Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Usmrtenie hmyzu na fotenie - Makro

KaluzMan
KaluzMan 2011-07-21 19:44:18+02
Ahojte,

trochu neprijemna tema, ale tak...

Zatial som skusal iba zamrazovanie na chvilku v ladnicke... funguje to dobre az na to, ze sa zivocichy uplne skrutia, skoro do klbka...

Mate nejaky tip? ...ale nieco v ramci moznosti humane, lebo zaziva prepichovat nieco zive spendlikom by som ja nedokazal :o/
 
atariak
2012-07-11 20:14:09+02
príspevok od: janot
Gratulujem Vám k funkcii,pán hovorca!
neboj mojko, poznam takych ako ty, rad sa ta slovkom zastanem
 
zlate.slnko
2012-07-11 21:09:23+02
čumím ..... jednoduchá otázka a diskusia na 8 strán, len riadnej odpovede nikde ..... možno v tom balaste písmen aj nejaká bola, ale kto by sa k nej dočítal?

neriešim etiku zabíjania hmyzu - jediný kmeň, ktorý aj napriek všetkej ľudskej snahe každý deň znásobuje svoj počet

zavrieť do krabičky s vatou jemne navlhčenou hocijakou chemikáliou bežne dostupnou v obchode (postreky proti hmyzu)
 
keko
2012-07-11 23:30:13+02
príspevok od: zlate.slnko
čumím ..... jednoduchá otázka a diskusia na 8 strán, len riadnej odpovede nikde ..... možno v tom balaste písmen aj nejaká bola, ale kto by sa k nej dočítal?

neriešim etiku zabíjania hmyzu - jediný kmeň, ktorý aj napriek všetkej ľudskej snahe každý deň znásobuje svoj počet

zavrieť do krabičky s vatou jemne navlhčenou hocijakou chemikáliou bežne dostupnou v obchode (postreky proti hmyzu)
Asi mas tiez mieru, ze? Rohaca by si hadam nie, ci?
Len tu sa vyjadrili taki, co nechaju docicat kliesta na svojom uchu i taki, co by zastrelili cokolvek v mene zvedavosti.
Ale nic nie je ani biele, ani cierne.
(Si z Vojky? Tam teraz pre hmyz nemaju pochopenie
 
zlate.slnko
2012-07-12 17:07:40+02
príspevok od: keko
Asi mas tiez mieru, ze? Rohaca by si hadam nie, ci?
Len tu sa vyjadrili taki, co nechaju docicat kliesta na svojom uchu i taki, co by zastrelili cokolvek v mene zvedavosti.
Ale nic nie je ani biele, ani cierne.
(Si z Vojky? Tam teraz pre hmyz nemaju pochopenie
Som biolog a v prvom rade respektujem zakon - ak je druh chraneny, ani nepomyslam na jeho zabuhebie - to sa tyka rohaca, fuzacov, niektorych motylov - proste treba mat vedomosti. Pride mi logicke, ze ak chcem nieco fotit, tak si o tom nastudujem a nie len nachytam a potom sa dozviem, ze vlastne blbost, lebo tvor je zakonom chraneny.

Nie som z Vojky .
 
keko
2012-07-12 20:55:46+02
príspevok od: zlate.slnko
Som biolog a v prvom rade respektujem zakon - ak je druh chraneny, ani nepomyslam na jeho zabuhebie - to sa tyka rohaca, fuzacov, niektorych motylov - proste treba mat vedomosti. Pride mi logicke, ze ak chcem nieco fotit, tak si o tom nastudujem a nie len nachytam a potom sa dozviem, ze vlastne blbost, lebo tvor je zakonom chraneny.

