Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Lampióny šťastia

Gajus
2016-05-24 10:08:40+02
Ahojte, máte niekto skúsenosti s fotením lampiónov šťastia na svadbe?
Mladomanželia majú v pláne púšťať lampión a tak by som vás chcela poprosiť o radu ako to správne expozičné zvládnuť. Vopred ďakujem všetkým za cenné rady.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-24 11:00:39+02
Na to niet inej rady, ako photovo reagovan na aktualne svetelne podmienky. Vsetko zalezi na tom, ci bude este trochu svetla na oblohe, ako budu osvetleny svadobcania, pripadne prostredie. Na to budes musiet reagovat nastavenim expozicie.
 
Gajus
2016-05-24 12:36:35+02
Pohotovo reagovať to je potrebné po celý deň fotenia. Je mi jasné, že sa všetko odvíja od celkovej scény. Ale možno kto už to fotil vie dať nejaký tip ako nato. No predpoklad je že už bude tma a svadobčania budú v slabom, slabom svetle. Jediný "silnejší" zdroj svetla bude lampión. Zamýšľam teda nad tým, či lampiónik dáva dostatok svetla na to aby mi nasvietil tváre mladomanželov? Alebo je potrebné pridávať blesk?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-24 12:52:40+02
príspevok od: Gajus
Pohotovo reagovať to je potrebné po celý deň fotenia. Je mi jasné, že sa všetko odvíja od celkovej scény. Ale možno kto už to fotil vie dať nejaký tip ako nato. No predpoklad je že už bude tma a svadobčania budú v slabom, slabom svetle. Jediný "silnejší" zdroj svetla bude lampión. Zamýšľam teda nad tým, či lampiónik dáva dostatok svetla na to aby mi nasvietil tváre mladomanželov? Alebo je potrebné pridávať blesk?
Ja som fotil a viac ti v tom nepomozem. So svetelnym objektivom (f/1,4 alebo f1,8) ti staci svetlo lampionu. Ak pouzijes priamy blesk, svetelnu atmosferu zabijes.
 
Gajus
2016-05-24 13:42:46+02
Priamy blesk určite nie. To by bola katastrofa. Skôr som myslela, len jemne prisvietiť. Ok. Dík za reakciu na tému.
 
Azimut
2016-05-24 13:43:46+02
Ja som použil blesk, možno som zabil atmošku , ale ako pamiatka určite stačí...
 
francesco
2016-05-24 13:43:51+02
Lampionik nafotit s bleskom je podla mna fotoburanstvo, ale vlastne som to ani neskusal, takze mozno ma niekto iny nazor. Ako pisal Karol, svetelny objektiv to urcite chce a potom uz len smer svetla podla toho co mas v plane dosiahnut.
 
tomis.ales
2016-05-24 15:14:51+02
V prvom rade je treba tie lampiony pustat pokial este nie je uplna tma. Inak to budu iba farebne bodky na tmavej ploche. Ak je uz ale neskoro, mas jedinu moznost vyuzit ich svetlo tak ako na ukazke. Na blesk zabudni.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-05-24 16:09:16+02
Napadlo mi jedno sikovne riesenie, pouzit led svetlo, napr. Manfrotto Lumio. Niekto ho moze podrzat v ruke a nasmerovat podla potreby. Lahsie sa kontroluje ako blesk.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()