie na nespravnom mieste, ale ked robite skoro zadarmo alebo uplne zadarmo, tak sa ani nedivim, ze hladate co najlacnejsiu variantu, ktora moze, ale aj nemusi fungovat, ale hlavne, ze sme usetrili.
Tak, pan Profesional, za sarkazmus sa Vam ospravedlnujem.
Takmer by som prisahal, za som ho vycitil z Vasho prveho prispevku, ale ruku do ohna za to nedam.

Pravdou je, ze pre mna je fotenie iba hobby a "vymyslanie" takychto DYI je sucastou relaxu.
Preto navrhujem, aby sme si sli kazdy po svojom a nepokracovali v tejto neuzitocnej konverzacii.

Suhlasite?

Druhykrat prosim skuste pouzivat velke pismena na zaciatku viet. Urcite sa nam to vsetkym bude lepsie citat.
 
majster333
2015-10-02 22:28:07+02
http://www.martinus.sk/?uItem=40213 - toto je fakt dobré
 
Martin P
2015-10-03 00:45:18+02
príspevok od: summer_sky
Tak, pan Profesional, za sarkazmus sa Vam ospravedlnujem.
Takmer by som prisahal, za som ho vycitil z Vasho prveho prispevku, ale ruku do ohna za to nedam.

Pravdou je, ze pre mna je fotenie iba hobby a "vymyslanie" takychto DYI je sucastou relaxu.
Preto navrhujem, aby sme si sli kazdy po svojom a nepokracovali v tejto neuzitocnej konverzacii.

Suhlasite?

Druhykrat prosim skuste pouzivat velke pismena na zaciatku viet. Urcite sa nam to vsetkym bude lepsie citat.
ano zivim sa tymto od roku 1975 takze mam narok niekomu nieco nezistne odporucit
a to velke pismeno P nech to ako bolo myslene beriem ako uznanie svojej dlhodobej kariery fotografa a to mi nikto nezoberie
ano mame kazdy iny nazor ale to nemusi branit nikomu v tom ze sa budeme k sebe slusne spravat a nie znevazovat osobu toho druheho sarkastickymi poznamkami
za tie roky som sa to naucil a verim ze aj vy k tomu dospejete
a poukazovat na gramatiku a ostante formalne lapsusy su len zbytocnym odvadzanim od obsahu prispevkov
ked nechcete necitajte a nehovorte za ostatnych mozno niekomu to nevadi a pochopi aj bez ciarok bodiek a velkych pismen
kto nechce nechce ani keby to bolo napisane zlatym pismom

 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()