Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Fotografický preukaz

kikulienka36
kikulienka36 2010-07-15 14:29:58+02
Chcem sa spýtať na to ako je možné získať nejaký preukaz fotografa alebo nieco podobné. Všimla som si na pár akciách, že niektorí fotografi majú na krku zavesené tie preukazy alebo ich len majú so sebou a tak podobne. A tiež som si všimla, že majú omnoho jednoduchší prístup na rôzne akcie a miesta. Tak sa chcem spýtať kde je možné získať ho a čo je potrebné pre to urobiť...
 
upir13
- moderator
2010-08-01 16:18:37+02
este ma napadlo...
aj kebyze mas preukaz SSN nedostanes akreditaciu, na vacsinu veci potrebujes poverenie od sefredaktora media a mozno ti schvalia akred. hlavne co sa tyka koncertov a podobnych veci a tiez akreditacie sa vybavuju 2-3 mesiace vopred (pohodu som vybavoval uz vo februari)

na velke sportove akcie, pokial nechces fotit spomedzi ludi, potrebujes taktiez poverenie od vedenia, ktore sa casto vybavuje 3-4 mesiace vopred, preukaz SSN je skor identifikacia novinara aby si sa citila ako clenka zdruzenia, prinasa ti urcite vyhody ale vacsinou ti samotny preukaz nepostaci :(

da sa to este vybavit ze zacnes fotit pre portal (v pokeci stale hladame), vdaka comu sa mozes dostat na fotenia pre aktuality.sk alebo ine webnoviny a tym sa ti velmi ulahci ziskanie SSN preukazu a priamo portal ta posle fotit akcie a tam vybavuju akred uz oni
 
TheLuky
2014-12-17 15:57:54+01
príspevok od: werdza
Zalezi aj na akych akciach si to videla. Ak je to napriklad hudobny festival, ci vacsi koncert, kde fotografi fotia z pred zabradlia, tak maju vysacky, ze su akreditovani. Ako pisal kecal, ale akreditaciu samostatnemu cloveku, napriklad tebe samej sa tazko podari vybavit, ak nefotis pre nejaku stranku, zalezi aj od toho, aky prestizny je ten festival, koncert. Stranok je vela, na vacsine ti za fotenie nezaplatia, ale aspon ti vybavia akreditacie na koncerty, festivaly, kam chces ist ak sa im teda podari a mas vstup zadarmo. A ak sa podari, tak potom si na zozname a pri vstupe na tu akciu a dostanes tu vysacku. Ja som si takto uz uzila dost koncertov, naposledy festival Topfest. Ak si to videla na nejakej diskoteke, tak to si davaju napriklad pokec fotografi, vysacku toho portalu pre ktory fotia, aby ludia vedeli, kde tie fotky najdu a ze tam nefoti len tak pre seba.
a so sportom nemam skusenosti
Môžeš mi prosím poradiť nejaké stránky?
 
vrak01
2014-12-17 18:57:48+01
hlavne je VELKY FOTAK + VELKY OBJEKTIV a VELKY ....
inak keby si sa pytala aky fotak si mas kupit tak presne naopak
 
werdza
2015-01-05 23:52:27+01
príspevok od: TheLuky
Môžeš mi prosím poradiť nejaké stránky?
Ahoj, až teraz som sa prihlásila a všimla si tvoj príspevok. Ak myslíš hudobné portály, web ziny, je ich dosť, záleží, aj, akému hudobnému žánru sa chceš venovať, lebo sú stránky zamerané všeobecne na hudbu, aj iba na dané hudobné štýly (iba metalové, iba jazzové...)... Zo začiatku je dôležité, spraviť si aspoň nejaké portfólio a to si najlepšie spravíš, keď budeš chodiť do menších klubov na koncerty, tam väčšinou s foťákom pustia, aj keď nemáš akreditáciu a kúpiš si vstup, čo na "garážové" kapely býva tak do 5 eur a naučíš sa fotiť a spravíš si portfólio. V profile tu nemáš fotky, tak neviem, či si už nejaké koncerty fotil. Potom skús často googliť- Hľadáme fotografov, možno sa Ti podarí nájsť nejaký web, ktorý hľadá ľudí so zrkadlovkou na fotenie koncertov, diskoték, napíšeš im, pošleš portfólio. Alebo si sám nájdeš nejaké web ziny, portály a ozveš sa im. Také známe sú napríklad gregi.net, hudba.sk, jazz.sk... Stránky väčšinou neplatia fotografom, len im vybavia akreditáciu na danú akciu, ak sa im teda podarí. Buď si ty zažiadaš o vybavenie fotopasu na koncert, festival, alebo Ťa oni niekam pošlú. Treba, ale myslieť aj na to, že stránky už svojich zabehnutých fotografov majú a každá stránka má viac fotografov, takže je pravdepodobné, že na koncert väčšej hviezdy, zahraničného interpreta, alebo na festival by pravdepodobne chcelo ísť viac fotografov z danej redakcie, buď pošlú prvého, čo o to zažiadal, alebo najlepšieho. A samozrejme sa môže stať, že akreditáciu dané médium nedostane, lebo je pre organizátora podujatia maličké, má málo pozretí za deň, týždeň, mesiac a organizátorom ide hlavne o to, aby im média robili reklamu a podľa toho aj akreditácie udelia, buď dajú len jednu pre fotografa, alebo iba pre píšuceho redaktora, alebo pre oboch... Ja napríklad mám rada tvrdšiu hudbu, tak fotím pre photomusic,cz, metalexpress.sk, valhalla.sk, učila som sa na rock.sk, ale tí už nie sú. Fotím pre nich len za akreditácie, teda sama si môžem zažiadať fotopas na nejakú akciu a buď im vyjde, alebo nie, alebo sa ma spýtajú, že dali nám akreditáciu na takú akciu, či nechcem ísť a ak je to zahraničný interpret, je to vždy zaujímavá skúsenosť, aj je tam potom možnosť, že manažéri kapely nejaké fotky odkúpia, jednu som takto predala Within Temptation z ich koncertu v Inchebe, z valhalla.sk sa mi ozvali pár dní pred koncetom, že ich fotografka nemôže ísť, či nechcem, vzala som to a mala som aj šťastie, že jedna fotka sa zapáčila firme, ktorá kapelu menežuje....
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()