Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ako doladit brecketing

moloko226
2015-05-25 15:19:23+02
Mam takuto otázku. Chcem fotit 5 seriovym bracketingom na d7100, v S mode. Aby sa teda pri kazdom cvaku menila clona, tu istu staticku vec. Problem je, ze fokty menia zmenou clony menia svetelnost. Exsituje nejaky sposob ako to kompenzovat priamo pri foteni, teda aby sa mi zaroven s meniacou sa clonou menil cas aby mali fotky taku istu svetelnu hladinu ?
 
DrAcula
2015-05-25 15:47:27+02
Ahoj,

Neviem ci som spravne pochopil co chces. Pretoze bracketing sluzi presne na to ako sa ti to sprava.
Vid clanok:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/bracketing-dobry-sluha/
 
moloko226
2015-05-25 15:58:23+02
Nepochopil si co chcem a posielas mi clanok? )
Este raz, expozicny bracketing pouzivam neustale pri foteni interierov. S tym problem nemam, a sluzi mi presne tak ako potrebujem, Teraz ale experimentujem s inym bracketingom, kde sa nemeni dlzka expozivcie ale clona. A ostante je v prvom clanku.
 
DrAcula
2015-05-25 16:11:53+02
Prepac ze aj ked som Ta uplne nepochopil, pokusil som sa Ti pomoct. Na buduce sa to nestane.
 
vlcimak
2015-05-25 16:13:19+02
Clovek sa uci cely zivot. Na stare koolena som sa dozvedel, ze existuje bracketing, pri ktorom sa nemeni expozicny cas, ale clona...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-25 17:03:36+02
Nikon bracketing, aky chces neponuka. Ty by si chcel, aby okrem clony vlastne riadil aj ISO, aby bola vysledna expozicia stale rovnaka. Na niektorych fotakoch (skor CSC) najdes tzv, bracketing hlbky ostrosti, co je najblizsie tomu, co potrebujes.
 
jericho
2015-05-25 17:03:49+02
Mi to pride ako dost malo vyuzivana technika, takze pochybujem, zeby to davali ako funkciu, to uz by skor ludia vyuzivali funkciu focus stacking ako tento depth of field bracketing, ale mozno sa mylim. Riesenie je jednoduche, ale na to si prisiel urcite sam, fotak do A-perture priority mode a menit si clonu rucne.
 
moloko226
2015-05-25 18:16:05+02
Karol dakuje, napadlom ma Auto ISO? ci to je take divne ? ))))

jericho, to by islo, keby sa nejdenalo o food fotograiu .
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-25 19:34:32+02
príspevok od: moloko226
Karol dakuje, napadlom ma Auto ISO? ci to je take divne ? ))))

jericho, to by islo, keby sa nejdenalo o food fotograiu .
Auto ISO ti nepomoze. Bracketing v Nikone jednoducho robi vyhradne len odstupnovanu expoziciu.
 
Jubi
2015-05-26 00:16:13+02
Stativ - foťak - wifi - mobil - aplikacia ktora ovlada fotak a takto bez dotyku to urobit nepojde? (len ma napadlo )
 
Jubi
2015-05-26 00:16:56+02
Alebo Stativ - fotak - kabel - notbuk - aplikacia ktora ovlada fotak
 
exnito
2015-05-26 11:37:19+02
U Pentaxe sa da dodatocne nastavit este takto

(sorry za anglictinu, prelozene som to nenasiel)

Extended Bracketing
The Pentax K-5 also features an "Extended Bracketing" feature, which allows you to take a 3-shot bracket of White Balance, Saturation, Hue, High/Low Key Adjustment, Contrast, and Sharpness. Unlike exposure bracketing, three images are saved with each shot, as all these functions are performed in post-processing, so separate exposures are not required.

For white balance bracketed bursts, the extra frames can vary from the default exposure by one, two, or three steps on blue / amber or green / magenta axes. All other variables can be bracketed anywhere from one to four steps on either side of the default exposure.
 
seifi
2015-05-26 12:37:45+02
ty by si potreboval brecketing na hĺbku ostrosti, zmena DOF zmenou clony a pri zachovaní expozičného trojuholníka ... t.j. menil by sa ti aj čas pri zmene clony alebo by sa menilo ISO ; daj si to do P a otáčaj kolečkom
 
blahoslav J B Art
2015-05-26 14:59:56+02
príspevok od: seifi
ty by si potreboval brecketing na hĺbku ostrosti, zmena DOF zmenou clony a pri zachovaní expozičného trojuholníka ... t.j. menil by sa ti aj čas pri zmene clony alebo by sa menilo ISO ; daj si to do P a otáčaj kolečkom
moj Olympus OM-D sparujem so smartfonom cez wifi a nie je problem braketovat co chcem ... AE, WB, ISO, blesk, clonu, cas, art filtre ... pri foteni interieru, alebo jedla ziaden problem
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()