Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Maskovacia sieť - skúsenosti

edison54
2013-11-10 19:12:46+01
Otázka hlavne pre wildlife fotografov? Akú maskovaciu sieť používate? Má niekto skúsenosti s maskovacou sieťou http://hunters.sk/maskovanie/1823-deerhunter-3d-sneaky-hide-maskovacia-siet.html ? Alebo ak máte lepší návrh tak sem s ním, za rady vopred ďakujem.
 
ferio
2013-11-10 20:10:48+01
Neviem načo tú sieť potrebuješ, no ak na pohyb, tak radšej zainvestuj do nejakého hejkala. Sieť je dobrá len na nejaké zamaskovanie sa na mieste , prípadne v kryte, ale na pohyb je totálne nepraktická (vlastná skúsenosť).
 
stokinger
2013-11-10 21:02:40+01
na pohyb.... ked fotis v pohybe pofotis malo co... cicavce su na pohyb haklive a vtaky maju vynikajuci zrak takže tiež moc nepochodis.... skor by som to videl na kryt alebo klasicke prikrytie na mieste..a tam je to s tou maskovacou sietou jedno...osobne si myslim že najlepši je prirodzený materiál a v prvom rade správna stratégia...a následne prispôsobíš materiál a teda budeš poznať aj otázku na tvoju odpoveď... napíš skôr čo konkrétne chceš fotiť...
 
total empty
2013-11-10 21:58:06+01
Netreba sieť, ale byť dobré napáchnuty, čo zvierata nezacítia, ani si veľmy nevšímajú.
Stará lovecká praktika.
 
edison54
2013-11-11 13:37:43+01
príspevok od: stokinger
na pohyb.... ked fotis v pohybe pofotis malo co... cicavce su na pohyb haklive a vtaky maju vynikajuci zrak takže tiež moc nepochodis.... skor by som to videl na kryt alebo klasicke prikrytie na mieste..a tam je to s tou maskovacou sietou jedno...osobne si myslim že najlepši je prirodzený materiál a v prvom rade správna stratégia...a následne prispôsobíš materiál a teda budeš poznať aj otázku na tvoju odpoveď... napíš skôr čo konkrétne chceš fotiť...
Myslím že skôr potrebujem maskovanie na provizórne kryty. Chcel by som odfotiť včeláriky po budúcoročnom prílete, prípadne nejaké bahniaky na brehu jazera, navnadené vtáky na krmítko či napájadlo a podobne. Samozrejme nepohrdnem ani cicavcami.
 
kasko
2013-11-11 14:05:46+01
príspevok od: edison54
Myslím že skôr potrebujem maskovanie na provizórne kryty. Chcel by som odfotiť včeláriky po budúcoročnom prílete, prípadne nejaké bahniaky na brehu jazera, navnadené vtáky na krmítko či napájadlo a podobne. Samozrejme nepohrdnem ani cicavcami.
vtaky na krmitku vobec nazaujimas (oni cumia len na zradlo) staci len sedet a velmi sa nehybat. Posledne som mal staru vojensku celtu pred sebou a cihal som na krmitko a sykorky si sadali vedla mojej hlavy na tu celtu. To som si tam este strngal s kavou a pofajcoval k tomu
 
stokinger
2013-11-11 14:16:04+01
no ja používam maskovačku plus prírodný materíál ono ja na tvojom mieste by som bral co najlacnejsiu a domaskoval prírodným materiálom...pozri na toto môj kryt na mkyšiaky ktoré majú sakra dobrý zrak...je použitá jedna maskovačka a prírodný materiál niečo podobné som mal aj na volavky...
http://beautifulnature.webnode.sk/top-foto/
 
stokinger
2013-11-11 14:32:18+01
príspevok od: edison54
Myslím že skôr potrebujem maskovanie na provizórne kryty. Chcel by som odfotiť včeláriky po budúcoročnom prílete, prípadne nejaké bahniaky na brehu jazera, navnadené vtáky na krmítko či napájadlo a podobne. Samozrejme nepohrdnem ani cicavcami.
inak na bahniaky stačí do zeme zapichnúť na kríž 4 konáre... na ne priečne jeden a to prehodiť maskovačkou a máš...mám to odskúšané, popred mňa chodili na 5m a nemali s tým problém...
 
edison54
2013-11-11 19:39:10+01
príspevok od: stokinger
inak na bahniaky stačí do zeme zapichnúť na kríž 4 konáre... na ne priečne jeden a to prehodiť maskovačkou a máš...mám to odskúšané, popred mňa chodili na 5m a nemali s tým problém...
Vďaka za rady. Veľmi si mi pomohol.
 
Nameless
2014-03-12 09:41:07+01
Ake maskovanie pouzivate pri foteni vysokej?
Parkrat sa mi stalo ze som narazil na vysoku ktora si ma nevsimal aj napriek tomu ze som stal v strede lesnej cesty a siroko daleko nic okolo mna a v klude sa prechadzali 10m odomna a stacilo robit len velmi pomale pohyby, ale to je asi skor vynimka.
 
brudz
2014-04-19 09:08:00+02
čo sa týka vysokej zveri , ak máte príležitosť na dobrú fotku a potrebujete zver trochu zdržať, stačí hlasno zapískať a vysoká sa bude pozerať smerom k zdroju pískania teda na Vás. Je to na 100% odskúšané. Stará poľovnícka finta.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()