Nie som z Vojky .
Ja som to uz pisal kdesy davnejsie, ze najlepsim priatelom biologa je smrticka A tvoj pristup rozlisovat komare od vzacneho hmyzu sa mi paci.
Ja som z vyVojky
 
paint.brezno
2015-04-12 22:29:48+02
príspevok od: WildSammy
Keby nejdes autom, ale peso, ci byciklom, nezabil by si ani jednu takto si znicil potravu inym zivocisnym druhom, ktore by si s premnozenym hmyzom poradili. Cize opat ako clovek najvacsi si zasiahol do prirodzenej symbiozy prirody tym, ze si pohodlny a musel si ist autom.
Otváram ústa. Čítam rôzne názory, ale toto nemá chybu.
 
majster333
2015-05-02 00:00:20+02
dal som chrobáka do mrazničky, nechcel som ho zabiť (ale už keď som ho našiel bol nejaký nehybný- myslel som že je mrtvy na chodníku. no potom sa troška rozhýbal). potom čo som ho z mrazničky vytiahol sa už nehýbe mohol som ho zabiť zmrazovaním zabiť? bol tam 30 minút.
 
majster333
2015-05-02 00:05:15+02
Zlatoň obyčajný
 
fatality
2015-05-02 09:53:44+02
príspevok od: majster333
dal som chrobáka do mrazničky, nechcel som ho zabiť (ale už keď som ho našiel bol nejaký nehybný- myslel som že je mrtvy na chodníku. no potom sa troška rozhýbal). potom čo som ho z mrazničky vytiahol sa už nehýbe mohol som ho zabiť zmrazovaním zabiť? bol tam 30 minút.
treba chladit,nie mrazit..samozrejme nie chranene druhy..a ani nechranenym neublizovat a po odfoteni ich vypustit spat do volnej prirody..
 
stafa
2015-05-02 13:16:12+02
príspevok od: majster333
dal som chrobáka do mrazničky, nechcel som ho zabiť (ale už keď som ho našiel bol nejaký nehybný- myslel som že je mrtvy na chodníku. no potom sa troška rozhýbal). potom čo som ho z mrazničky vytiahol sa už nehýbe mohol som ho zabiť zmrazovaním zabiť? bol tam 30 minút.
Zmrazením sa voda v bunkách premení na ľad, ktorý bunky roztrhá... Leda žeby si mu dal predtým napiť za frťan fridexu... Ale to je už iná story...
 
Alien
2015-05-02 21:09:51+02
príspevok od: zlate.slnko
Som biolog a v prvom rade respektujem zakon - ak je druh chraneny, ani nepomyslam na jeho zabuhebie - to sa tyka rohaca, fuzacov, niektorych motylov - proste treba mat vedomosti. Pride mi logicke, ze ak chcem nieco fotit, tak si o tom nastudujem a nie len nachytam a potom sa dozviem, ze vlastne blbost, lebo tvor je zakonom chraneny.

Nie som z Vojky .
Ja niesom biolog druhy nepoznám a aj keby neusmrcujem ich nemám na to vlohy a dôvod strčiť chrobáka do smrtičky. Nechám ho nech si behá a radšej budem bez foto ktoré by aj tak viselo tu na ephoto bez povšimnutia. Nechávam to na prírodu.
 
Alien
2015-05-02 21:20:14+02
Niekde na webe som čítal že jediná možnosť ako fotografovať Krta je nájsť ho mŕtveho a naaranžovať. No a mne koncom zimy jeden behal popod nohy a pišťal o dušu. Nechal som ho tak ani som ho nefotil , potom som dostal zjeba že čo som ho nezabil alebo nepreniesol inde bo niektorým ludom idú jeho krtince pekne na nervy. Asi ako tým čo ide na nervy líška pretože má mladé a s radosťou si pochutnáva na sliepkach v dedine.
 
matoxxx
2015-05-03 10:12:52+02
Modelku bys tiež nezabil!
 
hugoba
2015-05-03 18:41:59+02
príspevok od: matoxxx
Modelku bys tiež nezabil!
niekedy aj ano !
 
matej.surovy
2015-05-04 10:26:25+02
Já bych brouka jen pro fotku nezabil...
 
Strana 8 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()