Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Prepálené okná.

moloko226
2014-08-18 09:12:28+02
Dobrý deň. Fotím reality, a potrebujem niekoľko rád. Ako dosiahnuť prirodzený vzhľad okien. Aj ked snažím, nie vždy je množné fotit interier na hranici stmievania aby bolo vidiet cez okno´von. Viem , da sa to riešiť Bracketingom a nasledným vytvorením HDR ale to je cesta trocha zradná. Ja nevolím HDR ale tzv fuziu expozicii vo Photomatixe ale aj tak mi to niekedy naberie rozprávkovy nádhych. Možno to len nemám ešte vychytané. Ako teda cvakať interier , pri dennom svetle , aby view cez okno bolo prirodzene. Dakujem za kazdu radu.
Daleej sa chcem opýtať, či korekcia objektívu v lightroom 5 a vyššie je dostatočna kedže fotím tokina 11 16, alebo chcem nechcem musim este vyrovnavat linky v PS. Otazka je , ci sa da v lightoom 5 riesit zkreslenie ultra wide objektivov bez toho aby som to musel importovat do PS . Dakujem.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2014-08-18 09:33:15+02
Dalsi sposob ako riesit nedostatocny dynamicky rozsah snimacieho cipu, je naexponovat interier a okno zvlast. Nasledne tieto dve fotografie zlozit dokopy a vo photoshope odmaskovat. Obavam sa ze ked chces riesit aj vyhlad z okna, tak sa photoshopu nevyhnes.
Alebo si interier nasvietit zableskovymi svetlami. To by bola ale drahsia a mozno aj pracnejsia alternativa.

Co znamena dostatocna korekcia? Interier a zachovanie zvislic nie je o 11mm ohnisku, ale o specialnych sklach (tilt shift). Akekolvek ine riesenia su vzdy o kompromisoch s ktorymi sa budes musiet zmierit (alebo zakaznik).
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-08-18 09:45:51+02
Filmari dokonca pouzivaju ND folie na okna.
 
Martin Školiak
2014-08-18 11:25:59+02
príspevok od: moloko226
Dobrý deň. Fotím reality, a potrebujem niekoľko rád. Ako dosiahnuť prirodzený vzhľad okien. Aj ked snažím, nie vždy je množné fotit interier na hranici stmievania aby bolo vidiet cez okno´von. Viem , da sa to riešiť Bracketingom a nasledným vytvorením HDR ale to je cesta trocha zradná. Ja nevolím HDR ale tzv fuziu expozicii vo Photomatixe ale aj tak mi to niekedy naberie rozprávkovy nádhych. Možno to len nemám ešte vychytané. Ako teda cvakať interier , pri dennom svetle , aby view cez okno bolo prirodzene. Dakujem za kazdu radu.
Daleej sa chcem opýtať, či korekcia objektívu v lightroom 5 a vyššie je dostatočna kedže fotím tokina 11 16, alebo chcem nechcem musim este vyrovnavat linky v PS. Otazka je , ci sa da v lightoom 5 riesit zkreslenie ultra wide objektivov bez toho aby som to musel importovat do PS . Dakujem.
Interiér si prisvieť bleskom odrazeným od stropu.
 
total empty
2014-08-18 19:24:09+02
príspevok od: moloko226
Dobrý deň. Fotím reality, a potrebujem niekoľko rád. Ako dosiahnuť prirodzený vzhľad okien. Aj ked snažím, nie vždy je množné fotit interier na hranici stmievania aby bolo vidiet cez okno´von. Viem , da sa to riešiť Bracketingom a nasledným vytvorením HDR ale to je cesta trocha zradná. Ja nevolím HDR ale tzv fuziu expozicii vo Photomatixe ale aj tak mi to niekedy naberie rozprávkovy nádhych. Možno to len nemám ešte vychytané. Ako teda cvakať interier , pri dennom svetle , aby view cez okno bolo prirodzene. Dakujem za kazdu radu.
Daleej sa chcem opýtať, či korekcia objektívu v lightroom 5 a vyššie je dostatočna kedže fotím tokina 11 16, alebo chcem nechcem musim este vyrovnavat linky v PS. Otazka je , ci sa da v lightoom 5 riesit zkreslenie ultra wide objektivov bez toho aby som to musel importovat do PS . Dakujem.
Photomatix je práve tým známi, že podáva také vyleštené omaľovankové HDR.
Preto používam Dynamic-Photo HDR 5, ten pracuje trocha inak a nemali by ti vzniknúť tie typické charakteristické Photomatix HDR.
Špekulovať zo zábleskami a svetlami nemá zmysel. Sklo je lesklý material a nie je antirelexné-tie okná.
Najednoduchšie je zložená expozícia.Raz nastavíš expo na okná,druhykrát na interier,spojiš a pregumuješ vo fotošope a máš pokoj.Nepotrebuješ ani HDR.
Podmienka je pevný statív a nepohnúť foťákom pri prestavovaní parametrov.ISO a clonu maj rovnaké.
-Čo sa týka zvyslíc a vôbec priestorovej deformácie,to je ťažšie, musel by si mať foťák v vertikal aj horizontal rovine presne rovno (panoramatická hlava na stative), ale pokiaľ sú tam kryvé steny a podlahy,bude ti to prd platné. Už vzhľadom na kruhovú podstatu objektívu je to nemožné,preto nejaké vyrovnávačky budeš musieť robiť.
Najlepšie je to vo fotošope (dáš si obrázok na čistý list papiera) cez transformácie, tam ťa nebude program obmedzovať kvôli zachovaniu proporcií.
Zrovnať sa dá prakticky všetko,obraz fotený na hrade je vo výške troch metrov,fotený je zo spodu.
 
moloko226
2014-08-19 07:05:01+02
Ďakujem za komentáre. Najskôr k tomu HDR. Skúsim ten Dynamic-Photo HDR 5, uvidíme čo z toho vylezie. Ja by som si bleskom aj prisvietil ale chcem sa omu vyhnut ak sa dá.
A tie zvyslice a deformácie... no zdá sa že bez PS sa nezaobídem. Ešte raz Ďakujem.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()