Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Dlhé expozičné časy

dekarbon
dekarbon 2015-10-04 21:19:49+02
Ahojte.

Prosím Vás nechápem čo robím zle.
Dnes som bol fotografovať v lese mám DSLR Sony SLT-A58 so setovým objektívom DT 3.5-5.6/18-55 SAM II.

A problém anstal keď som iišel fotgrafovať v režime priority clony.

Clonu som mal nastavenú na F 4.0 vyssie som moc nechcel ísť aby som nemal moc tamvu fotografiu.ISO som mal nastavené na 100 a časy si ratala automatika. Keď somscenu cvakol ziostil som že absolutne vsetko je neostré aj keď som mal zapnuté ostrenie na objektíve AF..Proste fotoaparát si ratal priliš dlhé expozičné časy aj keď bolo v tom lese dostatok svetla.Fotka vznikla s ohniskom 18mm a pouzil som najnizzsiu moznu clonu na dane ohnisku.Keď som zvysil ISO na 200 alebo 400 nech som urobil cokolvek tam som musel mat zakonirte pohybovu neostrost lebo si ten aparat furt ratal dlhe casy..a keď som chcel pouzit blesk tak si automatika nahodila 1/60 a mohol som ist kade lahsie lebo to uz uplne znicilo celu scenu..čo robim zle?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-05 15:15:52+02
príspevok od: aughostino
tak som bol kusat znova, nebola este uplna tma, ale kedze sa odrazu ochladilo a nebol som na zimu pripraveny tak som nemohol cakat do uplneho zotmenia.
stativ som nerozkladal na plnu vysku, ale iba cca 50cm od zeme a myslim, ze vysledok je lepsi ako predtym. fotografia je bez uprav, na tom este tiez pracujem. rozmyslam nad kupou sirokouhleho objektivu a uv filtra na taketo nocne fotenie. mohol by byt 24mm f/2.8 STM?
24-ka nie je sirokouhly objektiv. Nov lastne trochi je, ale nie tak ako si myslis. Sirokouhly je na Full frame fotoaparate. Mas 18-55, 24 mm je v tomto rozsahu. Sirokouhlejsie bude nieco pod 18 mm. A UV? Odporucam nastudovat Fotoskolu, aby si sa dozvedel, na co filtre su.
 
Jovany
2016-05-05 21:15:56+02
Treba fotit po zapade slnka kedy sa expozicne hodnoty oblohy a poulicneho osvetlenia vyrovnaju(Asi 20minut po zapade slnka, trva to asi 5 až 10minut).
 
Roman Point
2016-05-05 21:25:49+02
príspevok od: Jovany
Treba fotit po zapade slnka kedy sa expozicne hodnoty oblohy a poulicneho osvetlenia vyrovnaju(Asi 20minut po zapade slnka, trva to asi 5 až 10minut).
Dobrá poznámka.
 
blahoslav J B Art
2016-05-05 22:22:45+02
skusil by som vymenit fototechniku za lepsiu ... ak aj telo nie, ale objektiv urcite ... zo setaku nemoze vyliezt ziadna dobra fotka ...
taktiez by som skusil uplne vynechat stativ a fotit bud s fotakom polozenym na zemi a vyklopenym displejom, alebo cez wifi so smartfonom kvoli pohodliu ... pripadne pouzil nejaky betonovy kvader alebo nieco podobne ...
a napokon by som vymenil objekt fotografovania, lebo to, co nam ukazujes na prilozenych fotkach, by nebolo zaujimave, ani keby si to vyfotil s FF fotakom
 
blahoslav J B Art
2016-05-05 22:56:46+02
príspevok od: blahoslav J B Art
skusil by som vymenit fototechniku za lepsiu ... ak aj telo nie, ale objektiv urcite ... zo setaku nemoze vyliezt ziadna dobra fotka ...
taktiez by som skusil uplne vynechat stativ a fotit bud s fotakom polozenym na zemi a vyklopenym displejom, alebo cez wifi so smartfonom kvoli pohodliu ... pripadne pouzil nejaky betonovy kvader alebo nieco podobne ...
a napokon by som vymenil objekt fotografovania, lebo to, co nam ukazujes na prilozenych fotkach, by nebolo zaujimave, ani keby si to vyfotil s FF fotakom
este som zabudol dodat ... na lokalitu treba prist este za svetla, vsetko pripravit ako som pisal vyssie ... vyfotit skusobne fotky, ak je vsetko OK ostre, prepnut ostrenie na manual a uz s fotakom ani objektivom nehybat ... len pockat, kym sa zotmie a potom fotit
 
mongi
2016-05-06 09:35:14+02
príspevok od: blahoslav J B Art
skusil by som vymenit fototechniku za lepsiu ... ak aj telo nie, ale objektiv urcite ... zo setaku nemoze vyliezt ziadna dobra fotka ...
taktiez by som skusil uplne vynechat stativ a fotit bud s fotakom polozenym na zemi a vyklopenym displejom, alebo cez wifi so smartfonom kvoli pohodliu ... pripadne pouzil nejaky betonovy kvader alebo nieco podobne ...
a napokon by som vymenil objekt fotografovania, lebo to, co nam ukazujes na prilozenych fotkach, by nebolo zaujimave, ani keby si to vyfotil s FF fotakom
V technike to urcite nieje setak ked je pricloneny je ostry a bohate staci na velkoformatovu tlac. Z kazdeho objektivu moze vyjst fantasticka fotka. Fotograf robi fotku nie fotoaparat. Ale suhlasim ze tento motiv nieje moc zaujimavy ani pre mna no o to tu v tejto diskusii myslim neide.
 
blahoslav J B Art
2016-05-06 20:13:12+02
príspevok od: mongi
V technike to urcite nieje setak ked je pricloneny je ostry a bohate staci na velkoformatovu tlac. Z kazdeho objektivu moze vyjst fantasticka fotka. Fotograf robi fotku nie fotoaparat. Ale suhlasim ze tento motiv nieje moc zaujimavy ani pre mna no o to tu v tejto diskusii myslim neide.
keby tuto odpoved citali tunajsi znalci techniky Point a MagickVamp, ti by ti dali
... vraj 'fotograf robi fotku, nie fotoaparat'
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()